Pôžičky do výplaty na pár dní

Expresúver, miniúver, mikroúver, turbo pôžička, raketová pôžička a mnoho ďalších označení dostáva tzv. pôžička do výplaty. Aká to pôžička vlastne je?

Pôžička do výplaty

Pôžička do výplaty na pár dní

Pôžičky pred výplatou alebo nazvime ich ako chceme majú veľmi krátku splatnosť. Ak po takejto pôžičke siahnete, tak nepočítajte zo splatnosťou dlhšou ako 45 dní. Práve krátka splatnosť je logika celého mikroúveru, ktorý vám má pomôcť zaplatiť nečakané výdavky, a ktorý budete schopný hneď na výplatu vrátiť.


Slováci moc pôžičky do výplaty nevyužívajú.

U nás tento produkt prakticky vyhynul po prijatí prísnej novely zákona o spotrebiteľských úverov, ktorý zafixoval RPNM a znemožnil tak navýšenie poplatkov. Na Slovensku tak ostali len dve spoločnosti a z toho jedna ani nepodniká pod licenciou NBS.


Filozofia pôžičky s krátkou splatnosťou

Pôžička na pár dní je pôvodom s Fínska a jej účel nie je profitovať z nej na bežné veci. Po tomto type pôžičky by mal klient siahnuť až v nevyhnutnom prípade a aj to len s vedomím, že musí pôžičku do niekoľkých dní vrátiť spolu s poplatkom.


Mladý ju milujú

Najviac záujemcov vo svete o tento typ pôžičky je medzi mladými, ktorý ju často využívajú na vykrytie finančných dier po bezsenných nocí. V zahraničí je extrémne jednoducho dostupná a získateľná behom pár minút. Ani nebankové pôžičky nemajú takú obľubu ako práve mikroúvery.

Na záver

Aj keď je pôžička ihneď schválená a dostupná bez dokladovania, dobre si zvážte, či ju budete schopný aj vrátiť. Aj náhodou premeškáte dátum splatnosti, hrozia vám pokuty a poplatky za omeškanie. Klient sa tak môže dostať do situácie, že takýto mikroúver, prekryje ďalším mikroúverom. Samozrejme má táto pôžička aj svoje klady a tým sú hlavne to, že je skutočne rýchla a takmer pre každého klienta aj dostupná.
 

Pôžička do výplaty - Pôžičkomat

Pôžička do výplaty - Mini pôžička

Držiteľ certifikátu Bisnode Register solventných firiem

Držiteľ certifikátu Bisnode Register solventných firiem