KENO 10, LOTO, či EURO JACKPOT vás bude stáť viac ak platíte kartou!

Radi skúšate šťastie v lotérii alebo v stávkovaní? Tak práve vám je tento článok určený. Niektoré banky si totiž účtujú špeciálny poplatok za platbu kartou práve pri stávkovaní, hazarde a lotérii. Prečítajte si, ktoré sú to a koľko zaplatíte.

Poplatok za lotériu

Podanie tiketu môže byť lacnejšie ako poplatok

Ak skúšate šťastie v lotérii a tipujete si len jeden stĺpček, odporúčame vám neplatiť kartou ak ste klientom Tatra banky a SLSP. Tieto banky si totiž účtujú poplatok s názvom "Poplatok za spracovanie platby kartou za stávkovanie, lotériu a hazardné hry". Samotný poplatok by vás stál oveľa viac ako samotný tiket.

Akých platieb sa to týka

Poplatok za spracovanie platby kartou za stávkovanie, lotériu a hazardné hry sa týka výlučne platby kartou na internete, v stávkových kanceláriách a v kasíne. Pri platbe na POS termináli sa uplatňuje na platbu nad 50 EUR.

Aká je výška poplatku

Aktuálna výška poplatku za spracovanie platby kartou za stávkovanie, lotériu a hazardné hry v Tatra banke až 3 eurá. V Slovenskej Sporiteľne je to 2,50 EUR a to za každú jednotlivú platbu.

Ako sa poplatku vyhnúť

Za lotériu plaťte v hotovosti. Ak chcete byť ale moderný a platiť kartou, musíte sa porozhliadnuť po inej banke. Len pripomeňme, že takýto poplatok nemá žiadna iná banka okrem týchto dvoch spomenutých.

Finančný magazín

Príde pôžička Zonky na Slovensko už na jeseň tohto roku?

Podarilo sa nám dostať k informácii, že P2P platforma Zonky sa chystá na jeseň v roku 2019 expandovať na ďalšie Európske trhy. Podľa vyhlásení z minulosti bolo v hre aj Slovensko. Budú si môcť slovenskí spotrebitelia požičiavať za bankový úrok prostredníctvom zdieľanej ekonomiky? Len nedávno sme...
Celý článok

Pôžička bez úroku 33 miliónov pre Banskobystrický kraj

Vláda SR odklepla bezúročnú pôžičku pre Banskobystrický samosprávny kraj na opravu ciest druhej a tretej triedy. Kraj môže pôžičku čerpať v období rokov 2019 až 2021. Vyhol sa tak komerčnému zadlženiu, keďže si župa plánovala zobrať pôžičky z banky. 33 miliónov EUR pribudne do pokladnice...
Celý článok