Instagram - registrácia, účet, lajky, stratené heslo, ukradnutý účet. Všetko podstatné pre vás

14.03.2023

Prinášame vám prehľad dôležitých krokov spojených s aplikáciou Instagram. Dozviete sa,ako si založiť konto, ako lajkovať, niekoho sledovať, zablokovať, s niekym si písať, zmeniť heslo a čo v prípade ak vám účet odcudzia.

Instagram
Instagram


Založenie účtu na Instagrame

 1. Stiahnite si aplikáciu: Ak ešte nemáte aplikáciu Instagram, stiahnite si ju z App Store (pre iOS) alebo Google Play Store (pre Android).

 2. Otvorte aplikáciu: Po úspešnom stiahnutí a nainštalovaní aplikácie ju otvorte.

 3. Registračná obrazovka: Na úvodnej obrazovke kliknite na tlačidlo "Zaregistrovať sa s e-mailom alebo telefónnym číslom" alebo "Pokračovať s prihlásením na Facebook", ak chcete použiť svoj Facebook účet.

 4. Zadajte svoje údaje: Ak sa rozhodnete zaregistrovať pomocou e-mailu alebo telefónneho čísla, zadajte požadované informácie a kliknite na "Ďalej". Ak sa rozhodnete pre prihlásenie cez Facebook, budete musieť povoliť prístup k informáciám vášho Facebook účtu.

 5. Vyberte si používateľské meno: Instagram automaticky navrhne používateľské meno, ale môžete si ho zmeniť podľa svojho výberu. Potom kliknite na "Ďalej".

 6. Zadajte heslo: Vytvorte a zadajte silné heslo, ktoré bude slúžiť na prihlasovanie do vášho účtu. Kliknite na "Ďalej".

 7. Doplnkové informácie: Instagram môže požiadať o ďalšie informácie, ako je vaše meno alebo profilová fotografia. Tieto údaje môžete zadať alebo preskočiť a pridať neskôr.

 8. Dokončenie registrácie: Po zadaní všetkých potrebných informácií kliknite na tlačidlo "Hotovo" alebo "Dokončiť" a váš účet na Instagrame bude vytvorený.

Teraz môžete začať sledovať ostatných používateľov, zdieľať fotografie a videá a používať všetky funkcie služby Instagram.

Ako začať sledovať iných používateľov

 1. Vyhľadávanie používateľov: Kliknite na ikonu lupy alebo vyhľadávacieho skla na spodnej časti obrazovky. Potom zadajte meno používateľa, ktorého chcete sledovať, do vyhľadávacieho poľa. Môžete tiež vyhľadávať podľa hashtagov (#) alebo miest.

 2. Prejdite na profil používateľa: Kliknite na meno používateľa alebo profilovú fotografiu, aby ste sa dostali na jeho profil.

 3. Sledovať používateľa: Na profile používateľa kliknite na tlačidlo "Sledovať". Tým začnete sledovať používateľa a jeho príspevky sa budú zobrazovať vo vašom čase (feed).

 4. Odporúčané účty: Instagram tiež odporúča účty, ktoré by vás mohli zaujímať. Kliknite na ikonu srdiečka na spodnej časti obrazovky a potom na tlačidlo "Pozrite si všetky" vedľa "Odporúčané pre vás". Tu môžete nájsť zaujímavé účty na sledovanie.

 5. Sledovanie cez Facebook alebo kontakty: Instagram vám tiež umožňuje sledovať svojich priateľov z Facebooku alebo z kontaktného zoznamu telefónu. K tomu prejdite na svoj profil (kliknite na ikonu s vašou profilovou fotografiou v pravom dolnom rohu) a kliknite na ikonu s trojčiarkovým menu v pravom hornom rohu. Vyberte "Nájsť ľudí" alebo "Pozvanie priateľov" a potom "Spojiť s Facebookom" alebo "Spojiť s kontaktným zoznamom".

 6. Sledovanie hashtagov: Môžete tiež sledovať hashtagy, ktoré vás zaujímajú. Vyhľadajte konkrétny hashtag, prejdite na stránku hashtagu a kliknite na tlačidlo "Sledovať". Potom budete dostávať príspevky s týmto hashtagom vo vašom čase (feed).

Keď začnete sledovať používateľa, jeho príspevky sa budú zobrazovať vo vašom časopriestore (feede), aby ste mohli vidieť jeho obsah a komunikovať s ním. Nezabudnite lajkovať, komentovať a zdieľať príspevky, ktoré vás zaujímajú.

Ako lajkovať na Instagrame

Príspevky iných používateľov na Instagrame môžete lajkovať veľmi jednoducho. Postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 1. Prejdite na časovú os (feed): Po otvorení aplikácie Instagram sa ocitnete vo svojom čase (feed), kde sa zobrazujú príspevky používateľov, ktorých sledujete.

 2. Lajkovanie príspevku: Prejdite prstom cez príspevky až k tomu, ktorý chcete lajkovať. Potom dvakrát rýchlo ťuknite na príspevok alebo kliknite na ikonu srdiečka pod príspevkom. Ikona srdiečka zmení farbu na červenú, čo znamená, že ste príspevok úspešne lajkovali.

 3. Zrušenie lajku: Ak chcete zrušiť lajk, jednoducho znova ťuknite na ikonu srdiečka alebo dvakrát ťuknite na príspevok. Ikona srdiečka sa zmení späť na svoju pôvodnú farbu, čo znamená, že ste zrušili svoj lajk.

Príspevky môžete lajkovať aj priamo z profilu používateľa alebo z výsledkov vyhľadávania. Postup je rovnaký: rýchlo dvakrát ťuknite na príspevok alebo ťuknite na ikonu srdiečka pod príspevkom.

Ako poslať niekomu správu na Instagrame

Správy ostatným používateľom na Instagrame môžete posielať pomocou funkcie priamych správ (DM). Postupujte podľa nasledujúcich krokov: 1. Pošlite správu iným používateľom:

 1. Otvorte Instagram a prihláste sa do svojho účtu.

 2. Kliknite na ikonu "Správy" (zobrazená ako papierové lietadlo) v pravom hornom rohu obrazovky alebo na spodnej časti obrazovky, v závislosti od vášho zariadenia a verzie aplikácie.

 3. Teraz sa nachádzate v zozname Direct Messages. Kliknite na tlačidlo "+" alebo "Nová správa" v pravom hornom rohu obrazovky.

 4. Zadajte do vyhľadávacieho poľa meno používateľa, s ktorým chcete začať konverzáciu. Keď sa zobrazí jeho účet, kliknite na meno alebo profilovú fotografiu používateľa.

 5. Môžete pridať viac ľudí do tejto konverzácie kliknutím na ďalšie mená alebo profilové fotografie. Akonáhle ste pridali všetkých požadovaných účastníkov, kliknite na tlačidlo "Ďalej" alebo "Chat".

 6. Teraz ste vo svojej konverzácií. Napíšte svoju správu do textového poľa na spodnej časti obrazovky a potom kliknite na tlačidlo "Odoslať" alebo ikonu papierového lietadla.

Teraz ste začali konverzáciu s jedným alebo viacerými používateľmi. Môžete posielať textové správy, fotografie, videá, GIF-y, informácie o polohe a ďalšie. Svoje konverzácie nájdete v zozname Priame správy, kde môžete pokračovať v komunikácii s priateľmi a sledovateľmi.

Ako niekoho zablokovať na Instagrame

 1. Otvorte aplikáciu Instagram a prihláste sa do svojho účtu.

 2. Vyhľadajte účet používateľa, ktorého chcete zablokovať, pomocou vyhľadávacieho skla alebo nájdite jeden z jeho príspevkov alebo komentárov.

 3. Kliknite na meno používateľa alebo profilovú fotografiu, aby ste sa dostali na jeho profil.

 4. Na profile používateľa kliknite na ikonu s trojbodkou (⋮) v pravom hornom rohu obrazovky.

 5. V zobrazenom menu kliknite na možnosť "Zablokovať".

 6. Potvrdte svoje rozhodnutie kliknutím na "Zablokovať" v zobrazenom upozornení. Instagram vás môže opýtať, či chcete tiež prestrihnúť väzbu na Facebooku, čo znamená, že zablokujete používateľa aj na Facebooku. Vyberte "Zablokovať" alebo "Zablokovať a prestrihnúť väzbu na Facebooku" podľa vašich preferencií.

Používateľa ste teraz úspešne zablokovali. Zablokovaný používateľ už nebude môcť vidieť vaše príspevky, sledovať vás ani vás nájsť v aplikácii Instagram. Ak si to rozmyslíte a budete chcieť používateľa odblokovať, môžete to urobiť tak, že znovu navštívite jeho profil a kliknete na položku "Odblokovať" v tej istej ponuke, v ktorej ste vybrali položku "Blokovať".

Ako zmeniť heslo na Instagrame

 1. Otvorte aplikáciu Instagram a prihláste sa do svojho účtu.

 2. Prejdite na svoj profil kliknutím na ikonu s vašou profilovou fotografiou v pravom dolnom rohu obrazovky.

 3. Kliknite na ikonu s trojčiarkovým menu (≡) v pravom hornom rohu obrazovky.

 4. Kliknite na "Nastavenia" (ikonu ozubeného kolesa alebo trojbodku) na spodku menu.

 5. V časti "Nastavenia" kliknite na "Bezpečnosť" (ikonu štítu).

 6. Kliknite na "Zmeniť heslo" v časti "Bezpečnostné nastavenia".

 7. Zadajte svoje aktuálne heslo a potom nové heslo, ktoré chcete nastaviť. Zopakujte nové heslo pre overenie.

 8. Kliknite na "Dokončiť" alebo "Zmeniť heslo" na potvrdenie zmien.

Teraz ste úspešne zmenili svoje heslo pre Instagram. Pri ďalšom prihlásení do svojho konta použite nové heslo. Ak chcete zabezpečiť svoje konto, vyberte si silné heslo a pravidelne ho meňte.

Ako zmeniť zabudnuté heslo

Ak ste zabudli heslo k účtu Instagram, môžete ho obnoviť pomocou e-mailovej adresy, telefónneho čísla alebo konta na Facebooku. Postupujte podľa týchto krokov:

 1. Otvorte aplikáciu Instagram alebo navštívte instagram.com na webe.

 2. Na prihlasovacej obrazovke kliknite na možnosť "Zabudli ste heslo?" alebo "Heslo zabudnuté".

 3. Zadajte svoje používateľské meno, e-mailovú adresu alebo telefónne číslo, ktoré ste použili pri registrácii. Potom kliknite na "Ďalej".

 4. Vyberte metódu, akou chcete obdržať odkaz na obnovenie hesla:

  • E-mail: Ak ste zaregistrovaní s e-mailovou adresou, kliknite na "Pošlite mi e-mail".
  • SMS: Ak ste zaregistrovaní s telefónnym číslom, kliknite na "Pošlite mi SMS".
  • Facebook: Ak ste svoj účet spojili s Facebookom, môžete kliknúť na "Prihlásiť sa cez Facebook".
 5. Skontrolujte svoju e-mailovú schránku alebo SMS správy pre odkaz na obnovenie hesla. Ak ste si vybrali prihlásenie cez Facebook, budete presmerovaní na stránku prihlásenia Facebooku.

 6. Kliknite na odkaz, ktorý ste obdržali v e-maile alebo SMS. Budete presmerovaní na stránku Instagramu, kde môžete nastaviť nové heslo.

 7. Zadajte nové heslo, potvrďte ho a kliknite na "Dokončiť" alebo "Zmeniť heslo".

Teraz ste úspešne zmenili zabudnuté heslo. Prihláste sa do svojho konta s novým heslom. Uistite sa, že ste zvolili silné heslo, ktoré si ľahko zapamätáte, ale ktoré je pre ostatných ťažké uhádnuť.

Čo robiť, ak niekto ukradne vaše konto Instagram

Ak niekto ukradol vaše konto na Instagrame, postupujte podľa týchto krokov, aby ste ho získali späť:

Zmena hesla: Ak máte stále prístup k svojmu účtu, okamžite si zmeňte heslo, aby ste zabránili ďalším neoprávneným osobám získať prístup. Ak ste heslo zabudli, postupujte podľa pokynov, ktoré som uviedol v predchádzajúcej odpovedi na zmenu zabudnutého hesla.

Obnovenie účtu prostredníctvom e-mailu alebo telefónneho čísla: Ak ste stratili prístup k svojmu účtu a e-mailovú adresu alebo telefónne číslo, ktoré ste použili pri registrácii, navštívte túto stránku na obnovenie svojho účtu: https://www.instagram.com/accounts/password/reset/.

Požiadanie služby Instagram o pomoc: Ak ste už vyskúšali vyššie uvedené kroky a stále sa vám nedarí obnoviť prístup k účtu, požiadajte o pomoc podporu Instagram:

Prejdite na prihlasovaciu stránku Instagramu a kliknite na "Need Help?" (Potrebujete pomoc?). Kliknite na položku "Help Help" (Pomocník) alebo "Forgot Password" (Zabudnuté heslo).

Na stránke obnovy konta kliknite na "Need more help?" (Potrebujete ďalšiu pomoc?). (Potrebujete ďalšiu pomoc?). alebo prejdite priamo na: https://help.instagram.com/contact/272476913194545

Vyplňte uvedený formulár a uveďte čo najviac informácií, ktoré vám pomôžu preukázať, že ste majiteľom účtu. Uveďte svoju e-mailovú adresu, telefónne číslo, používateľské meno a všetky ďalšie informácie týkajúce sa vášho účtu.

Po odoslaní formulára počkajte na odpoveď od tímu Instagramu, ktorý vás bude kontaktovať prostredníctvom e-mailu alebo iných kontaktov, ktoré ste uviedli.

Keď vás kontaktuje člen tímu Instagram, postupujte podľa jeho pokynov, aby ste overili svoju totožnosť a získali prístup k svojmu účtu.

Aktualizujte svoje bezpečnostné informácie: Po obnovení prístupu k účtu nezabudnite aktualizovať svoje e-mailové adresy, telefónne čísla a pripojiť svoje konto na Facebooku (ak je to potrebné). Zvážte aj zapnutie dvojfaktorového overovania, aby ste zvýšili bezpečnosť svojho konta.

Dvojfaktorové overovanie (2FA): Dvojfaktorové overovanie je dodatočná úroveň zabezpečenia, ktorá pomáha chrániť vaše konto, aj keď niekto získa vaše heslo. Keď aktivujete 2FA, budete musieť zadať špeciálny overovací kód, ktorý dostanete prostredníctvom textovej správy alebo overovacej aplikácie vždy, keď sa pokúsite prihlásiť do svojho účtu z neznámeho zariadenia. Dôrazne odporúčame aktivovať funkciu 2FA. 

Pokyny na aktiváciu 2FA na Instagrame nájdete tu:

 1. Prejdite do svojho profilu a kliknite na ikonu ponuky s tromi bodkami (≡) v pravom hornom rohu obrazovky.
 2. V spodnej časti ponuky kliknite na položku "Nastavenia" (ikona ozubeného kolesa alebo troch bodiek).
 3. Kliknite na položku "Security" (ikona štítu).
 4. Kliknite na položku "Dvojfaktorové overovanie".
 5. Vyberte metódu 2FA, ktorú chcete použiť (textové správy alebo autentifikačné aplikácie), a podľa pokynov na obrazovke ju aktivujte.

Po obnovení prístupu a zabezpečenia svojho konta ho naďalej používajte opatrne a uchovávajte svoje prihlasovacie údaje v bezpečí.

Najnovšie články

Prečítajte si ako prví, čo je nové

Esencie alebo esenciálne oleje sú komplexnou zmesou aromatických látok, ktoré sú zodpovedné za vôňu kvetov. Majú mnohé farmakologické účinky, a preto tvoria základ aromaterapie, ale používajú sa aj v parfumérii a kozmetike, vo farmaceutickom priemysle a v potravinárskom, liehovarníckom a cukrárenskom priemysle.

V tomto článku si vysvetlíme, ako vlastne fungujú pevné disky (HDD) a SSD. Tieto dva typy úložísk fungujú na odlišných princípoch, z čoho vyplývajú rozdiely vo výkone a spoľahlivosti.