Kočner má na svoj biznis 20 minút denne

Obvinení majú právo telefonovať každý deň 20 minút. Ak by sa však dostal na "otvorené oddelenie" mohol by volať nepretržite. Na to by však nemohol mať na krku obvinenie z vraždy. Otvorené oddelenie slúži len pre menšie delikty a za odmenu. Kočner tak zrejme používa režim s názvom "štandard", ktorý dovoľuje obvineným telefonovať raz denne po dobu 20 minút. Tento "štandard" zabezpečuje na Slovensku spoločnosť BVfon, prostredníctvom ktorej môžu obvinení ale aj odsúdení telefonovať.

Ako si dobíja Kočner kredit?

Na telefonovanie slúži obvineným identifikačná kartička, na ktorej je okrem "základného čísla" aj fotografia a čiarový kód a práve prostredníctvom tejto kartičky si môže obvinený dobiť telefónny kredit. To však zďaleka nieje také jednoduché. Kredit si totiž môže dobíjať obvinený iba počas piatku a víkendu. A tak musí dávať pozor aby si ho príliš skoro neminul.

Každý deň písomná žiadosť

Predstava o tom, že si Kočner zaklope a otvorí sa mu gáter je mylná. Ak chce byť predvedený pred telefónny automat, musí o to požiadať písomne. Každé ráno tak odovzdáva do rúk službukonajúcemu referentovi písomnú žiadanku, v ktorej žiada o možnosť telefonovať. Takúto písomnú žiadosť si musí podať aj keď chce isť k lekárovi alebo si chce požiadať o návštevu.

Komu môže telefonovať?

Ak by si chcel napríklad Kočner zatelefonovať do Ammado a požiadať o pôžičky, mal by to veľmi ťažké. Telefonovať totiž môže iba advokátom (nie však každý deň) a priamej rodine. Nikoho iného zo zákona nemôže kontaktovať.

Všetko sa odpočúva

Hovory obvinených môžu byť zo zákona monitorované a pravdepodobne aj sú. Obvinený sa k telefónnemu automatu musí postaviť tak aby jeho tvár smerovala na kameru zabudovanú v telefóne. Ako pomôcky mu slúžia na podlahe nakreslené dve stopy, na ktoré sa musí postaviť. Celú dobu sa musí obvinený pozerať do kamery a nesmie používať vulgárne výrazy. Ako nám prezradil jeden z bývalých zamestnancov "Bratislavského Justičáku". Telefóny automat je umiestnený v maličkej miestnosti, do ktorej sa obvinený predvedie. Miestnosť má zamrežovaný vchod a odsúdený je celú dobu pod dohľadom príslušníkov ZVJS.

Biznis riešiť určite nebude

Za takýchto podmienok je jediný možný spôsob ako môže Kočner riešiť svoj biznis návšteva advokáta. Tá môže byť každý deň. No aj tu môže vzniknúť teoretické riziko úniku informácii a tak to má povedzme si na rovinu v súčasnosti Kočner s biznisom veľmi ťažké.

Najnovšie články

Prečítajte si ako prví, čo je nové

Esencie alebo esenciálne oleje sú komplexnou zmesou aromatických látok, ktoré sú zodpovedné za vôňu kvetov. Majú mnohé farmakologické účinky, a preto tvoria základ aromaterapie, ale používajú sa aj v parfumérii a kozmetike, vo farmaceutickom priemysle a v potravinárskom, liehovarníckom a cukrárenskom priemysle.

V tomto článku si vysvetlíme, ako vlastne fungujú pevné disky (HDD) a SSD. Tieto dva typy úložísk fungujú na odlišných princípoch, z čoho vyplývajú rozdiely vo výkone a spoľahlivosti.