Recenzie a skúsenosti s obchodom Lunzo

Na stránke www.lunzo.sk sa nachádza e-shop, ktorý nesie názov Lunzo. Je predstavovaný ako internetová galéria Lunzo.sk. Obchod ponúka tovar od ázijských dodávateľov a vystupuje tak len ako sprostredkovateľ obchodu medzi majiteľmi tovaru a  zákazníkom. Skôr ako sa však rozhodne pre nákup tovaru z tohto e-shopu, prečítajte si skúsenosti a recenzie ostatných nakupujúcich.
 

Čo by ste mali vedieť skôr ako nakúpite na Lunzo.sk

Na oficiálnej stránke Lunzo.sk nájdete okrem iného aj všeobecné obchodné podmienky. Nedá sa pritom prehliadnuť množstvo chýb spôsobených pravdepodobne zlým prekladom z českého jazyka. Za zmienku stoja tieto dôležité informácie:
 
  • Prevádzkovateľom internetovej galérie Lunzo.sk je spoločnosť Lunzo s.r.o., IČO: 066 67 678, so sídlom: Zbrojnická 1, Plzeň, PSČ: 301 00, Česká republika (ďalej len "Prevádzkovateľ"). Ktorá sprostredkováva záujemcom (Kupujúcim) obchody s Predávajúcimi.
  • Kúpna zmluva na vybraný tovar v nákupnej galérii vzniká medzi Kupujúcim a Dodávateľom, nie medzi Prevádzkovateľom a Kupujúcim.
  • Bežná doba dodania je 15 - 45 dní od uskutočnenia objednávky. Dodacia lehota sa môže predĺžiť vplyvom Dodávateľa podľa obdobia v roku (štátne sviatky, Vianoce a pod.).
  • Kupujúci žiada Prevádzkovateľa, aby s prevedením sprostredkovania začal okamžite, ešte pred koncom štrnásťdňovej lehoty na odstúpenie od zmluvy. Prevádzkovateľ týmto oznamuje Kupujúcemu, že v takom prípade nemá právo na odstúpenie od zmluvy.
  • Prevádzkovateľ (čiže Lunzo.sk pozn. redaktora) nezodpovedá za akosť a kvalitu tovaru ani za súlad tovaru s ČSN či európskymi normami.
  • Reklamácia dodaného tovaru (nároky zo zodpovednosti za chybu tovar či za škodu spôsobenú chybou tovaru) rieši kupujúci samostatne priamo s dodávateľom tovaru. (Reklamácie tak Lunzo.sk so zákazníkom podľa tohto vyjadrenia vôbec nerieši. Pozn. redaktora).
  • Pre súdne riešenie sporov medzi prevádzkovateľom a kupujúcim sa dojednáva vo všetkých prípadoch výlučná právomoc českých súdov.

Fakty obchodu Lunzo.sk

Samotný obchod Lunzo uverejňuje svoje tvrdenia, ktoré môžu pôsobiť do istej miery ako recenzie. Tvrdenie: „Prosím uvedomte si, že reklamovať kvalitu tovaru musí Kupujúci u Predávajúceho, nie u Sprostredkovateľa.“ Jasne dokazuje, že ak nastane problém s reklamáciou, tak sa musíte obrátiť priamo na neznámu ázijskú firmu, ktorá dokonca nemusí garantovať komunikáciu v slovenskom a ani dokonca v anglickom jazyku. Tiež tvrdenie: „Zasielať tovar na reklamáciu späť Dodávateľovi do Ázie vyjde bežného Kupujúceho neprimerane draho a hlavne to dlho trvá. Oplatí sa preto reklamovať len drahé veci.“ Hovorí samo za seba.
 

Varovanie SOI pre Lunzo

O spoľahlivosti internetového obchodu Lunzo sa vyjadrila aj Slovenská Obchodná Inšpekcia a to na svojej webovej stránke a to nasledovne:
 

Vzhľadom na intenzitu podnetov spotrebiteľov s poukazom na to, že Slovenská obchodná inšpekcia nie je oprávnená vymáhať platby za nedodaný tovar, odporúčame spotrebiteľom dôkladne zvážiť všetky spotrebiteľské rozhodnutia, týkajúce sa zakúpenia produktov prostredníctvom webovej stránky Lunzo.sk a Lunzo.cz.

Vaše recenzie a skúsenosti s obchodom Lunzo

Ak máte osobné skúsenosti, či už pozitívne alebo negatívne s obchodom Lunzo, podeľte sa s nimi aj s ostatnými. Práva tá vaša skúsenosť alebo recenzia môže napomôcť inému zákazníkovi správne sa rozhodnúť.

Anketa

Je nakupovanie na Lunzo.sk Bezpečné?

Celkový počet hlasov: 71

Diskusná téma: Recenzie a skúsenosti s obchodom Lunzo

podvod

Lunzo.sk je e-shop plný podvodov.Vyhýbajte sa mu na diaľku.Nedodajú tovar,nevrátia peniaze.Veľká hanba, ale im to je jedno.Nemajú žiadne pozitívne recenzie.Asi im to nevadí.Pred objednaním si prečítajte najskôr recenzie na e-shop a potom objednávajte/podobne-Booho.sk, Bonky.sk a ďalší podvodníci./Ak má e-shop aj dobierku, aj keď platíte kartou, tak mu môžete veriť.Ak nie, sú to podvodníci a obohacujú sa na úkor zákazníka.Karma je ale zdarma.Príde aj na nich, verte tomu.

Re:podvod

Oni ani tovar neposlu a klamú že tovar bol ptebraty aj ja som prišla takto o 60e svinstvo veľké bodaj ich pozatvarali

Šiltovka s vrtulkou incident xqcDespair

9.7.2021 objednané, dodnes nič.
Prvá vec, na ktorú som sa tešil najviac zo všetkého čo som si kedy objednal.
Ps. Lunzo je mafia

čínske veci za prehnane vysoké ceny

Daný obchod neodporúčam. Jedine že máte peniaze nazvyš a neviete čo s nimi. Všetko, čo táto "galéria" ponúka, si viete dohľadať napr. na Aliexprese - dokonca lacnejšie a podľa výberu prepravy to aj rýchlejšie príde a hlavne tam máte zaručené, že prípadné nedodanie tovaru nebudete riešiť 2 mesiace. Mamina si v dobrej viere objednala veci, objednávku jej rozdelili. Prvý tovar prišiel, druhý ani po 4 mesiacoch nemá. Komunikácia s nimi je na úrovni základnej školy. Reklamačný protokol na stránke vyzerá tak, že ho písali po tme. Najhoršie na tom je, že je to česká spoločnosť a naša SOI tam nemá dosah, inak by už putoval ďalší podnet na prešetrenie.

v poriadku

U mna všetko dorazilo v poriadku, takže nemám problém s nákupom

Tovar

Skurvy synsky obchod!!!tovar neprisiel!!!tovar zaplateny!!!ze by vas maria skara do rano vy kurvy dopiči!!!!!!!

Kožená dámska ladvinka

Objednali sme si darček k Vianociam 2021. Bolo nám odpísanie, že balík nám prišiel, no nikto nič neprevzal. A to už je 5.3.2022. Vidím, že ide o podvod. Neodporúčam vôbec nakupovať. Neserióznosť so strany predajcu.

Kožená bunda

Bojednal som si koženú bundu, ktora mi bola velka. Tak som ju isiel vratit, samozrejme som pocital s tym, kedze islo o slovensku stranku, ze bundu mozem vratit do 14tich dni od zakupienia... OMYL! Napisali mi, ze mam na to 5 dni... Dalsia vec, necakal som, ze vratenie tovaru mam riesit s Čínou! Aby ste boli v obraze, bunda stala 60€ a postovne do Ciny 20€. Ked som im napisal, ze som to vratil, napisali mi, ze mi peniaze nevratia, lebo som to neposlal 5 dni od dorucenia... Nasledne ked som sa pytal, ci sa mi tovar aspon vrati, napisali, ze tuto skutocnost nedokazu ovplyvnit... Co viac k tomu dodat... VYHYBAJTE SA IM!!!!

Lunzo

Čakám na pánsku peňaženku od 23.8.2021 doteraz nič neprišlo hoc som zaplatil prevodom na účet.... neodporúčam... poučil som sa....treba si overiť obchod...

123

Čakám na pánsku peňaženku od 23.8.2021 doteraz nič neprišlo hoc som zaplatil prevodom na účet.... neodporúčam... poučil som sa....treba si overiť obchod...

Pridať nový príspevok

 

ŽIADOSŤ O PÔŽIČKU
Vyplňte nezáväznú žiadosť a získajte peniaze do 15 minút

► POŽIADAŤ