Injekcia Prolia

Skúsenosti s injekciou Prolia

Ammado vám prináša otvorené diskusné forúm k liečivu s názvom Prolia (injekcia Prolia). Ak máte s týmto liekom akékoľvek skúsenosti, podeľte sa aj s inými a pomôžte im zodpovedať pre nich dôležité otázky. Vyskytujú sa nejaké nežiadúce účinky po vpichnutí injekcie? Je samotné podanie lieku bolestivé? Aké má skutočné účinky injekcia Prolia a skutočne jej aplikácia lieči to, čo výrobca deklaruje? Vašou skúsenosťou alebo recenziou môžete pomôcť iným a tým sa podielať na šírení skutočne relevantných informácii.

Čo je Prolia?

Obsah lieku Prolia je postavený na látke denosumab a tiež obsahuje bielkovinu (monoklonálnu protilátku), ktorá zasiahne inú bielkovinu čoho následkom je liečba úbytku kostnej hmoty a osteoporózy. Rovnako užívanie Prolie spevňuje kosti a tým znižuje pravdepodobnosť ich zlomenia (fraktúry).

 Diskusná téma: Skúsenosti s injekciou Prolia

Prolia

Dostala som 12 dávku Prolie. Doteraz som si nepovšimla nežiadúce účinky. Ale na druhý deň po podaní 12. Prolie ma tak začalo bolieť podbruško, že začínam rozmýšlať o prerušení liečby ak bolesti pretrvajú dlhší čas.

Prolia

Ja idem zajtra na 13 dávku a tiež denzitometriu.Ale čím ďalej sa pozorujem po podaní prólie, tak sa mi to utvrdzuje, že tie problémy čo mám,spolu súvisia.Možno že to je vekom, ved mam už 60r.
Bolia ma zuby/ korene/ potom členky -kosti,prvé 3 tyždne krívam, a močový mechúr ani nehovorím.Uši si škrábem tyčinkami do krvi... Ale čo pozorujem hlavne bolia ma oči.
A to nechápem. Uvidim čo mi povie lekárka , ale chcem jej navrhúť zmenu liečby. Tak si svoje určite vypočujem. Ale som rozhodnutá.

Skusenost Prolia

Teta absolvovala jednu terapiu, po podani citila palenie v bruchu, ktore jej tvrdili, ze prejde, nepreslo po roku, ma boleti ust, jazyka - diery v nom, boli ju ucho a v pol hlave citi brnenie, bolest sanky, citi celkovu slabost, nevladze prejst , alebo vyst vonku, silno schudla, silne busenie srdca, skakajuci tlak, pocity ako na odpadnutie ... vysledky z krvy ma ok, tak ju niako neriesia a dali jej najavo,ze ich uz otravuje ... co som citala pribalovy letak pre lekarov, ze moze dojst az k odumretiu sanky a vonkoveho zvukovodu, co som jej ani nepovedala, lebo by sa asi z toho zblaznila ... ona dufa, ze sa to zlepsi ... ale kdze ze to monoklonalna protilatka, ktora zasuje dna, preto odhnivaju casti kosti, tak bude mohla byt rada, ze sa jej to nezhorsi ... hipokratova prisaha dnesnym lekarom nic nevravi ...

Príliš injekcia

Dobrý deň ,ja by som mala absolvovať prvý krát liečbu injekciou prolia,ale ako čítam vaše komentáre o vedľajších účinkoch tak asi radcej odmietnem túto liečbu,tých negatívnych reakcií je podstatné viac ako pozitívnych, našla som asi dve pozitívne čo sa mi vidí veľmi málo,,,tak už viem prečo ma pani doktorka poslala najskôr k zubárke na kontrolu chrupu,,,ďakujem vám všetkým za komentáre,,,

Re:Príliš injekcia

Dobrý deň, ja beriem túto liečbu už štvrtý rok. Zatiaľ nepociťujem príznaky, ktoré tu opisujú. Pre istotu chodím na dentalnu hygienu raz za pol roka pred pichbutím injekcie. Môžte mi odpísať ak máte záujem.

Prolia

Proliu beriem 10rokov. Nemala som a ani nemam žiadne vedľajšie účinky. Podľa dezintometrie sa stav stále zlepšuje. Zlomeninam som sa však nevyhla. Podľa najnovšej štúdie mi dnes doktorka povedala ze sa ma už podávať doživotne. Najprv malo byt len 20 dávok. No nastala zmena. Mávam rôzne bolesti no tie nepripisujem prolii. Za mňa teda áno.

Prolia

Ja čítam vaše príspevky a som prekvapená. Ja beriem PROLIU už 4 roky a okrem miernych problémov so zubami, nemám bolesti. Znášam ju dobre. Osteoporóza sa mi výrazne zlepšila.

Re:Prolia

Ja beriem Proliu 3 roky, ale z veľkými obavami. Pociťujem bolesti kostī, ale to nie je takè hrozné. Moje obavy sa sústreďuju najviac na zuby.

Re:Prolia

Pichali mi prolii 5 let, 2x ročně. Pak mi začaly problémy se zuby. Zánět kostní dřeně, nyní chronicky zánět. Místo zánětu pořád říkáno atypické bolesti. Před půl rokem už jsem měla chronicky zánět ( zpráva z pohotovosti ). Nyní jsem bez zubů na pravé straně horní čelisti a zřejmě přijdu i o ostatní zuby. Protézu údajně nosit není vhodné. Tak asi budu jako 150leta baba ze středověku. Dobře jsem si tu bolest užila za ty roky. Prolie se prý už nezbavite. 65 let do té doby zuby v dobrém stavu. Nyní na vytažení zubů se zánětem čekám v Ostravě 10 týdnů , perla 9 měsíců.

Prólia

Ja idem dnes tuším na 3 alebo 4 ..bolesti čo popisujete , dáko nevnímam, lebo mám reumu, tak keď ma niečo boli už dáko beriem normalne :))) ..jediné čo, tak zuby.....to mam pocit , že ich mám ako poudierané. Zubár mi potvrdil, že z prolie, že má veľa pacientov ...uvidím ,keď pôjdem na denzido...či sa niečo zlepšilo...dúfam, že mi nevypadnú všetky zuby. Ak to k ničomu nepovedie asi sa na to vykašlem.

Pridať nový príspevok


 

Klikni