Konsolidácia a refinancovanie sa stáva trendom

Štatistiky ukazujú, že slovenský spotrebitelia majú väčšiu ekonomickú gramotnosť oproti minulosti. Dosvedčuje to aj obrovský záujem o tzv. konsolidačné a refinančné úvery. Spotrebiteľ si začína uvedomovať, že sa môže nevýhodných pôžičiek z minulosti zbaviť tak, že ich spojí do jednej výhodnej.


Tento stúpajúci trend záujmu si všimli takmer všetky bankové aj nebankové spoločnosti, ktoré prichádzajú na trh s produktmi konsolidačných a refinančných pôžičiek. Výhody týchto typov pôžičiek sú nesporné. Nielenže spotrebiteľ dostane nižší úrok, ale aj často krát nižšiu splátku. Keďže refinančné a konsolidačné úvery sú určené predovšetkým na dlhšiu dobu splatnosti, klient tak získa aj pri vyššej sume nižšiu splátku a pritom mu zostane ešte istá časť z pôžičky, s ktorou môže disponovať.

 


Kedy nie je možná konsolidácia

Niektoré banky ponúkajú síce konsolidačný úver, no konsolidovať a refinancovať môže klient výlučne len úvery, ktoré má vedené v bankách. Ide o tzv. prenesenie pôžičky do konkurenčnej banky. Takto lákajú nových klientov s nižším úrokom keď klient okrem prenesenia úveru si  často krát prenáša aj bankový účet. Tento trend prenesenia úverov sa z počiatku týkal výlučne hypotekárnych úverov, no v súčasnosti ide aj o bežné bankové pôžičky. Nebankové pôžičky sa takýmto spôsobom neprenášajú.


Ako konsolidovať jednoducho

Jednoduchým spôsobom ako konsolidovať pôžičku je presne zdokladovať nebankovej spoločnosti všetkých ostatných veriteľov tak, aby po schválení konsolidačnej pôžičky mohli byť automaticky finančné prostriedky uhradené na vrub týchto veriteľov.


Ďalším a jednoduchším spôsobom refinancovania je prostredníctvom pôžičky na čokoľvek. Klient si vyberie produkt, pri ktorom nie je potrebné dokladovať účel  a finančné prostriedky získané prostredníctvom tohto produktu použije na vyplatenie nevýhodných pôžičiek. Klient sa tak sám kontaktuje s veriteľmi a odošle im žiadosť o predčasné vyplatenie pôžičky.


Refinancovanie s Ammado

Pôžičku na čokoľvek Vám prináša aj Ammado a to až do sumy 25000 EUR. Jednoducho si tak môžete s našou pôžičkou vyplatiť svoje staré a nevýhodné pôžičky a splácať len jednu. Naša pôžička cez internet je jednoduchá a dostupná online.

Finančný magazín

Príde pôžička Zonky na Slovensko už na jeseň tohto roku?

Podarilo sa nám dostať k informácii, že P2P platforma Zonky sa chystá na jeseň v roku 2019 expandovať na ďalšie Európske trhy. Podľa vyhlásení z minulosti bolo v hre aj Slovensko. Budú si môcť slovenskí spotrebitelia požičiavať za bankový úrok prostredníctvom zdieľanej ekonomiky? Len nedávno sme...
Celý článok

Pôžička bez úroku 33 miliónov pre Banskobystrický kraj

Vláda SR odklepla bezúročnú pôžičku pre Banskobystrický samosprávny kraj na opravu ciest druhej a tretej triedy. Kraj môže pôžičku čerpať v období rokov 2019 až 2021. Vyhol sa tak komerčnému zadlženiu, keďže si župa plánovala zobrať pôžičky z banky. 33 miliónov EUR pribudne do pokladnice...
Celý článok