P2P pôžičky

Peer-to-peer pôžičky v preklade rovný s rovným, sú nástupcom novodobej pôžičky so stúpajúcim trendom popularity. Požičajte si aj vy od drobných investorov, ktorí sa vám poskladajú na vašu novú pôžičku behom pár dní. P2P pôžičky sú výhodné a porovnateľné s ostatnými konkurenčnými produktmi.

Pôžička od ľudí = pôžička p2p

Ak vás zaujíma ako sa peniaze požičiavajú prostredníctvom platformy p2p a chceli by ste takýto druh produktu vyskúšať, tak ste na správnej adrese. Prostredníctvom nášho finančného portálu si môžete naštudovať relevantné informácie o dostupných p2p pôžičkách a následne si zvoliť pre vás tú najvýhodnejšiu možnosť.

Pôžičky p2p - všetko je on-line

Výhodou p2p pôžičiek je prostredie on-line (všetko prebieha na webe z pohodlia vášho gauča). Rovnako ako teraz pohodlne študujete informácie, ktoré sme pre vás pripravili, tak aj rovnako pohodlne získate p2p pôžičku. Celý proces od registrácie až po odoslanie finančných prostriedkov na účet klienta prebieha v on-line režime bez potreby chodiť po pobočkách.


Požiadajte si o pôžičku online


Pôžičky p2p sú anonymne

Strach z toho, že drobný investori uvidia vaše osobné údaje mať nemusíte. Platforma, ktorá zabezpečuje prevádzku p2p pôžičiek nedovoľuje investorom možnosť zobrazovania citlivých údajov a to až do samotného ukončenia schvaľovacieho procesu. Systém je bezpečnostne prepracovaný tak, aby anonymita klienta ostala vždy zachovaná.

Pôžičky p2p: registrácia

Ako prvé, čo klient musí urobiť ak chce získať p2p pôžičku je registrácia do pôžičkovej platformy, ktorú si zvolil. Registrácia prebieha v celku ako každá iná. Klient sa registruje so svojimi osobnými údajmi a v poslednom kroku si vyberie anonymnú prezývku, pod ktorou bude v systéme vystupovať. Ak chce klient pôžičku získať, musí vždy uviesť neskreslené a pravdivé údaje. 

Žiadosť o p2p pôžičku

Po registrácii čaká klienta posledný krok, ktorým je podanie oficiálnej on-line žiadosti o pôžičku. Do svojej žiadosti o pôžičku klient vyplní všetky relevantné informácie, podľa ktorých sa bude dať stanoviť typ pôžičky a jeho percentuálne navýšenia. Vo väčšine prípadov sa typy pôžičiek rozdeľujú na A typ, B typ, C typ a D typ. Rovnako do žiadosti o pôžičku môže klient napísať aj tzv. vlastní príbeh aby presvedčil investorov prečo majú investovať práve do jeho pôžičky. Tento krok nie je povinný a využívajú ho hlavne klienti so zlým skóre.

Rôzne typy p2p pôžičiek

Každý klient má možnosť zvoliť si typ pôžičky o aký má záujem. Predovšetkým ide typ podľa jeho možností ako napríklad: pôžička bez registra, pôžička s registrom, pôžička s ručením nehnuteľnosťou, pôžička s doloženým príjmom, pôžička bez dokladovania príjmu, pôžička s ručiteľom atď.

Schvaľovací proces pôžičiek p2p

Po registrácii a následnej vyplnenej žiadosti sa spustí automatický odpočet času na aukciu, počas ktorého majú investori možnosť do vás "investovať" svoje voľné finančné zdroje. Tento čas nie je rovnaký u všetkých platforiem p2p a každá z nich má svoj časový horizont nastavený podľa svojich podmienok. Počas tohto obdobia trvania aukcie majú investori možnosť predkladať žiadateľovi o p2p pôžičku rôzne finančné návrhy. Žiadateľ má možnosť vybrať si, či príjme návrh od investora alebo ho odmietne. V prípade úspešnej aukcie je žiadosť o p2p pôžičku ukončená predčasne a klientovi sú vyplatené peniaze na jeho bankový účet, ktorý uvedie pri registrácii. V opačnom prípade sa automaticky aukcia ukončí po uplynutí času.

Výhody p2p pôžičiek

Medzi hlavné výhody pôžičiek typu p2p je výhodnejší úrok v porovnaní s ekvivalentnými pôžičkovými spoločnosťami. Každý klient má možnosť nastaviť percentuálnu hranicu úroku na výšku, ktorú bude akceptovať, čo nie je možné ani pri bankových a ani pri nebankových pôžičiek iných spoločností fungujúcich a na klasickom princípe poskytovania pôžičiek. Vlastné nastavenie úroku nie je však jediná výhoda p2p pôžičiek. Ďalšou výhodou p2p pôžičiek je jednoduchosť a bezpečnosť celého systému. Klienti často vyhľadávajú p2p pôžičky aj s dôvodu, že nechcú uzatvárať žiadny zmluvný vzťah s finančnými spoločnosťami.

Nevýhody p2p pôžičiek

Medzi najväčšiu nevýhodu a jedinú pri p2p pôžičkách patrí rýchlosť schvaľovacieho procesu. Celý systém je časovo náročný nakoľko sa jedná o aukciu, ktorá má svoj časový horizont aby mali investori dostatok času rozumne sa rozhodnúť či investujú do klienta alebo nie.

Poplatky za p2p pôžičku

S radosťou vám môžeme oznámiť, že platformy pre p2p pôžičky sú bez akýchkoľvek poplatkov. Klient nemusí uhrádzať poplatky dopredu a slobodne sa môže rozhodnúť za akých podmienok príjme pôžičku, ktorú bude následne čerpať.