Kočner má na svoj biznis 20 minút denne

Obvinení majú právo telefonovať každý deň 20 minút. Ak by sa však dostal na "otvorené oddelenie" mohol by volať nepretržite. Na to by však nemohol mať na krku obvinenie z vraždy. Otvorené oddelenie slúži len pre menšie delikty a za odmenu. Kočner tak zrejme používa režim s názvom "štandard", ktorý dovoľuje obvineným telefonovať raz denne po dobu 20 minút. Tento "štandard" zabezpečuje na Slovensku spoločnosť BVfon, prostredníctvom ktorej môžu obvinení ale aj odsúdení telefonovať.

Ako si dobíja Kočner kredit?

Na telefonovanie slúži obvineným identifikačná kartička, na ktorej je okrem "základného čísla" aj fotografia a čiarový kód a práve prostredníctvom tejto kartičky si môže obvinený dobiť telefónny kredit. To však zďaleka nieje také jednoduché. Kredit si totiž môže dobíjať obvinený iba počas piatku a víkendu. A tak musí dávať pozor aby si ho príliš skoro neminul.

Každý deň písomná žiadosť

Predstava o tom, že si Kočner zaklope a otvorí sa mu gáter je mylná. Ak chce byť predvedený pred telefónny automat, musí o to požiadať písomne. Každé ráno tak odovzdáva do rúk službukonajúcemu referentovi písomnú žiadanku, v ktorej žiada o možnosť telefonovať. Takúto písomnú žiadosť si musí podať aj keď chce isť k lekárovi alebo si chce požiadať o návštevu.

Komu môže telefonovať?

Ak by si chcel napríklad Kočner zatelefonovať do Ammado a požiadať o pôžičky, mal by to veľmi ťažké. Telefonovať totiž môže iba advokátom (nie však každý deň) a priamej rodine. Nikoho iného zo zákona nemôže kontaktovať.

Všetko sa odpočúva

Hovory obvinených môžu byť zo zákona monitorované a pravdepodobne aj sú. Obvinený sa k telefónnemu automatu musí postaviť tak aby jeho tvár smerovala na kameru zabudovanú v telefóne. Ako pomôcky mu slúžia na podlahe nakreslené dve stopy, na ktoré sa musí postaviť. Celú dobu sa musí obvinený pozerať do kamery a nesmie používať vulgárne výrazy. Ako nám prezradil jeden z bývalých zamestnancov "Bratislavského Justičáku". Telefóny automat je umiestnený v maličkej miestnosti, do ktorej sa obvinený predvedie. Miestnosť má zamrežovaný vchod a odsúdený je celú dobu pod dohľadom príslušníkov ZVJS.

Biznis riešiť určite nebude

Za takýchto podmienok je jediný možný spôsob ako môže Kočner riešiť svoj biznis návšteva advokáta. Tá môže byť každý deň. No aj tu môže vzniknúť teoretické riziko úniku informácii a tak to má povedzme si na rovinu
v súčasnosti Kočner s biznisom veľmi ťažké.

 

Prečítajte si celý článok TU

Finančný magazín

Príde pôžička Zonky na Slovensko už na jeseň tohto roku?

Podarilo sa nám dostať k informácii, že P2P platforma Zonky sa chystá na jeseň v roku 2019 expandovať na ďalšie Európske trhy. Podľa vyhlásení z minulosti bolo v hre aj Slovensko. Budú si môcť slovenskí spotrebitelia požičiavať za bankový úrok prostredníctvom zdieľanej ekonomiky? Len nedávno sme...
Celý článok

Pôžička bez úroku 33 miliónov pre Banskobystrický kraj

Vláda SR odklepla bezúročnú pôžičku pre Banskobystrický samosprávny kraj na opravu ciest druhej a tretej triedy. Kraj môže pôžičku čerpať v období rokov 2019 až 2021. Vyhol sa tak komerčnému zadlženiu, keďže si župa plánovala zobrať pôžičky z banky. 33 miliónov EUR pribudne do pokladnice...
Celý článok