Pôžička

Pôžička je finančný druh záväzku. Získať ju môžete prostredníctvom Ammado alebo od iných bankových, či nebankových subjektov. Pokiaľ však zháňate informácie, recenzie alebo chcete na túto tému len diskutovať, pripravili sme pre vás verejný priestor. Diskutujte na tému pôžička bez registrácie.

ZÍSKAJTE NAŠU PONUKU IHNEĎ

Vyplňte nezáväznú žiadosť o okamžitú ponuku na pôžičku.
 
Pôžiadať o pôžičku online

Diskusná téma: Pôžička

Poplatky Cetelem pôžička

Tiež by mohlo množstvo ľudí zaujímať ako je to s poplatkami za pôžičku od Cetelemu. Aj keď sa niekto môže prezentovať ako pôžička bez poplatkov, určite sa vždy nejaké poplatky nájdu. K zmene poplatkov v Ceteleme došlo dňa 01.12.2019 a ich výšky sú nasledovné:

Zaslanie peňažných prostriedkov na adresu klienta stojí v Ceteleme 5 EUR

Prvý výber z bankomatu je zadarmo ale ďalšie výbery hotovosti z bankomatu v SR alebo v zahraničí stojí 5 EUR

Keď si necháte zobraziť váš zostatok na bankomate tak vás to bude stáť 1 EUR
Zmena PIN vás bude stáť 5 EUR

Mesačne zaplatíte za kreditnú kartu 2,99%. Poplatok sa účtuje za každý, aj začatý mesiac od dátumu prvého čerpania pôžičky až do doby jeho splatenia; v prípade, že sa pôžička nečerpá alebo sa čerpaná čiastka splatí v rámci bezúročného obdobia alebo sa v príslušnom kalendárnom mesiaci čerpá pôžička v sume 300 € a viac, sa tento poplatok neúčtuje.

Výpis z kreditnej karty (výpis z účtu) v papierovej forme vás bude mesačne stáť 1,5 EUR

Pokiaľ budete využívať SMS notifikácie tak si priplatíte 1 EURO mesačne

Pokiaľ budete chcieť nejaký doklad o tom, že máte pôžičku v Ceteleme, priplatíte si za jeho vydanie 70 EUR

Poplatok za predčasné splatenie pôžičky je 0,5 až 1% z predčasne splatenej čiastky pôžičky.

Poplatky v Ceteleme sú v porovnaní s bankami priemerné. Nemôžeme hovoriť o nejakých vysokých poplatkov.

Potrebujem súrne pôžičku... poraďte

Potrebovala by som súrne požičať peniaze, konkrétne 12.000€. Keďže mám živnosť a ešte to nie je rok, tak na pôžičku od banky môžem zabudnúť. Nebankovky, ktoré ma kontaktovali zase dajú bez daňového len nižšiu sumu, ktorú sa mi neoplatí zobrať, keďže jeden úver mám a chcela som aj ten vyplatiť, aby som platila len jeden. Príjem viem zdokladovať iba z podnikateľského účtu, keďže mám kamennú predajňu a väčšina príjmu je v hotovosti. Viete mi poradiť, kto by mi požičal?

Re:Potrebujem súrne pôžičku... poraďte

Úplne vám rozumiem a chápem vašu situáciu. Žiaľ ak vám nepožičalo tých pár nebankoviek, ktoré na Slovensku ešte sú,m tak už vám nik iný nepožičia. Prísne zákony, ktoré spôsobili zánik desiatok nebankových subjektov spôsobili takúto apatiu. Živnostník v banke neprejde a ak áno tak musí dokladovať toľko, že radšej stratí chuť. Takýto stav nahráva úžerníkom, ktorí dostávajú príležitosť, ktorú by za normálnych okolností nikdy nedostali. Chudoba si nemá kde požičať a je tak odkázaná len na nich. Toto je výsledok reforiem.

Re:Re:Potrebujem súrne pôžičku... poraďte

Ďakujem za odpoveď. Však toto, ten kto naozaj potrebuje pôžičku, tak mu nikto nevie pomôcť. Som z toho zúfalá, už sa snažím 2 mesiace nejak zohnať tie peniaze a nedarí sa mi. Ešte raz vďaka.

Aké sú poplatky v pôžičkomate?

Nevie niekto aké su poplatky pri pôžičke cez pôžičkomat? Ďakujem za odpoveď.

Re:Aké sú poplatky v pôžičkomate?

Pôžičkomat nedoporučujem Saška neblázni! Mrkni si ceník poplatkov pri predĺžení splatnosti a odpadneš! Áno, je síce pravda, že úrok za pôžičkomat je takmer bankový ale to z dôvodu, že je prísny zákon. Obživou pôžičkomatu niesu úroky ale poplatky za omeškanie.Keď si požičiaš napríklad 500 eur a budeš chcieť posunúť splatnosť o 30 dní tak zaplatíš len na poplatkoch neuveriteľných 150 euro! Budeš to musieť uhradiť do 2 pracovných dní od predĺženia a tak 150 euro zahodiš von oknom lebo z dlžnej sumy sa ti neodpočíta ani cent. Riziko pritom, že nebudeš mať na splátku je pri takomto type pôžičky vysoké. Ver mi, ja som sa takto nechal hlúpo nachytať a škaredo som doplatil. Všetko je to legálne a odobrené národnou bankou. Nikde a nikto ti nepomôže.

Skúsenosť s Home Creditom

Chcela som sa opýtať, či máte niekto skúsenosti s tou novou pôžičkou od Home Creditu. Myslím tým tu flexi pôžičku teda akýsi kontokorent, ktorý môžete donekonečna používať. Neviem či sa mi tá flexi pôžička vôbec oplatí, čo sa týka úrokov a poplatkov. Ja som cez Home Credit bola skôr zvyknuta na klasické pôžičky a hlavne na tovar na splátky. Brala som od nich už veľmi dávno pôžičky a všetky som samozrejme riadne splatila. Čítala som si na ich webe www.homecredit.sk o tej flexi pôžičke a zdá sa mi to príliš komplikované. Ani neviem čo to ten revolvingový úver je a či som to tu vôbec napísala správne :) je tam strašno veľa informácii o tom ale tie informácie sú podávané formou, ktorej ja moc dobre nerozumiem. Skôr by ma teda zaujímal názor niekoho to už tú flexi pôžičku má. Dúfam však, že to njieje nejaká kreditná karta alebo, že to nieje na podobnom princípe. S kreditnými kartami mám veľmi tŕpke skúsenosti a radšej by som sa im oblukom vyhla. Ďakujem za každý názor.

Re:Skúsenosť s Home Creditom

"S kreditnými kartami mám veľmi tŕpke skúsenosti a radšej by som sa im oblukom vyhla"

Pekne napísané Blaženka. Musím ťa však trpko sklamať aj ja. Momentálne je pôžička z Home creditu tak ako už píšeš flexibilná ale jedná sa o revolvingový úver ktorý môžeš síce čerpať "donekonečna" ale len v prípade, že ho budeš mesačne splácať a aj tu pri tych splátkach je to trochu komplikovanejšie. Splátku si nastavíš sama. Oni ti nakážu platiť len ten minimum. Ako píšeš takmer ako kreditka. Je to taká finta, ktorú si Home credit vymyslel pre prísnym zákonom o pôžičkách, ktorý už nedovolí nebankovka poskytovať pôžičky za veľké úroky. Na revolvingový úver sa to tuším nevzťahuje. Osobne si však myslí, že ak to človek splatí rýchlo tak sa to dá ale riziko, že sa niečo pokazí je vždy vysoké. A ano je to pôžička na kartu. Nevýhodou je, že aj keď pôžičku splatíš, tak vždy ťa to bude lákať pretože budeš mať kartu a peniaze na nej. Kto neodolá? :)

Pôžičky na bankový účet

Možno by bolo dobré vedieť, že pôžička na Slovensku sa už nedá získať v hotovosti ale len na bankový účet. Zo zákona to totiž nieje možné. V praxi to znamená, že ak niekde vidíte ponuku na pôžičku, ktorá je vyplatená v hotovosti tak ide o spoločnosť, ktorá je v postavená mimo zákon. Vôbec ako právnik neodporúčam reagovať na takéto ponuky. Pôžička je zo zákona tak ako som už písal vyplácaná jedine na osobný účet klienta. A to samozrejme platí aj pre matky na materskej dovolenke, nezamestnaných a všetky ostatné príjmové skupiny. Ak vám niekto bude tvrdiť opak tak vás klame. Pôžičku na bankový účet môžu získať všetci klienti. Nemá na to vplyv ani blokovaný účet exekútorom aj keď tu je na mieste treba povedať, že nebanková spoločnosť ale aj banky by si mali overovať schopnosť klienta pôžičku splácať.Nechcem tým ale exaktne vylučovať možnosť, že sa na Slovensku nenájde taká spoločnosť, ktorá vám požičia aj s exekúciou. Vráťme sa ale k našej téme pôžičky na účet. Je tiež samozrejmosťou, že všetky pôžičky sa klientom vyplácajú na bankový účet až po schválení pôžičky a podpise zmluvy. V dnešnej dobe však už nieje potrebné zmluvu podpisovať len fyzicky. Dá sa aj cez telefón, alebo SMS.

Pridať nový príspevok

Prihlásiť sa k odberu magazínu