Google Peňaženka

Zriadili ste si pôžičku na kartu prostredníctvom finančného portálu Ammado? Registrujte si svoje platobné karty (debetné aj kreditné) do aplikácie Google Peňaženka a plaťte pomocou svojho mobilného telefónu pohodlne a bezpečne. S Google Peňaženka máte všetky karty pohromade a na bezpečnom mieste. Platiť môžete jednoducho a bezkontaktne.

Čo je Aplikácia Google Peňaženka

Google Peňaženka je moderná a bezpečná aplikácia, pomocou ktorej môžete vykonávať bezkontaktné platby, výbery z bankomatov a uskutočňovať platby na internete. Všetky vaše platobné karty máte na jednom mieste a to v bezpečnej aplikácii, ktorá je k stiahnutiu zadarmo. Google Peňaženka je zjednotená aplikácia, ktorá zlúčila bývalé platobné metódy prevádzkované spoločnosťou Google a to Android Pay a Google Wallet.

Ako platiť pomocou Google Peňaženky

K úspešnej platbe prostredníctvom služby Google Peňaženka je potrebné stiahnuť aplikáciu s rovnakým názvom a to prostredníctvom Google Peňaženka. Aplikáciu je však nutné stiahnuť do telefónu s operačným systémom Android 5.0 Lollipop alebo novšou verziou. Mobilný telefón musí podporovať službu NFC. Posledným krokom je podmienka aktualizovať si Google účet alebo založiť nový. Aby ste mohli službu aktívne využívať aj pri platbách na internete, musíte mať platobné karty registrované v účte Google.

Registrácia platobných kariet

Samotnú registráciu platobných kariet môžete previesť dvoma spôsobmi.

 • Prostredníctvom mobilnej aplikácie Google Peňaženka
 • Prostredníctvom Google účtu

V prípade ak zvolíte prvú možnosť, t.j. registráciu platobných kariet prostredníctvom mobilnej aplikácie, pokračujte nasledovným návodom:

 1. V Obchode Google Play si stiahnite aplikáciu Google Peňaženka a nainštalujte ju do svojho mobilného zariadenia.
 2. Po otvorení aplikácie sa buď prihlásite k svojmu pôvodnému účtu Google alebo si založíte nový.
 3. V Google Peňaženka vyberte menu "Platby" a vyberte možnosť "Pridanie platobnej metódy".
 4. Namierte fotoaparát mobilného telefónu tak, aby hrany karty boli zarovno s rámčekom zobrazujúcim sa v aplikácii, alebo vložte
 5. číslo karty ručne do pripravených políčok. Okrem čísla karty vložte následne aj dátum exsiprácie karty a CVC kód nachádzajúci sa na zadnej strane vašej platobnej karty. Skontrolujte vyplnené údaje a potvrďte. Rovnako si môžete na svojom mobilnom zariadení nastaviť zámok obrazovky gestom, odtlačkom prsta alebo ochranu PIN kódom.
 6. V tomto kroku je potrebné preštudovať si obchodné podmienky danej služby ako sa aj zoznámiť s podmienkami ochrany osobných údajov. Po preštudovaní potvrďte váš súhlas.
 7. Následne vám príde verifikačná SMS s kódom, ktorý je potrebné vložiť do aplikácie, ktorá následne celý proces verifikuje.
 8. Pokiaľ všetko prebehlo v poriadku a verifikácia SMS kódom bola úspešná, registrácia bola dokončená. Potvrdenie ako aj všetky podmienky a zmluvy o používaní služby Google Peňaženka vám budú automaticky odoslané aj na vašu e-mail adresu.
 9. Všetko je hotovo a Google Peňaženka môžete začať úspešne používať. Prostredníctvom tejto aplikácie máte možnosť platiť na internete, vyberať peniaze z bankomatov, ktoré podporujú bezkontaktné platby a platiť prostredníctvom všetkých platobných termináloch podporujúcich bezkontaktné platby.

V prípade ak zvolíte registráciu vašej platobnej karty prostredníctvom Google cloud účtu, prejdite na https://pay.google.com/payments/ a kartu si pridajte jednoduchým spôsobom následného vloženia čísla karty, dátumu exspirácie karty a CVC kódu. Potvrďte zmluvné podmienky a službu môžete následne využívať. V centre platieb budete mať následne možnosť spravovať všetky registrované platobné karty a to prehľadným spôsobom. Všetky platby, ktoré vykonáte na internete prostredníctvom Google Peňaženka, budú párované s aktuálnym prihláseným Google účtom.

Aké sú výhody služby Google Peňaženka

Medzi najväčšie výhody patrí zlúčenie všetkých platobných kariet na jedno miesto. Nemusíte ich tak mať pri sebe a obávať sa tak ich straty alebo krádeže. Rovnako dôležitá výhoda je aj bezpečnejšia platba na internete, kedže pri online platbách už nemusíte zadávať údaje z karty, pretože verifikácia platobnej karty prebieha prostredníctvom tzv. tokenu. Obchodník sa tak nedostane k vašim údajom. Ďalšou výhodou je aj možnosť pridania do Google Peňaženka konto z PayPal a rovnako aj vernostné karty.

Najnovšie články z magazínu

Prečítajte si, čo je nové


Esencie alebo esenciálne oleje sú komplexnou zmesou aromatických látok, ktoré sú zodpovedné za vôňu kvetov. Majú mnohé farmakologické účinky, a preto tvoria základ aromaterapie, ale používajú sa aj v parfumérii a kozmetike, vo farmaceutickom priemysle a v potravinárskom, liehovarníckom a cukrárenskom priemysle.

V tomto článku si vysvetlíme, ako vlastne fungujú pevné disky (HDD) a SSD. Tieto dva typy úložísk fungujú na odlišných princípoch, z čoho vyplývajú rozdiely vo výkone a spoľahlivosti.