Pôžičky na zmenku

Pôžičky na zmenku sú riešením, ako získať v hotovosti rýchlo peniaze. Rozlišujeme zmenky vlastné a cudzie. Zmenka je listinný cenný papier, v ktorom vystaviteľa sľubuje, že určitej osobe zaplatí (potom sa jedná o zmenku vlastnú), alebo prikazuje určitej osobe zaplatiť (zmenka cudzia) zmenkovú sumu.

Pôžička na zmenku
Pôžička na zmenku

Zmenka

Zmenky sú nesporným záväzkom - kto má v dispozícii originál zmenky a je jej oprávnený majiteľ, preukázal svoje právo na jej zaplatenie, dlžník, ktorý sa chce svoje povinnosti zmenku zaplatiť brániť, potom musí svoje dôvody potvrdiť a preukázať. Zmenka musí byť vystavená v zákonom predpísanej forme so stanoveným obsahom, pokiaľ niektorá z náležitostí chýba, potom sa jedná o zmenku neplatnú. V prípade, že emitent sľubuje osobe v zmenke uvedenej, že ju zaplatí v určitej dobe na určenom mieste, jedná o zmenku vlastnú. V prípade, že emitent prikazuje tretej osobe, aby osobe v zmenke uvedenej finančnú sumu v určitom okamihu a na určitom mieste uhradila, sa jedná o zmenku cudziu. Odopretie prijatia alebo neplatenia zmenky musí byť formou verejnej listiny: zmenkovým protestom - súdnym, notárskym alebo overeným obecným úradom. Všeobecne platí že pôžičky na zmenku je nutné dobre zvážiť, osoby ktoré zmenku podpíšem, sa stávajú dlžníkmi a prípadné nesplácanie úveru môže viesť k exekúcii majetku. Informácie o pôžičke na zmenku.

Náležitosti zmenky:

  • označenie, že ide o zmenku, pojaté do vlastného textu listiny a vyjadrené v jazyku, v ktorom je táto listina spísaná
  • bezpodmienečný príkaz zaplatiť určitú peňažnú sumu
  • meno toho, kto má platiť
  • údaj splatnosti
  • údaj miesta, kde sa má platiť
  • meno toho, komu alebo na rad koho sa má platiť
  • dátum a miesto vystavenia zmenky
  • podpis vystaviteľa

Požiadajte si o pôžičku online


MÁTE PROBLÉM ZÍSKAŤ KLASICKÚ PÔŽIČKU?

Nieje žiadnym tajomstvom, že klienti, ktorí vyhľadávajú produkt pôžičky na zmenku sú v situácii, že majú problém s doložením svojho príjmu. Ammado má pre vás skvelý tip. Našli sme za vás pôžičku, pri ktorej sa príjem nedokladuje a neskúmajú sa ani registre. Jedná sa o P2P pôžičku, teda na pôžičku sa vám poskladajú obyčajní ľudia. Nie nebojte sa. Nejde o spoločnosti, v ktorých neuspejete. Garantujeme vám, že túto pôžičku vám požičajú bez akýchkoľvek problémov. Ak máte záujem, kliknite si na "požiadať o Mini pôžičku" a získajte až 500 EUR neuveriteľne rýchlo.

VIAC INFORMÁCIÍ O PÔŽIČKE NA ZMENKU

Takzvané pôžičky na zmenku sa radia medzi nebankové pôžičky, avšak trochu sa od ostatných typov úverov z tejto skupiny odlišujú. Kým rôzne nebankové finančné spoločnosti ponúkajú produkty zamerané na rôzne skupiny zákazníkov, obvykle s nižšou bonitou (= schopnosťou splácať), ktorí by mali problém získať úver v banke, a ponúkajú teda špecializované pôžičky, ktoré buď nevyžadujú potvrdenie o príjme, alebo pri žiadosti nie je zákazník preverovaný v databáze dlžníkov, pôžičky na zmenku umožňujú získať aj veľmi vysokú sumu peňazí.

Peniaze na zmenku totiž poskytujú prevažne súkromní investori, ktorí týmto spôsobom zhodnocujú svoje voľné financie. Pôžičky sú teda poskytované zo súkromných zdrojov firiem či majetných osôb. Títo poskytovatelia zvyčajne nevyžadujú prakticky žiadny dôkaz schopnosti splácať a rovnako tak nevyžadujú zabezpečenia pôžičky ručiteľom, ktorého nahrádza podpísaná zmenka.

výhody

Ak potrebujete väčšiu sumu peňazí, pôžičky na zmenku môžu poskytnúť dostatočnú finančnú injekciu a tieto prostriedky možno použiť na akýkoľvek účel. Vybavenie takejto pôžičky je spravidla naozaj veľmi rýchle a peniaze môžete získať takmer okamžite po podpísaní zmenky. Ďalšou výhodou je veľmi ľahká dostupnosť. Nebudete pravdepodobne potrebovať potvrdenie o príjme, a tak môžete úver získať, aj keď ste vo veľmi zlej finančnej situácii.

Nevýhody a riziká

Hoci pôžičky na zmenku majú svoje výhody, sú veľmi riskantným krokom, ktorý by ste nemali podstupovať, ak si nie ste stopercentne istí, že budete vždy schopní pravidelne splácať. V opačnom prípade vám hrozí exekúcia a faktom je, že súkromní exekútori, ktorí sú na tieto účely využívaní, nebudú mať s vami ako dlžníkmi žiadne zľutovanie. V najhoršom prípade môžete prísť aj o bývanie. Ďalšou nevýhodou sú naozaj vyššie úroky z týchto pôžičiek, čo je síce u nebankových pôžičiek bežnou praxou, ale tým skôr vás vyzývame k obozretnosti a predvídavosti. V neposlednom rade je nutné dať si pozor na poskytovateľa, najlepšie je vybrať si známeho prevereného investora. 

Otázky a odpovede - Pôžičky na zmenku

1. Vzor zmenky k stiahnutiu zadarmo

Ammado Vám ponúka možnosť bezplatného stiahnutia vzoru zmenky VZOR ZMENKA - PDF FORMÁT Zmenku si môžete stiahnuť a ďalej upravovať. V prípade, ak zmenku chcete ďalej šíriť prostredníctvom internetu, vždy uveďte zdroj: www.ammado.sk

2. Dávajte si pozor na podvodníkov

Pôžička na zmenku patrí medzi veľmi rizikové produkty. Pokiaľ si chcete požičať takýmto spôsobom od zahraničného investora tak od takéhoto zámeru radšej odstúpte. Je žiaľ veľká pravdepodobnosť, že za zahraničným investorom sa bude skrývať iba obyčajný podvodník s pôžičkami a vy tak prídete aj o svoje posledné peniaze. Odporúčame vám prečítať si rubriku s názvom podvodníci, v ktorej sa o tejto téme dozviete viac.

Pri hľadaní produktu Pôžička na zmenku sú najviac používané tieto frázy: