Aké peniaze zobrať do Turecka? - Prezradíme vám to

Aj cestujete na dovolenku do Turecka, nezabudnite okrem všetkých potrebných vecí ako je poistenie, lieky a doklady aj na finančnú rezervu. Ammado vám odporúča mať peniaze aj v hotovosti aj na platobnej karte. A aká je oficiálna mena v Turecku?

Oficiálna mena v Turecku

Oficiálnou menou v Turecku je Turecká líra. Nemusíte si však robiť starosti.
V Turecku zaplatíte aj s naším eurom.

Turecká líra
Turecká líra

Je potrebné meniť peniaze na tureckú líru?

Nie, v turistických destináciách a v každom relevantnom obchode, či v reštaurácii príjmu aj menu EURO a menu USD. Práve tieto dve meny Turci obľubujú. Je úplne zbytočné a možno aj drahšie, vymieňať peniaze v Turecku za ich domácu líru.

Potrebujem peniaze aj v hotovosti

Finančná rezerva by mala byť pri návšteve Turecka nevyhnutnou. Peniaze si rozdeľte na dve časti a snažte sa ich nemať na jednom mieste. Vyhnete sa tak možnému problému,ktorý by vás koniec koncov stál ďalšie peniaze ny vyše.

Na čo si dať pozor

V prípade ak si budete zamieňať hotovosť na domácu menu, vyhnite sa špekulantom. Peniaze vymieňajte v banke. Odporučaný spôsob je výber z bankomatu.

Cestovné poistenie

Veľmi dôležitou súčasťou dovolenky v Turecku je cestovné poistenie. Ak ho ešte nemáte, neriskujte zbytočne a uzavrite si ho hneď.

Najnovšie články

Prečítajte si ako prví, čo je nové


V tomto článku si vysvetlíme, ako vlastne fungujú pevné disky (HDD) a SSD. Tieto dva typy úložísk fungujú na odlišných princípoch, z čoho vyplývajú rozdiely vo výkone a spoľahlivosti.