Čo sa stane, ak vypijem slanú vodu?

27.01.2023

Malé množstvo slanej vody podnecuje slinné žľazy, napomáha tráviacemu procesu, pomáha pri tvorbe žalúdočnej kyseliny a zvyšuje vstrebávanie v črevách. Je veľmi efektívny pri zápche, nakoľko vťahuje vodu do čriev a povzbudzuje sťahy črevných stien.

Keď pijete veľké množstvo slanej vody, vaše telo sa snaží vyrovnať elektrolyty, ktoré sú dôležité pre správnu funkciu tela. Soľ (chlorid sodný) je jedným z hlavných elektrolytov, ktoré telo potrebuje, ale príliš veľa soli môže spôsobiť dehydratáciu, pretože telo sa snaží odstrániť prebytočnú soľ. Keď telo využíva vodu na odstránenie prebytočnej soli, môže to viesť k dehydratácii.

Slaná voda môže ovplyvniť aj funkciu obličiek a močového mechúra, pretože telo sa snaží prebytočnú soľ filtrovať a odstraňovať. Ak vypijete veľké množstvo slanej vody, môže to spôsobiť zvýšenie krvného tlaku, pretože telo sa snaží udržať rovnováhu elektrolytov.

Je dôležité piť veľa čistej, neriedenej vody, aby telo mohlo správne fungovať. Ak sa plavíte po mori alebo v inej oblasti s nedostatkom čistej pitnej vody, mali by ste použiť filter alebo destiláciu na odstránenie soli a iných nečistôt. Mali by ste tiež dbať na konzumáciu potravín s vysokým obsahom vody, ako je ovocie a zelenina, aby ste si udržali hydratáciu.

Najnovšie odpovede z poradne


Cypermetrín je syntetický pyretroidný insekticíd, ktorý sa používa na kontrolu škodcov v poľnohospodárstve, veterinárnej medicíne, stavebníctve a domácnostiach.

Príslovie, že "mačka má deväť životov" je staré a rozšírené porekadlo, ktoré sa vzťahuje na schopnosť mačiek prežiť situácie, ktoré sa môžu zdať smrteľné alebo pre život nebezpečné.

To, že sa palica, tyč alebo čokoľvek v takom tvare vo vode javí ako zlomené, je dôsledkom javu, ktorý sa nazýva lom svetla. K lomu dochádza, keď svetlo prechádza medzi dvoma prostrediami s rôznymi indexmi lomu, napríklad vzduchom a vodou. Index lomu je miera, ktorá opisuje, ako rýchlo svetlo prechádza daným prostredím.