Čo je to Apple ID, kde ho nájsť a ako ho zmeniť

25.02.2023
Čo je to Apple ID, kde ho nájsť a ako ho zmeniť
Čo je to Apple ID, kde ho nájsť a ako ho zmeniť

Apple ID je osobné konto, ktoré si vytvoríte v spoločnosti Apple na prístup k rôznym službám a aplikáciám Apple. 

Apple ID umožňuje používateľom sťahovať aplikácie z App Store, nakupovať a sťahovať hudbu, filmy a televízne programy z iTunes, používať iCloud na ukladanie a synchronizáciu svojich údajov, ako sú fotografie, kalendáre a kontakty, a mnoho ďalšieho. Apple ID slúži aj na ochranu vašich osobných údajov a zabezpečenie vašich zariadení Apple.

Apple ID je jedinečný identifikátor, ktorý sa skladá z e-mailovej adresy a hesla. E-mailová adresa slúži ako používateľské meno na prihlásenie do Apple ID a heslo zabezpečuje prístup k vášmu účtu. Nie je to konkrétne číslo, ale kombinácia e-mailovej adresy a hesla.

Ako zmeniť Apple ID

Ak chcete zmeniť svoje Apple ID, môžete postupovať podľa týchto krokov:

 • Začnite tým, že sa prihlásite do svojho aktuálneho Apple ID v zariadení Apple. Ak neviete, ako to urobiť, môžete navštíviť stránku podpory spoločnosti Apple: https://support.apple.com/sk-sk/HT201487.
 • Potom prejdite do nastavení svojho konta Apple ID. Zvyčajne sa nachádza v časti Nastavenia > iCloud alebo Nastavenia > iTunes a App Store.
 • Kliknite na položku Zmeniť Apple ID a potom vyplňte novú e-mailovú adresu, ktorú chcete používať pre svoje nové Apple ID. Ak chcete, môžete použiť rovnaké heslo, aké máte v existujúcom konte Apple ID, alebo si môžete vytvoriť nové heslo.
 • Po vyplnení nového e-mailu a hesla kliknite na tlačidlo Pokračovať a postupujte podľa pokynov na obrazovke.
 • Ak budete vyzvaní na overenie svojho konta prostredníctvom e-mailu alebo textovej správy, postupujte podľa pokynov.
 • Po dokončení procesu zmeny Apple ID sa budete musieť prihlásiť do svojich zariadení Apple pomocou nového Apple ID.

Kde nájdem svoje Apple ID

Vaše Apple ID je zvyčajne e-mailová adresa, ktorú ste použili pri vytváraní konta Apple ID. Ak si nie ste istí, ktorú e-mailovú adresu ste použili, môžete svoje Apple ID nájsť nasledujúcim postupom:

 1. V zariadení Apple otvorte aplikáciu Nastavenia.
 2. Klepnite na svoj profil (v hornej časti časti Nastavenia).
 3. Na tejto stránke by malo byť uvedené vaše meno, fotografia, e-mailová adresa a ďalšie informácie, napríklad kreditná karta spojená s vaším účtom Apple ID.
 4. E-mailová adresa uvedená na tejto stránke by mala byť vaše Apple ID. Ak si stále nie ste istí, môžete sa skúsiť prihlásiť do svojho konta Apple ID na adrese https://appleid.apple.com, kde by mala byť vaša e-mailová adresa uvedená ako vaše Apple ID.

Zabudol som svoje heslo Apple ID

Ak ste zabudli svoje heslo Apple ID, môžete ho obnoviť nasledujúcim spôsobom:

 1. V počítači alebo mobilnom zariadení otvorte stránku https://iforgot.apple.com v prehliadači.
 2. Zadajte svoju e-mailovú adresu Apple ID a kliknite na tlačidlo "Pokračovať".
 3. Na ďalšej stránke vyberte položku "Reset Password" (Obnoviť heslo) a kliknite na tlačidlo "Continue" (Pokračovať).
 4. Teraz máte niekoľko možností overenia svojej totožnosti a obnovenia hesla, napríklad pomocou e-mailu, telefónneho čísla alebo bezpečnostných otázok. Vyberte možnosť, ktorá vám najlepšie vyhovuje, a postupujte podľa pokynov na obrazovke.
 5. Po overení svojej totožnosti budete môcť zadať nové heslo pre svoje konto Apple ID.

Ako obnoviť heslo k Apple ID, ak som zabudol svoje telefónne číslo a odpovede na bezpečnostné otázky

Ak ste zabudli svoje telefónne číslo a/alebo odpovede na bezpečnostné otázky, resetovanie hesla Apple ID môže byť zložitejšie, ale stále nie je nemožné. Pomôcť vám môžu nasledujúce kroky:

 1. V počítači alebo mobilnom zariadení otvorte webovú lokalitu https://iforgot.apple.com v prehliadači.
 2. Zadajte svoju e-mailovú adresu Apple ID a kliknite na tlačidlo "Pokračovať".
 3. Na ďalšej stránke vyberte položku "Reset Password" (Obnoviť heslo) a kliknite na tlačidlo "Continue" (Pokračovať).
 4. Teraz sa zobrazí okno, v ktorom sa môžete rozhodnúť, ako chcete overiť svoju totožnosť. Ak ste zabudli svoje telefónne číslo a nemôžete získať overovací kód alebo nepoznáte odpovede na bezpečnostné otázky, vyberte možnosť "Overiť pomocou podpory Apple".
 5. Budete presmerovaní na stránku, kde môžete vyplniť formulár a požiadať o pomoc s obnovením hesla. Opíšte svoj problém a požiadajte o pomoc s obnovením hesla.
 6. Po odoslaní formulára vám spoločnosť Apple zvyčajne pošle e-mail s pokynmi, ako postupovať. Môže vás požiadať o ďalšie informácie alebo o overenie vašej totožnosti.
 7. Po overení vašej totožnosti vám bude poskytnuté nové heslo pre vaše konto Apple ID.

Je dôležité mať na pamäti, že proces obnovy hesla môže trvať niekoľko dní, preto buďte trpezliví a počkajte na pokyny spoločnosti Apple.

POZOR!

Ak si nepamätáte svoje heslo Apple ID, telefónne číslo alebo odpovede na bezpečnostné otázky a kúpili ste si repasovaný iPhone, spoločnosť Apple nemusí odstrániť vaše staré Apple ID, takže telefón nebudete môcť vôbec používať. Proti tomto probléme sa nemôžete u spoločnosti Apple ani odvolať.

Najnovšie odpovede z poradne

Prečítajte si ako prví, čo je nové

Cypermetrín je syntetický pyretroidný insekticíd, ktorý sa používa na kontrolu škodcov v poľnohospodárstve, veterinárnej medicíne, stavebníctve a domácnostiach.

Príslovie, že "mačka má deväť životov" je staré a rozšírené porekadlo, ktoré sa vzťahuje na schopnosť mačiek prežiť situácie, ktoré sa môžu zdať smrteľné alebo pre život nebezpečné.