Skúsenosti s marhuľovými jadrami

Marhuľové jadrá
Marhuľové jadrá

Každý z nás by si prial aby sa dala rakovina liečiť rýchlo a efektívne. Internet je plný rôznych typov a domácich receptov, podľa ktorých sa dá liečiť táto zákerná choroba. Jedným z takýchto liečiv sú aj obyčajné jadrá z marhúľ. Ide len o HOAX alebo skutočne dokážu pomôcť? Aké máte skúsenosti s marhuľovými jadrami vy? Ammado pre vás vytvorilo priestor s otvorenou diskusiou kde je možné podeliť sa o vaše skúsenosti s takouto alternatívnou liečbou. 

Vedecké skúsenosti s jadrami marhúľ

Podľa vedeckých štúdii obsahujú jadrá z marhúľ látku zvanú amygdalín, ktorá sa po konzumácii v tele človeka premieňa na nebezpečný kyanid. Povolená norma, ktorá by nemala spôsobiť vážnejšie zdravotné riziká je jedno veľké, alebo tri malé jadierka denne. V prípade prekročenia tohto limitu môže dojsť k otrave kyanidom.

Skúsenosti zástancov alternatívnej medicíny

Podľa skúseností a tvrdení zástancov alternatívnej medicíny, obsahujú jadrá z marhúľ vitamín B17, ktorý pomáha pri liečbe rôznych druhov rakoviny. Vitamín B17 je označenie pre už spomínanú látku amygdalín. Ide teda o protichodné tvrdenie. Niektorí zástancovia alternatívnej medicíny odporúčajú až 60 jadierok skonzumovať denne.

Empirické skúsenosti

Skúsenosti, ktoré plynu z konzumácie marhuľových jadier nájdeme na internete v obmedzenom množstve. Práve ľudia, ktorí majú s takouto liečbou vlastné skúsenosti by mali byť považovaní za najdôležitejších. Práve ich názory, skúsenosti a postrehy môžu vyriešiť vyššie uvedené protichodné tvrdenia. Pomerne všetky diskusie na tému liečivých účinkov jadier z marhúľ píšu buď to vedci, alebo na strane druhej predajcovia jadier a zástupcovia alternatívnej medicíny. Chýba tu však stred, ktorý má rozhodujúce slovo. Chýbajú empirické zážitky.

Diskusná téma: Skúsenosti s marhuľovými jadrami


otazka

05.09.2022 Jana

Dobrý deň neviem či táto diskusia ešte funguje chcela som sa spýtať či sa konzumujú jadierka so šípkou alebo bez nej.


skusenosť

28.04.2021 Karol

Ale ako je to možné potom, že z tých jadierok sa nevyrábajú lieky. Nerozumiem tomu že prečo keď to pomáha tak neextrahuju tu liečivú látku a nevyrobia liek na rakovinu.


Re:skusenosť

22.07.2021 Helena

No preco asi? Co myslite co by nastalo ak by nikto nekonzumoval lieky?? Ano spravne lekari a farmaceuticky biznis by skoncil. Treba sa zamysliet ci my ludia sme s prirody alebo vyrobeny z chemie? Chcemia do tela nepatri tou vas pchaju aby mali z coho zit. Je to jeden velky biznis a hazard s ludskymi zovotmi


Re:skusenosť

13.07.2022 Dedo

Je veľa liekov s obsahom amygdalinu.


Re:skusenosť

01.10.2022 Gabriela Lengyelova

Na prírodných liecivach sa nezaraba tak vo veľkom ako na chemických liekoch.


Rakovina pľúc liečená s B17 a jadierkemi z divých marhúľ.

01.07.2020 Eva Kratochvíľová

V roku 2013 mi zistili rakovinu pľúc, odstránili mi celú pravú polovičku, teda všetky 3 laloky. Chemoterapiu aj rádioterapiu som odmietla, aj lekárke som povedala, že ja cítim že by mi to nepomohlo, skôr by mi to uškodilo. Ani žiadne lieky som neužívala. Ale jedla som marhuľové jadierka z divých marhúľ a taktiež som užívala B17. Vtedy som mala 67 rokov. Asi nikto neveril, že to prežijem, no ale som tu, v októbri to bude 7 rokov. Ja verím tomu že ma zachránili práve tie marhuľové jadierka a B 17. Samotní lekári hovoria, že je to zázrak, že žijem. A to som sa dočítala v lekárskych časopisoch, že zo všetkých rakovín pľúc je iba 20 % operovateľnych, a z tých 20% je iba 8%, ktorí prežijú 5 rokov.
Teraz už tak 1x za rok si dám 1,5 mesačnú kúru s B 17, a jadierka jem kedy ma napadne, ale max. 5 denne. Takže ja som živý príklad toho, že marhuľové jadierka pomáhajú, nie je to žiadny hoax.


Re:Rakovina pľúc liečená s B17 a jadierkemi z divých marhúľ.

30.05.2022 Marianna

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o informáciu kde ste si zháňali jadierka z divých marhúľ (resp. aké to sú divé marhule). Ďakujem


Marhuľové jadrá horké mixované so sladkými

13.01.2020 Doka

Do roku 2018 sme horké marhuľové jadrá konzumovali vo vyšších dávkach (15-20/deň) buď ako prevenciu, alebo doplnok liečenia. Do teraz žijeme bez diagnostikovanej rakoviny. Potom sme v lokálnych bio-obchodoch jadrá viac nevideli. Až teraz sme sa dozvedeli, že podľa nového EU nariadenia, čisté horké jadrá sa nemôžu predávať, ale mixovať so sladkými. Vraj aby sme sa "neotrávili".
Podľa pár odborných príspevkov od biochemikov, protikrakovinný vitamín B17 sa v horkých jadrách marhúľ (nie v sladkých jadrách) viaže s molekulou kyanidu, ktorý je nebezpečný hlavne pre rakovinové bunky,. Citujem nemenovaných odborníkov : "Zo zlúčeniny B17 ho však dokáže uvoľniť len enzým zvaný beta-glukozidáza, ktorého je v tele veľmi málo. Výnimkou sú len rakovinové bunky, tie ho majú dostatok. To znamená, že B17 v nich uvoľní svoju toxickú zložku a rakovinové bunky takpovediac "otrávi". Iný enzým, ktorý dokáže kyanid neutralizovať, zasa rakovinovým bunkám na rozdiel od tých zdravých chýba.".
Takže to máme chápať akože EU zodpovední úradníci si robia starosti s našou chorobou, alebo našim zdravím ?


Jadrá

12.01.2020 Eko

Ako prevenciu doporučujem pôst. Marhuľové jadrá sú skvelé a nepredstavujú vážny problém. Jednoducho povedané: každý extrém škodí. Konzumovať 60 jadier denne mi nepríde liečivé, pretože telo si aj tak nedokáže vziať toľko. Je to zbytočné. Ako písala pani podo mnou. Číslo 6 je ideálna voľba. Rovnako treba však spomenúť, že rakovina ako taká je chyba systému ľudského teľa. Ide o komplexný a komplikovaný problém. Opraviť takéto telo je nesmierne zložité a žiaľ častokrát nemožné. Samozrejme treba skúsiť všetko. Nakoniec je jedno, čo vám pomôže. Hlavné je, že vám to pomôže a pomôcť môže aj zmiešanie určitých druhov eltrernatívných liečiv, ktoré môžu svojou náhodnou konštalačnou zmenou privodiť lepší výsledok. Namiešať taký kokteil môže len náhoda no aj náhoda potrebuje pokusy a tie už ovplyvňujeme my sami.


Jedenie jadier z marhúľ

02.09.2019 Majka

Tiež sa musím prihlásiť k skupine ľudí, ktorá marhuľové jadrá konzumuje vo väčšom množstve. Nemám žiadne negatívne príznaky ale ani to moc nepreháňam. Konzumujem tak 6 jadierok denne a to 14 dní v kuse. Potom mám 14 dní pauzu a potom zase. Pauzu striedam s ostatnými bylinkami a tiež s hladovkou, ktorá je mimochodom tiež veľmi efektívna v boji proti ťažkým chorobám a hlavne skvelá v prevencii.


Pridať nový príspevok