Skúsenosti Prolia

Skúsenosti s injekciou Prolia

Ammado vám prináša otvorené diskusné forúm k liečivu s názvom Prolia (injekcia Prolia). Ak máte s týmto liekom akékoľvek skúsenosti, podeľte sa aj s inými a pomôžte im zodpovedať pre nich dôležité otázky. Vyskytujú sa nejaké nežiadúce účinky po vpichnutí injekcie? Je samotné podanie lieku bolestivé? Aké má skutočné účinky injekcia Prolia a skutočne jej aplikácia lieči to, čo výrobca deklaruje? Vašou skúsenosťou alebo recenziou môžete pomôcť iným a tým sa podielať na šírení skutočne relevantných informácii.

Čo je Prolia?

Obsah lieku Prolia je postavený na látke denosumab a tiež obsahuje bielkovinu (monoklonálnu protilátku), ktorá zasiahne inú bielkovinu čoho následkom je liečba úbytku kostnej hmoty a osteoporózy. Rovnako užívanie Prolie spevňuje kosti a tým znižuje pravdepodobnosť ich zlomenia (fraktúry).

 


Diskusná téma: Skúsenosti s injekciou Prolia

Recept

Ja by som sa chcel opýtať, či sa za injekciu niečo dopláca na recepte. Ďakujem za odpoveď.

Teploty

Mala som po injekcii horúčku ale už mám osteoporózu vo vysokom štádiu tak nemám na výber. Teraz už horúčky nemám, telo si pravdepodobne zvyklo.

Myslím, že je namieste začať diskusiu s vedľajšími účinkami

Tak ako všetky lieky, aj tento liek môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého. Menej často sa u pacientov liečených Proliou objavili kožné infekcie (predovšetkým celulitída).

Okamžite oznámte svojmu lekárovi, ak sa u vás objaví ktorýkoľvek z týchto príznakov počas liečby Proliou: opuchnutá, sčervenená oblasť kože, najčastejšie v dolnej časti nohy, ktorá je rozpálená a citlivá a prípadne s príznakmi horúčky.
U pacientov používajúcich Proliu sa môže zriedkavo vyvinúť bolesť v ústach a/alebo čeľusti, výtok z úst, opuch alebo nehojace sa rany v ústach alebo čeľusti, necitlivosť alebo pocit ťažoby v čeľusti alebo vypadávanie zubov. Môžu to byť prejavy poškodenia kosti čeľuste (osteonekróza). Ak sa u vás počas liečby Proliou alebo po jej ukončení vyskytnú takéto príznaky, okamžite to oznámte svojmu lekárovi alebo zubárovi.

Pacienti používajúci Proliu môžu mať zriedkavo nízke hladiny vápnika v krvi (hypokalciémiu). Medzi príznaky patria kŕče alebo zášklby v svaloch a/alebo znecitlivenie alebo brnenie v prstoch na rukách, nohách alebo okolo úst a/alebo záchvaty, zmätenosť alebo strata vedomia. Ak sa vás niektoré z uvedeného týka, okamžite to oznámte svojmu lekárovi. Nízka hladina vápnika v krvi môže viesť k zmene srdcového rytmu nazývanej predĺženie QT intervalu, ktoré možno pozorovať na elektrokardiograme (EKG).

Veľmi časté vedľajšie účinky (môžu postihovať viac ako 1 z 10 osôb):
· bolesť kostí, kĺbov a/alebo svalov, ktorá je niekedy silná,
· bolesť rúk alebo nôh (bolesť v končatinách).
Časté vedľajšie účinky (môžu postihovať menej ako 1 z 10 osôb):
· bolestivé močenie, časté močenie, krv v moči, neschopnosť udržať moč,
· infekcia horných dýchacích ciest,
· bolesť, pálenie alebo znecitlivenie, ktoré smerujú vašou nohou nadol (ischias),
· zahmlená oblasť v očných šošovkách (katarakty),
· zápcha,
· nepríjemné pocity v bruchu,
· vyrážka,
· ochorenie kože so svrbením, sčervenaním a/alebo suchosťou (ekzém).

Menej časté vedľajšie účinky (môžu postihovať menej ako 1 zo 100 osôb):
· horúčka, vracanie a bolesť brucha alebo pocit nepohodlia v oblasti brucha (divertikulitída),
· infekcia ucha.


Zriedkavé vedľajšie účinky (môžu postihovať menej ako 1 z 1 000 osôb):
· alergické reakcie (napr. opuch tváre, pier, jazyka, hrdla alebo iných častí tela; vyrážka, svrbenie alebo žihľavka na koži, sipot alebo ťažkosti s dýchaním).
Zriedkavo sa môžu vyskytnúť nezvyčajné zlomeniny stehennej kosti. Ak sa u vás vyskytne nová alebo nezvyčajná bolesť v bedre, slabinách alebo stehne počas liečby Proliou, kontaktujte svojho lekára, pretože to môže byť prvý náznak možnej zlomeniny stehennej kosti.

Pridať nový príspevok


Finančný magazín

Na Slovensku sa konečne rozdávajú študentom pôžičky zadarmo

Ak dokážete splniť jednoduchú podmienku, môžete si všetky peniaze z pôžičky ponechať. Na Slovensku sa začali rozdávať bezúročné pôžičky s možnosťou, že ich nemusíte vôbec splatiť. Systém požičiavania funguje tak, že kto skôr príde, ten skôr mele. Na Slovensku sa spustili študentské pôžičky. Ide o...
Celý článok

Čitateľ Zem & Vek sa hanbil za svoj časopis

Bolo to v sobotu 29.06.2019 na ceste rýchlikom do Banskej Bystrice okolo 10:30 keď som si všimol oproti sediaceho pána s plešinou, ktorý v ruke zvieral časopis Zem & Vek. Mohol mať tak 38 až 40 rokov a na sebe mal tepláky a biele tričko. Jeho reč tela napovedala, že nie je moc vyrovnaný a...
Celý článok

Ako zaplatíte splátku za pôžičku keď ste na dovolenke v zahraničí

Plánujete dovolenku v zahraničí ale bojíte sa toho, že nebudete môcť naplniť vlastné finančné záväzky? Potrebujete zaplatiť splátky za pôžičky a iné poplatky? Prezradíme vám, ako na to. V prípade, že plánujete dovolenku v zahraničí a ste vlastníkom bankového účtu s aktívnym internetbankingom, tak...
Celý článok

Príde pôžička Zonky na Slovensko už na jeseň tohto roku?

Podarilo sa nám dostať k informácii, že P2P platforma Zonky sa chystá na jeseň v roku 2019 expandovať na ďalšie Európske trhy. Podľa vyhlásení z minulosti bolo v hre aj Slovensko. Budú si môcť slovenskí spotrebitelia požičiavať za bankový úrok prostredníctvom zdieľanej ekonomiky? Len nedávno sme...
Celý článok

Regionálne pôžičky - magazín

Pôžičky Horná Potôň

Pôžička Ammado je dostupná aj v obci Horná Potôň. Možnosti schválenia pôžičky sú online a obyvatelia Hornej Potôni nemusia chodiť zbytočne na pobočky. Rovnako Ammado ponúka aj možnosť PZP online poistenie pre všetkých obyvateľov tejto obce ako aj možnosť získať produkt výhodná hypotéka.   V...
+

Pôžičky Horná Poruba

Pôžička Ammado je dostupná aj v obci Horná Poruba. Možnosti schválenia pôžičky sú online a obyvatelia Hornej Poruby nemusia chodiť zbytočne na pobočky. Rovnako Ammado ponúka aj možnosť PZP online poistenie pre všetkých obyvateľov tejto obce ako aj možnosť získať produkt výhodná hypotéka.   V...
+