Čo sa stane, ak vypijem slanú vodu?

27.01.2023

Malé množstvo slanej vody podnecuje slinné žľazy, napomáha tráviacemu procesu, pomáha pri tvorbe žalúdočnej kyseliny a zvyšuje vstrebávanie v črevách. Je veľmi efektívny pri zápche, nakoľko vťahuje vodu do čriev a povzbudzuje sťahy črevných stien.

Keď pijete veľké množstvo slanej vody, vaše telo sa snaží vyrovnať elektrolyty, ktoré sú dôležité pre správnu funkciu tela. Soľ (chlorid sodný) je jedným z hlavných elektrolytov, ktoré telo potrebuje, ale príliš veľa soli môže spôsobiť dehydratáciu, pretože telo sa snaží odstrániť prebytočnú soľ. Keď telo využíva vodu na odstránenie prebytočnej soli, môže to viesť k dehydratácii.

Slaná voda môže ovplyvniť aj funkciu obličiek a močového mechúra, pretože telo sa snaží prebytočnú soľ filtrovať a odstraňovať. Ak vypijete veľké množstvo slanej vody, môže to spôsobiť zvýšenie krvného tlaku, pretože telo sa snaží udržať rovnováhu elektrolytov.

Je dôležité piť veľa čistej, neriedenej vody, aby telo mohlo správne fungovať. Ak sa plavíte po mori alebo v inej oblasti s nedostatkom čistej pitnej vody, mali by ste použiť filter alebo destiláciu na odstránenie soli a iných nečistôt. Mali by ste tiež dbať na konzumáciu potravín s vysokým obsahom vody, ako je ovocie a zelenina, aby ste si udržali hydratáciu.

Najnovšie odpovede z poradne


Abakteriálne je termín používaný na označenie niečoho, čo nie je spojené s baktériami alebo je úplne bez bakteriálneho pôsobenia.

Abaktal je obchodný názov pre liek, ktorý obsahuje účinnú zložku pefloxacin. Pefloxacin patrí do skupiny liekov nazývaných fluorochinolóny, ktoré sú širokospektrálne antibiotiká používané na liečbu rôznych bakteriálnych infekcií.

Abadieho príznak 2 je klinický príznak spojený s tabes dorsalis, neurologickým ochorením postihujúcim zadnú časť miechy a spôsobeným neskorým štádiom syfilisu.

Abadieho príznak 1 označuje oftalmologický jav spojený s tyreotoxikózou (toxický účinok nadprodukcie štítnej žľazy).

AB0 systém (alebo ABO systém) je základný systém krvných skupín u ľudí, ktorý bol identifikovaný v roku 1900 rakúskym lekárom Karlom Landsteinerom. Systém je založený na prítomnosti špecifických antigénov na povrchu červených krviniek a príslušných protilátok v krvnej plazme.

Steam je populárna digitálna distribučná platforma pre videohry a softvér, ktorú vytvorila spoločnosť Valve Corporation. Registrácia v službe Steam je jednoduchá a umožňuje vám získavať a spravovať hry, komunikovať s priateľmi a používať ďalšie funkcie platformy.