Ako odstrániť vrásky na tvári?

27.11.2023

Koža je najväčším orgánom ľudského tela a má veľmi dôležité funkcie. Najdôležitejšou z nich je obranná, pretože zabraňuje prenikaniu mikroorganizmov a vonkajších činiteľov do tela. Okrem toho vďaka svojim nervovým zakončeniam a zmyslovým receptorom prenáša informácie z vonkajšieho sveta, napríklad o bolesti alebo teple.

Ako odstrániť vrásky na tvári?
Ako odstrániť vrásky na tvári?

ČO SÚ MIMICKÉ VRÁSKY?

Vrásky na tvári sú definované ako záhyby a linky, ktoré sa vytvárajú na pokožke najmä v dôsledku starnutia. Mnohé vrásky sa časom vyvinú do hlbokých brázd a sú najviac viditeľné v okolí úst, očí a krku.

PREČO SA NA TVÁRI TVORIA VRÁSKY?

Po štyridsiatom roku života sa niektoré funkcie pokožky začínajú spomaľovať, čo vedie k vzniku obávaných vrások: znižuje sa syntéza kolagénu, pokožka sa stáva suchou, pretože ubúda mazových žliaz... Vrásky sú jedným z hlavných príznakov starnutia a jedným z najviac "otravných".

HLAVNÉ PRÍČINY

Hoci hlavnou príčinou vzniku mimických vrások je vek, existuje mnoho ďalších dôvodov. S pribúdajúcim vekom naša pokožka stráca pružnosť a stáva sa krehkejšou. Okrem toho sa znižuje produkcia prirodzených olejov, čo spôsobuje vysušovanie a podporuje vznik príznakov starnutia.

Vystavenie UV žiareniu bez primeranej ochrany výrazne urýchľuje prirodzený proces starnutia organizmu. To je hlavnou príčinou predčasného vzniku vrások a jemných liniek na tvári.

Fajčenie je jedným z najmenej zdravých návykov a okrem škodlivých účinkov na organizmus spôsobuje aj veľké škody na zdraví a vzhľade pokožky. Fajčenie ovplyvňuje tvorbu kolagénu, rozkladá spojivové tkanivo a spôsobuje stratu pružnosti a pevnosti pokožky.

A napokon je to aj časté opakovanie výrazov a pohybov tváre, ako je napríklad úsmev alebo žmurkanie. Pri každom pohybe tvárových svalov sa pod povrchovou vrstvou pokožky vytvára vráska. Keď je človek mladý, nič sa nedeje, ale s pribúdajúcimi rokmi pokožka stráca svoju pružnosť a nenadobúda svoj tvar, takže sa z liniek stávajú vrásky.

V AKOM VEKU SA OBJAVUJÚ MIMICKÉ VRÁSKY?

Kedy sa objavujú mimické vrásky? Neuvedomujeme si to, ale prvé výrazové vrásky sa objavujú veľmi skoro: po 20. roku života. Kde sa objavujú? Prvé známky starnutia sa objavujú na tvári, najmä okolo úst a nosa, v okolí očí, tmavých kruhov a očných viečok.

KEDY BY STE SA MALI ZAČAŤ STARAŤ O SVOJU TVÁR, ABY STE PREDIŠLI VRÁSKAM?

O tvár by sme sa mali začať starať v mladom veku, práve keď sa začnú objavovať prvé výrazové vrásky. Takže, ako sme už povedali, mali by ste začať vo veku okolo dvadsiatich rokov. Každý človek a každý typ pleti je však iný. Cieľom by malo byť vždy začať s produktmi, ktoré každá pleť a každý človek potrebuje na boj proti známkam starnutia a obnovenie hladkosti, pružnosti a pevnosti.

AKO SA VYHNÚŤ VRÁSKAM S PRIBÚDAJÚCIM VEKOM

Zaujíma vás, ako sa vyhnúť vráskam s pribúdajúcim vekom? Poradíme vám!

VO VEKU 30 ROKOV

V tomto veku je nevyhnutné predchádzať starnutiu. Mali by sa používať hydratačné krémy, ktoré uľahčujú zadržiavanie vody. Mali by sa používať aj séra s koncentrovanými účinnými látkami.

Odporúča sa začať používať špecifické denné a nočné krémy, napríklad s retinoidmi, ktoré sú ideálne na ošetrenie škvŕn, poškodenia slnkom, vrások a prevenciu akné...

PO 40. ROKU ŽIVOTA

Od 40. roku života sa obsah kolagénu v pokožke výrazne znižuje a starostlivosť o tvár musí byť špecifickejšia. Strácame vitalitu a žiarivosť a naša pleť má tendenciu byť suchá. Vyberte si denný krém s bohatšou textúrou, aby ste kompenzovali zníženú sekréciu lipidov spojenú s vekom, používajte špecifické krémy na konkrétne oblasti, napríklad očné kontúry, a na noc používajte krémy proti vráskam s vitamínom A, kyselinou hyalurónovou alebo retinolom.

PO 50. ROKU ŽIVOTA

Po päťdesiatke sa potreby našej pleti opäť menia. Prirodzene začíname strácať hustotu a všímame si ochabnutie, ktoré sme si predtým nevšimli. V tejto fáze sa vitamín C, retinol a rastové faktory, ktoré stimulujú syntézu kolagénu, stávajú dôležitejšími ako kedykoľvek predtým.

DOMÁCE PROSTRIEDKY NA VRÁSKY

  • Gymnastika tváre: Čo je to tvárová gymnastika a je to dobrý liek na vrásky? Gymnastika tváre zahŕňa napínanie a uvoľňovanie pokožky pomocou pohybov rúk na tvári. Tieto pohyby sú masážami, ktoré sa môžu vykonávať na čele, brade, lícnych kostiach, kútikoch atď. Hoci je nákladné vidieť výsledky, ak sa vykonáva ako každodenná rutina, nakoniec uvidíte dobré výsledky.
  • Pite veľa vody: Pitie vody je veľmi zdravé pre naše telo vo všeobecnosti, vrátane našej pokožky. Pitie dostatočného množstva vody však nezníži vrásky ani proti nim nebojuje, jediné, čo dosiahnete, je, že vaša pleť bude hydratovanejšia, hoci by ste mali vždy používať správne krémy a prípravky na tvár, aby ste ju udržali hydratovanú.
  • Domáce masky: Domáce masky môžu pomôcť udržať vašu pleť v lepšej kondícii, hoci zvyčajne odporúčame kozmetické prípravky na posilnenie ich účinkov. Niektoré z domácich masiek, ktoré si môžete vyrobiť doma na boj proti vráskam, sú masky z avokáda, olivového oleja, uhorky, ryžovej šťavy alebo vaječného bielka.
  • Pitie pomarančovej šťavy: Pitie pomarančového džúsu vrásky určite nezmiznú. Konzumácia tejto šťavy alebo akejkoľvek potraviny bohatej na vitamín C bude pôsobiť len ako prírodný antioxidant, ktorý zabraňuje starnutiu buniek tela. Pomôže udržať pokožku zdravšiu, ale nikdy sa nedá použiť ako domáci liek na vrásky.

DOBRÉ NÁVYKY V BOJI PROTI VRÁSKAM

  1. Nekonzumujte alkohol.
  2. Nefajčite.
  3. Jedzte vyváženú stravu.
  4. Vyhýbajte sa dlhodobému pobytu na slnku.
  5. Používajte opaľovací krém na tvár, a to aj v chladnejších mesiacoch.
  6. Jedzte potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny.
  7. Používajte kozmetické výrobky (krémy, séra atď.) vhodné pre každý typ pleti.

A nikdy nezabúdajte, že vrásky sú nevyhnutné a časom sa objavia u každého z nás. Najlepším riešením boja proti nim je zdravý životný štýl a správna výživa v kombinácii s najlepšou kozmetikou na trhu a vždy sa zverte do rúk najlepších odborníkov na estetickú medicínu.

Najnovšie články

Prečítajte si ako prví, čo je nové

Koža je najväčším orgánom ľudského tela a má veľmi dôležité funkcie. Najdôležitejšou z nich je obranná, pretože zabraňuje prenikaniu mikroorganizmov a vonkajších činiteľov do tela. Okrem toho vďaka svojim nervovým zakončeniam a zmyslovým receptorom prenáša informácie z vonkajšieho sveta, napríklad o bolesti alebo teple.

Laserová terapia vrások sa v posledných rokoch stala jedným z najobľúbenejších kozmetických zákrokov. Táto moderná technológia, ktorá predstavuje významný pokrok v oblasti estetickej dermatológie, ponúka nádej tým, ktorí hľadajú spôsoby, ako odstrániť vrásky a iné nedokonalosti pleti bez potreby invazívneho chirurgického zákroku.