Ako si vyrobiť maslo z kešu orieškov a to jednoducho

26.03.2023

Výroba kešu masla doma na ľahúčko je jednoduchá a nevyžaduje veľa ingrediencií ani špeciálne nástroje. Postupujte podľa nasledujúcich krokov:

Maslo z kešu orieškov
Maslo z kešu orieškov

Budete potrebovať:

 1. Kešu orechy (cca 500 g, nesolené a pražené).
 2. Výkonný mixér alebo kuchynský robot
 3. Prípadne olej (napr. kokosový alebo slnečnicový)
 4. Soľ (podľa chuti)
 5. Med alebo iné sladidlo (voliteľné)
 6. Sklenená alebo plastová nádoba na skladovanie

Postup:

 • Ak máte nepražené kešu oriešky, pražte ich na suchej panvici na miernom ohni približne 10 minút. Pravidelne miešajte, aby sa kešu oriešky opekali rovnomerne a neprihoreli.
 • Nechajte kešu orechy vychladnúť na izbovú teplotu.
 • Kešu oriešky vložte do výkonného mixéra alebo kuchynského robota. Ak máte menší prístroj, nasekajte kešu oriešky na menšie kúsky, aby sa ľahšie spracovali.
 • Mixujte kešu oriešky pri stredne vysokých otáčkach, kým sa nevytvorí hladká hmota. Tento proces môže trvať niekoľko minút. Počas mixovania občas spotrebič zastavte a kešu oriešky premiešajte, aby sa rovnomerne spracovali.
 • Ak sa vám zmes zdá príliš hustá, pridajte trochu oleja (kokosového alebo slnečnicového) a pokračujte v mixovaní. Olej pomôže dosiahnuť hladšiu konzistenciu.
 • Keď dosiahnete požadovanú konzistenciu, vyskúšajte kešu maslo. Ak chcete, pridajte podľa chuti trochu soli alebo sladidla (med, agávový sirup, javorový sirup atď.) a rozmixujte.
 • Hotové kešu maslo nalejte do pohára alebo plastovej nádoby s tesne priliehajúcim viečkom a skladujte v chladničke alebo na chladnom a tmavom mieste.

Kešu maslo je výživná a chutná pochúťka, ktorú môžete konzumovať na chlebe, v smoothies, ako súčasť zdravých dezertov alebo ako základ omáčok.

Najnovšie odpovede z poradne

Prečítajte si ako prví, čo je nové

Cypermetrín je syntetický pyretroidný insekticíd, ktorý sa používa na kontrolu škodcov v poľnohospodárstve, veterinárnej medicíne, stavebníctve a domácnostiach.

Príslovie, že "mačka má deväť životov" je staré a rozšírené porekadlo, ktoré sa vzťahuje na schopnosť mačiek prežiť situácie, ktoré sa môžu zdať smrteľné alebo pre život nebezpečné.

Recepty