Poistenie auta - Ako poistiť váš automobil najvýhodnejšie?

Poistenie auta ponúka množstvo poisťovní na Slovensku. Vybrať si tak tú najvýhodnejšiu býva často náročné, nakoľko zákazník sa len ťažko môže vyznať v malých a ťažko čitateľných podmienok. Aby ste predišli vyčerpávajúcemu hľadaniu, máme pre vás tip ako nájsť poisťovňu, ktorá na najvýhodnejšia.

Poistiť auto môžete cez internet

Je zbytočné hľadať výhodnú zákonnú poistku (PZP) v kamenných pobočkách poisťovní.Jednak je to časovo náročné a jednak, vás budú v poisťovniach galamutiť a presviedčať, že práve tá ich poistka je najlacnejšia.Strávili by ste tak minimálne týždeň veľmi náročným hľadaním bez skutočne výhodného výsledku. Uzatvoriť povinné zmluvné poistenie alebo havarijné poistenie prostredníctvom internetu a služby Ammado kalkulátor je však časov nenáročné a behom pár minút vám vyhľadá poistku, s ktorou ušetríte.

Koľko sa dá ušetriť na poistení auta?

Rádovo až niekoľko desiatok EUR. Pri havarijnom poistení sa však rozdiel môže ešte mnohonásobne zvýšiť. Aj keď je úspora individuálna a záleží od tipu automobilu a histórie, priemerne zákazník dokáže ušetriť vďaka Ammado kalkulátora zhruba 20 až 45 EUR.

Prečo je poistenie auta online lacnejšie?

Pretože vašu požiadavku zaznamenajú okamžite všetky poisťovne. Keďže každá z nich vás bude chcieť získať, musí sa o vás pobiť. Druhým a veľmi dôležitým faktorom prečo je poistenie auta prostredníctvom internetu lacnejšie je, že poisťovne nemusia uhrádzať províziu žiadnemu maklérovi, ktorý by s vami uzavrel poistku.O túto províziu sa následne koncová cena poistenia poníži.

Uvažujte ekonomicky

Nechať poistiť svoje auto online je ekonomickejšie pre každého spotrebiteľa a firmu. Prináša to množstvo výhod, z ktorých je najpodstatnejšia cena a ušetrený čas. Preto patrí poistenie automobilu cez internet k úsporným rozhodnutiam, vďaka ktorým dokážete ušetriť peniaze tým najjednoduchším spôsobom. 

Finančný magazín

Príde pôžička Zonky na Slovensko už na jeseň tohto roku?

Podarilo sa nám dostať k informácii, že P2P platforma Zonky sa chystá na jeseň v roku 2019 expandovať na ďalšie Európske trhy. Podľa vyhlásení z minulosti bolo v hre aj Slovensko. Budú si môcť slovenskí spotrebitelia požičiavať za bankový úrok prostredníctvom zdieľanej ekonomiky? Len nedávno sme...
Celý článok

Pôžička bez úroku 33 miliónov pre Banskobystrický kraj

Vláda SR odklepla bezúročnú pôžičku pre Banskobystrický samosprávny kraj na opravu ciest druhej a tretej triedy. Kraj môže pôžičku čerpať v období rokov 2019 až 2021. Vyhol sa tak komerčnému zadlženiu, keďže si župa plánovala zobrať pôžičky z banky. 33 miliónov EUR pribudne do pokladnice...
Celý článok