O Brankovi, ktorý porazil draka a zachránil malého princa

30.01.2023

Kedysi dávno žil v malom kráľovstve mladý a odvážny bojovník menom Branko. Jedného dňa sa v kráľovstve objavil drak a uniesol malého princa. Branko sa rozhodol ísť zachrániť princa.

Cestou stretol starého mága, ktorý mu poradil, aby nebojoval s dračím ohňom, ale so strachom. Branko sa zamyslel a uvedomil si, že jeho najväčším nepriateľom je strach.

Keď prišiel k jaskyni, kde žil drak, začal bojovať so strachom, a keď ho premohol, dračie ohne sa rozptýlili a on sa stal bezmocným. Branko mohol vziať malého princa a vrátiť ho rodine.

Od tej chvíle sa Branko stal hrdinom kráľovstva a malý princ mu bol veľmi vďačný. A keď už museli, opäť sa spojili a porazili ďalšieho zlého draka.

A tak Branko a malý princ žili šťastne až do smrti ako nerozluční priatelia a hrdinovia kráľovstva.

Toto je len obsah rozprávky, ktorý si každý rodič môže prispôsobiť podľa svojich predstáv. Môžete využiť vlastnú fantáziu a mená hrdinov zmeniť podľa svojich detí. Rozprávky slúžia len na inšpiráciu. Ak sa vám nápady na rozprávky páčia, podeľte sa o ne s ostatnými.

Najnovšie rozprávky


Bolo raz jedno prasiatko menom Betka, ktoré žilo v lese. Malé prasiatko Betka bolo veľmi šťastné ale aj smutné, pretože malo smolu. Jedného dňa mu dokonca malý vtáčik, lastovička, ukradla jablko z ruky.

Bol raz jeden malý chlapec menom Janko, ktorý mal najlepšieho psa na svete. Pes menom Štefko bol Jankovým najlepším priateľom a spoločníkom pri všetkých jeho dobrodružstvách. Jedného dňa sa však Štefánik stratil a Janko bol veľmi smutný.