Aplikácia Google Pay

Google Pay

Zriadili ste si pôžičku na kartu prostredníctvom finančného portálu Ammado? Registrujte si svoje platobné karty (debetné aj kreditné) do aplikácie Google Pay a plaťte pomocou svojho mobilného telefónu pohodlne a bezpečne. S Google Pay máte všetky karty pohromade a na bezpečnom mieste. Platiť môžete jednoducho a bezkontaktne.
 

Čo je Aplikácia Google Pay

Google Pay je moderná a bezpečná aplikácia, pomocou ktorej môžete vykonávať bezkontaktné platby, výbery z bankomatov a uskutočňovať platby na internete. Všetky vaše platobné karty máte na jednom mieste a to v bezpečnej aplikácii, ktorá je k stiahnutiu zadarmo. Google Pay je zjednotená aplikácia, ktorá zlúčila bývalé platobné metódy prevádzkované spoločnosťou Google a to Android Pay a Google Wallet.


K úspešnej platbe prostredníctvom služby Google Pay je potrebné stiahnuť aplikáciu s rovnakým názvom a to prostredníctvom Google Play. Aplikáciu je však nutné stiahnuť do telefónu s operačným systémom Android 5.0 Lollipop alebo novšou verziou. Mobilný telefón musí podporovať službu NFC. Posledným krokom je podmienka aktualizovať si Google účet alebo založiť nový. Aby ste mohli službu aktívne využívať aj pri platbách na internete, musíte mať platobné karty registrované v účte Google.


Samotnú registráciu platobných kariet môžete previesť dvoma spôsobmi.

 • Prostredníctvom mobilnej aplikácie Google Pay
 • Prostredníctvom Google účtu

V prípade ak zvolíte prvú možnosť, t.j. registráciu platobných kariet prostredníctvom mobilnej aplikácie, pokračujte nasledovným návodom:

 1. V Obchode  Google Play si stiahnite aplikáciu Google Pay a nainštalujte ju do svojho mobilného zariadenia.
 2. Po otvorení aplikácie sa buď prihlásite k svojmu pôvodnému účtu Google alebo si založíte nový.
 3. V Google Pay vyberte menu "Platby" a vyberte možnosť "Pridanie platobnej metódy".
 4. Namierte fotoaparát mobilného telefónu tak, aby hrany karty boli zarovno s rámčekom zobrazujúcim sa v aplikácii, alebo vložte
 5. číslo karty ručne do pripravených políčok. Okrem čísla karty vložte následne aj dátum exsiprácie karty a CVC kód nachádzajúci sa na zadnej strane vašej platobnej karty. Skontrolujte vyplnené údaje a potvrďte. Rovnako si môžete na svojom mobilnom zariadení nastaviť zámok obrazovky gestom, odtlačkom prsta alebo ochranu PIN kódom.
 6. V tomto kroku je potrebné preštudovať si obchodné podmienky danej služby ako sa aj zoznámiť s podmienkami ochrany osobných údajov. Po preštudovaní potvrďte váš súhlas.
 7. Následne vám príde verifikačná SMS s kódom, ktorý je potrebné vložiť do aplikácie, ktorá následne celý proces verifikuje.
 8. Pokiaľ všetko prebehlo v poriadku a verifikácia SMS kódom bola úspešná, registrácia bola dokončená. Potvrdenie ako aj všetky podmienky a zmluvy o používaní služby Google Pay vám budú automaticky odoslané aj na vašu e-mail adresu.
 9. Všetko je hotovo a Google Pay môžete začať úspešne používať. Prostredníctvom tejto aplikácie máte možnosť platiť na internete, vyberať peniaze z bankomatov, ktoré podporujú bezkontaktné platby a platiť prostredníctvom všetkých platobných termináloch podporujúcich bezkontaktné platby.

V prípade ak zvolíte registráciu vašej platobnej karty prostredníctvom Google cloud účtu, prejdite na https://pay.google.com/payments/ a kartu si pridajte jednoduchým spôsobom následného vloženia čísla karty, dátumu exspirácie karty a CVC kódu. Potvrďte zmluvné podmienky a službu môžete následne využívať. V centre platieb budete mať následne možnosť spravovať všetky registrované platobné karty a to prehľadným spôsobom. Všetky platby, ktoré vykonáte na internete prostredníctvom Google Pay, budú párované s aktuálnym prihláseným Google účtom.

 

Aké sú výhody služby Google Pay

Medzi najväčšie výhody patrí zlúčenie všetkých platobných kariet na jedno miesto. Nemusíte ich tak mať pri sebe a obávať sa tak ich straty alebo krádeže. Rovnako dôležitá výhoda je aj  bezpečnejšia platba  na internete, kedže pri online platbách už nemusíte zadávať údaje z karty, pretože verifikácia platobnej karty prebieha prostredníctvom tzv. tokenu. Obchodník sa tak nedostane k vašim údajom. Ďalšou výhodou je aj možnosť pridania do Google Pay konto z PayPal a rovnako aj vernostné karty.


Stiahnite si aplikáciu Google Pay zadarmo

Kliknite si na ikonku Google Play alebo si aplikáciu stiahnite prostredníctvom QR kódu.

 Stáhnout aplikaci Google Pay 

 Stáhnout aplikaci Google Pay 

QR Google Pay


 

ŽIADOSŤ O PÔŽIČKU
Vyplňte nezáväznú žiadosť a získajte peniaze do 15 minút

► POŽIADAŤ