Skúsenosti Prolia

Skúsenosti s injekciou Prolia

Ammado vám prináša otvorené diskusné forúm k liečivu s názvom Prolia (injekcia Prolia). Ak máte s týmto liekom akékoľvek skúsenosti, podeľte sa aj s inými a pomôžte im zodpovedať pre nich dôležité otázky. Vyskytujú sa nejaké nežiadúce účinky po vpichnutí injekcie? Je samotné podanie lieku bolestivé? Aké má skutočné účinky injekcia Prolia a skutočne jej aplikácia lieči to, čo výrobca deklaruje? Vašou skúsenosťou alebo recenziou môžete pomôcť iným a tým sa podielať na šírení skutočne relevantných informácii.

Čo je Prolia?

Obsah lieku Prolia je postavený na látke denosumab a tiež obsahuje bielkovinu (monoklonálnu protilátku), ktorá zasiahne inú bielkovinu čoho následkom je liečba úbytku kostnej hmoty a osteoporózy. Rovnako užívanie Prolie spevňuje kosti a tým znižuje pravdepodobnosť ich zlomenia (fraktúry).

 


REKLAMA


Diskusná téma: Skúsenosti s injekciou Prolia

Prolia

Podstúpila som liečbu próliou, bez toho aby som dostala podrobnejšie informácie o jej účinkoch. Nežiadúce účinky sú v prílohovom letáku tak bagatelizované, že ani netušíte čo vás čaká. Najprv ma rozbolel chrbát, nohy a kríže. Teraz mám kruté bolesti celého tela a často sa bez cudzej pomoci nepostavím ani na nohy. Pritom ma každú polhodinu ženie na močenie, či vodne, alebo v noci. Už ani neverím, že to niekedy skončí, hotové peklo. Nikomu nedoporučujem, aby podstúpil liečbu próliou.

Re:Prolia

Ja som brala Proliu 5 rokov, znášala som ju pomerne dobre. Za tých 5 rokov som vybrala 10 injekcií. 11. som mala dostať koncom mája 2020, ale zmenili mi ortopéda a nová lekárka mi ju neaplikovala. Už v júli som začala mať pravdepodobne abstinenčné príznaky, neskutočné bolesti chrbtice, chrbta, rebier, aj vpredu, vôbec som nemohla spávať a ani sa pohnúť v posteli. Také bolesti som v živote nezažila. Po návšteve lekárky v októbri 2020 mi Proliu pichla, lebo sa mi dosť zhoršila osteoporóza. Vyzerá to tak, že tentokrát sa u mňa prejavili vedľajšie účinky, mám okrem bolestí chrbta a chrbtice aj bolesti rúk a veľmi mi opuchli nohy. Zle sa mi dýcha. Už štvrtý mesiac neskutočne trpím a tiež sa bojím, že to nikdy neskončí.

Prolia

Mne bola podana prolia v maji 2020.Asi tyzden po podani som zacala mat velke bolesti chrbtice a zatylku.Bolesti asi po 2 tyzdnoch prestali.Volala som svojmu ortopedovi.Asi na 10ty pokus som sa dovolala.Povedala som mu o bolestiach.Povedal mi,ze ked pridem na kontrolu po 6 mesiacoch ze mi zmeni liecbu.

Negativne ucinky

Dobry den.27maja podana prolia po podani na 2den vysoky krvny tlak bolesti zaludka bolesti celej chrbtice svalov kolena ruk na nohach ledva stojim pocas varenia si musim sadnu alebo lahnut strasna unava nic nevladzem predtym som tito problemy nemala chcela som to oznamit lekarke no neberu telefon...a je na 6mesiacov...neviem co bude dalej ...nikdy viac!

Re:Negativne ucinky

Dobry den, presne tak aj ja. Nevladzem, vsetko ma boli. Uz je to mesiac co som bola na podani injekcie. Ako sa citite Vy? Je Vám už lepšie?

Re:Re:Negativne ucinky

Asi po 4mesiacoch to akotak prestalo uz som si myslela ze to nikdynesonci....nekonecne bolesti ruky nohy drieku ...zaludok ...musim konzultovat stav s lekarkou.....vy sa mate lepsie?

Re:Negativne ucinky

Tiež cítim negatívne účinky, veľká bolesť kĺbov, kostí, únava a netuším kedy skončia

Prolia

Dobrý večer, je teraz vhodné ísť na injekciu Prolia?

Re:Prolia

O koronavírusu nikto nevie nič. Proste aj keď počúvate odborníkov, ktorí sa prezentujú tak akoby vedeli, čo koronavírus je, neverte im pretože v tomto sme si rovní všetci. Nikto nič nevie a všetko sú to len domienky a tak odpoveď pre vás je, že prolia nieje vhodná v tomto období pretože o koronavíruse nič nevieme a tak nevieme ako by mohol na túto injekciu reagovať alebo ako by mohla reagovať vaša imunita. Nepočúvajte tých, ktorí si myslia, že vedia viac ako vy. To nieje pravda.

Re:Prolia

Mne lekarka povedala, že prolia sa v čase koronavirusu nepicha. Z dôvodu , že po vpichnuti môže prísť k vedľajším účinkom, ktore môžu byť podobné ako chrípka. Čo by sa mohlo zameniť s koronavirusom.

Pridať nový príspevok