Ako podnikať na internete - príklady ako zarobiť peniaze online

Zarobiť peniaze prostredníctvom internetu nieje vôbec také jednoduché ako sa v niektorých článkoch píše. Je to z dôvodu, že internet už funguje dosť dlho na to, aby si svoj koláč rozdelili tí najrýchlejší. Zárobok, ktorý je ponúkaný ostatným, je skôr o bežnom sprostredkovaní ale medzi obrovskou konkurenciu. V dnešnom článku vám poradíme, ako môžete na internete zarobiť peniaze, nečakajte ale, že to bude jednoduché.

Ako podnikať na internete

Ako zarobiť online

V prvom rade zabudnite na klikačky a vypisovanie ankiet. Takýmto spôsobom nezarobíte nikdy nič. Väčšinou je systém nastavený tak, že vaša provízia vám bude vyplatená až po dosiahnutí určitej minimálnej sumy. Už pri jednoduchej kalkulácie musí racionálny človek pochopiť, že na to aby sa dostal na minimálnu hodnotu bude musieť nielenže investovať veľa času, ale aj nezábavnú námahu.

Stávkový systém - podnikanie s tipovaním

Ďalším šialeným nápadom je pustiť sa do tipovania športových výsledkov s nejakým nefunkčným systémom, ktorý vám odporúčajú stovky internetových stránok. Princíp spočíva v tom, že dokážu funkčnosť systému logicky vysvetliť, ale len v rovine teórie a nie praxe. Samozrejme, že ak budete vždy znásobovať svoj vklad na remízu v hokeji, tak prehrať nemôžete, pretože je vysoko pravdepodobné, že hokejové mužstvo za sezónu remizuje. Logicky to znie presvedčivo. Život ale prináša aj nelogickú stránku a tak sa vám môže stáť že hokejový tím, nebude remizovať napríklad 10 zápasov, čo mimochodom nieje žiadne prekvapenie. Čo sa následne stane? Vypočítajte si, že ak začnete od 5 EUR, koľko by ste museli na 11 tiket vsadiť. Výsledok je 5 na jedenástu a to je veľmi vysoká suma, ktorú nebudete nikdy mať.

Ako podnikať na internete a zarobiť

Ak chcete zarobiť, urobte si vlastný internetový projekt, napríklad e-shop alebo magazín. Časom ale počítajte skutočne s časovým horizontom jeden rok, pokiaľ sa budete svojmu projektu venovať skutočne poctivo, presvedčíte internetové vyhľadávače aby vás uprednostňovali pred konkurenciou.

Pri podnikaní cez vlastný web zabudnite na SEO

Ak chcete byť skutočne úspešný, zabudnite, že existuje niečo ako SEO. Google miluje web, ktorý je živý a aktuálny a nezáleží na tom, ako je rozvrhnutý. Sledovanie štatistik, vás bude len zbytočne psychicky ničiť a uberať vám chuť do práce. Rovnako zabudnite na internetové vyhľadávača a nesledujte svoj projekt ako sa mu darí. Aj keď to znie možno divne, verte nám, že dobrý projekt potrebuje dôveru a optimizmus samotného majiteľa. Aby vám váš strom začal plodiť ovocie, musí jednoducho vyrásť. Chémia vám nepomôže.

Investovanie do internetových mien

Rovnako dobrým nápadom ako zarobiť na internete je investícia do internetových mien. Kúpte si dnes Bitcoin a zajtra môžete byť milionár. A prečo je to tak? Je to len z jediného dôvodu a presne takého, o ktorom sme už písali na začiatku. Internetové meny sú ešte v plienkach rovnako, ako bol kedysi internet. Tí racionálnejší to vedia a tím ostatným ostanú nakoniec omrvinky.

Čomu sa pri podnikaní cez internet vyhnite

Nezaujímajte sa o lákavé ponuky, ktoré vyzerajú dokonale a dávajú niečo zadarmo. Ako znie jedno Ruské príslovie.

"Zadarmo je len sýr v pasci na myši"

Finančný magazín

Príde pôžička Zonky na Slovensko už na jeseň tohto roku?

Podarilo sa nám dostať k informácii, že P2P platforma Zonky sa chystá na jeseň v roku 2019 expandovať na ďalšie Európske trhy. Podľa vyhlásení z minulosti bolo v hre aj Slovensko. Budú si môcť slovenskí spotrebitelia požičiavať za bankový úrok prostredníctvom zdieľanej ekonomiky? Len nedávno sme...
Celý článok

Pôžička bez úroku 33 miliónov pre Banskobystrický kraj

Vláda SR odklepla bezúročnú pôžičku pre Banskobystrický samosprávny kraj na opravu ciest druhej a tretej triedy. Kraj môže pôžičku čerpať v období rokov 2019 až 2021. Vyhol sa tak komerčnému zadlženiu, keďže si župa plánovala zobrať pôžičky z banky. 33 miliónov EUR pribudne do pokladnice...
Celý článok