Diera v zákone, alebo ako môžu úžernícke nebankovky nariadenie obísť

Prešiel 1. jún „deň boja proti úžere“  A už sa na Slovensku našla diera v zákone ako obísť nariadenie vlády.

Je to neskutočné akou rýchlosťou si spoločnosti, ktoré poskytujú pôžičky na veľmi krátku dobu  (zvyčajne na  max. 30 dní) s vysokým až úžerníckym úrokom resp. poplatkom dokázali nájsť medzierku, s ktorou dokážu obísť nariadenie vlády. Chybu však urobilo ministerstvo, ktoré odignorovalo bežnú finančnú matematiku na základe výpočtu RPNM ale vymyslelo si vlastný výpočet „odplatu“.

Výpočet „odplaty“ sa líši od výpočtu RPNM dosť závažným spôsobom. Ministerstvo tento krok urobilo údajne z dôvodu komplikovaného výpočtu RPNM a pre jednoduchší spôsob zaviedli nový výpočet „odplaty“ (úverový strop). Tento výpočet je mimoriadne jednoduchý, čo pomôže sudcom pri súdnych sporoch, na druhej strane však je ľahostajnejší k poplatkom.

Ako je možné že sa dá nariadenie jednoducho obísť?

Spoločnosti, ktoré poskytujú pozicky na veľmi krátku dobu zavádzajú takzvaný „vstupný poplatok“. V praxi to znamená, že Vám požičajú napríklad 150€ kde úrok bude zodpovedať zákonom stanovenej norme, ale k pôžičke Vám pripočítajú jednorazový vstupný poplatok 50€. Keďže nový výpočet  odplaty tento poplatok nepočíta do svojho stropu, nebankovky neporušia žiadny zákon.

Takáto „finta“ sa používa aj v iných sférach. Napríklad v súkromných materských školách. Vláda úplne zbytočne nariadila určitý strop pre výber poplatkov za dieťa v materskej škole, keďže sa zriadil takzvaný „sponzorský dar“ Samozrejme nie je povinný, ale ani škola nie je povinná Vaše dieťa prijať.

Chceme Vás ubezpečiť, že pôžička od Ammado je bez poplatkov a nikdy nebudeme zavádzať podobné praktiky. Spokojnosť klienta je u nás vždy na prvom mieste. 

Požiadajte si o Ammado pôžičku ONLINE.
 

Držiteľ certifikátu Bisnode Register solventných firiem

Držiteľ certifikátu Bisnode Register solventných firiem.
Pre klientov z Českej republiky je tu půjčka ihned