Ako schudnúť

Ako schudnúť

Obezita patrí medzi najčastejšie ľudské poruchy. Ľudia trpiaci touto poruchou hľadajú vhodný spôsob ako dostať prebytočné kilá dolu. Dovoľte nám obdarovať vás zadarmo špeciálnym jedálničkom, ktorý svojim účinkom dokáže napomôcť zvíťaziť nad prebytočnými kilogramami.
 

Chudnutie musí mať systém

Na našom trhu je množstvo prípravkou na chudnutie, ktoré však slúžia ako doplnok stravy. Ich úlohou nieje explicitný zásah do ľudského tela, ktorý by dokázal redukovať tukové úložisko. Aby sa vám to s takýmto prípravkom podarilo, musíte ho podporiť aktívnou diétou. To však prináša zo sebou množstvo odoprenia si a sebakázne. Ani samotná diéta vás však nemusí zbaviť napríklad veľkého brucha, či zadku. Konkrétne tieto tukové úložiská totiž dokáže poraziť jedine fyzická námaha, alebo rady zdarma od nás.


Ako chudnutie prebieha bez doplnkov

Chudnutie bez akýchkoľvek doplnkov ako také neexistuje. Ak sa niekto rozhodne schudnúť a odmietne si zakúpiť doplnky, ktoré aktívne pomáhajú redukovať tuky, podlieha tzv. rácio klamu. Pri nastavení zdravej stravy a fyzicky náročných tréningov je nútený kupovať si doplnky stravy v podobe fit nápojov, bielkovinových preparátov a iných prostriedkov, ktoré ho budú zásobiť potrebnou energiou.

Ako stratiť kilá

Chudý človek sa = bylinožravec. Je podľa vás toto tvrdenie pravdivé? Poznáte okolo seba ľudí, ktorí sú chudí a pritom nakupujú rovnakú stravu ako vy? Utrácať v BIO obchodoch stovky EUR nieje rozumný nápad. Zdravá výživa je dôležitá ale tvrdenie, že jediný dôvod obezity je to, že človek sa nestravuje zdravo neobstojí. To by všetci chudí museli jesť len zdravé veci a ako všetci vieme, takto to nefunguje. Kilá sa dajú stratiť jedine tak, že človek pochopí, čo skutočne má zmysel a čo je len mediálna biznis bublina.


Aktualizované 19.4.2021
 
Ak ste odhodlaní a motivovaní, tu je niekoľko nových rád tipov, ako schudnúť hneď a tým správnym spôsobom!

Zabudnite na rýchle diéty, ktoré vám sľubujú zázračné chudnutie v krátkom čase. Takmer vždy sú príliš extrémne a rizikové pre vaše zdravie a často spôsobujú, že hneď po ich ukončení opäť  a znovu priberiete.

Chcete vedieť, ako schudnúť zdravo, ale účinne a predovšetkým bez fyzického a psychického stresu?

Zozbierali sme pre vás niekoľko rád na chudnutie od odborníkov na výživu, ktoré vám uľahčia cestu za vysnívanou postavou.

Vždy si vyberajte to správne jedlo

Dodržiavanie diéty si vyžaduje vašu motiváciu, vytrvalosť a odhodlanie. Preto je výber správnej redukčnej diéty pre vás prvou podmienkou k vašemu úspechu.

Individuálna strava, t. j. založená na:

  •     Životnom štýle
  •     Fyzickej konštitúcii.
  •     Hmotnosti.
  •     Vášho veku.
  •     Kalorickéj potreby.
  •     Stravovacích preferencii.
Je preto účinná, pretože je presne prispôsobená vašim individuálným potrebám. Okrem toho je jednoduchšia, pretože vás nikdy nebude nadmerne obmedzovať, takže si ju budete môcť dopriať s plnou chuťou.


Naučte sa jesť pomaly

Čím viac budete hladný, hladná, tým viac sa to odzrkadlí na vašej porcii jedla.

Najskôr si urobte minútovú prestávku, počúvajte svoje telo a snažte sa pochopiť, či je pocit hladu skutočný, alebo či nie je skôr psychickým ako telesným impulzom.

Potom spomalte: vaše telo nezaregistruje pocit plnosti okamžite ale potřebuje na to viac času.

rřeba jesť aby bola dosiahnutá sýtosť. Pritom veľmi pomáha aj výber výživných a sýtych potravín: uvidíte, že už dodržiavanie týchto dvoch jednoduchých rád vám pomôže výrazne znížiť množství porcie, ktoré si dávate na tanier.

Pomalý a dlhodobo rovnomerný postup bude vašou výhrou

Jedným z najlepších spôsobov, ako schudnúť, je schudnúť postupne, pomaly, maximálne pol kila až kilo týždenne.

Takto nebudete vystavovať svoje telo zbytočnému stresu a nebudete musieť trpieť s odriekaním si toho, na čo ste boli dlho zvyknutý. Predovšetkým sa takýmto spôsobom nemusíte obávať jojo efektu, teda nebezpečným kolísaním hmotnosti, ktoré vedie k tomu, že pri veľmi drsných diétach schudnete až príliž veľa kíl a hneď potom ich opäť naberiete, čo nie je dobré ani pre a ani pre vaše zdravie.

Zapamätajte si, že postupné chudnutie znamená zníženie rizika, že všetky stratené kilogramy sa vám vrátia ihneď po ukončení diéty.

Nebuďte otrokom ani sluhom vlastnej váhy

Vyhýbajte sa posadnutím s častou kontrolou svojich pokrokov a každé ráno si určite nestúpajte na váhu! Robíte to? Takýto prístup sa absolútne neodporúča, pretože výkyvy hmotnosti sú normálne a často súvisia s fyziologickými stavmi, ako je například určitý telesný cyklus.

Ak jedno ráno vážite o niečo viac, neznamená to, že vaša diéta nefunguje. Preto sa nevážte každý deň, pretože vaša motivácia a odhodlanie by mohli zbytočne tým utrpieť! Ideálne je stúpiť na váhu raz týždenne, najlepšie hneď ráno nalačno.

Prečo sú raňajky dôležité

Raňajky, ktoré sú často podceňovaným jedlom, sú dokázateľne základom správneho rozloženia kalorického príjmu počas celého dňa. V skutočnosti vám dodajú 20-30 % energie potrebnej na zvládnutie vašich každodenných povinností a zabráni riziku, že na obed budete hladní ako vlk.

Rovnako je dôležité to, čo si vyberiete na jedenie. Odporúča sa mlieko alebo jogurt, ktoré upravujú pocit sýtosti, v kombinácii s obilninami a ovocím, ktoré vám dodajú správne množstvo cukrov, sacharidov a vlákniny.

Vypite kľudne aj 2 litre vody

Určite ste už mnohokrát počuli to, jako je dôležité piť dostatečné množství vody.Voda je základným prvkom pre správne fungovanie vášho tela, pretože je nevyhnutná pre výkon všetkých fyziologických procesov. Ale vedeli ste, že pomáha aj pri chudnutí? Áno, pretože voda zväčšuje objem žalúdka a vyvoláva okamžitý pocit sýtosti, takže pitím sa skôr cítime sýti.


Môžete jesť úplne všetko. Pestrá strava je základ

Jednou z najlepších rád na chudnutie je jesť od všetkého trochu. Pestro a bez obáv. Nemusíte sa vzdať chlebu a cestovín, ktoré sú neprávom démonizované, a niekedy si môžete dovoliť aj dezert, či zmrzlinu, ak je všetko samozrejme  s mierou.

Ľudia sa často mylia, keď si myslia, že príčinou nadbytočných kilogramov alebo neúspechu pri chudnutí sú takzvané "nezdravé potraviny". Nezdravé potraviny však neexistujú: pravda je, že člověk priberie len v tedy, keď príjme viac kalórii a energie jako dokáže sám spotrebovať. Prirodzene motom začne metabolické zásobovanie. Ak sa napríklad rozhodnete zjesť koláč, tak vynechajte například chleba. To je celé, tak jednoduché…Môžete si dopriať úplne všetko na čo máte chuť, len to musíte vždy urobiť vyvážene.


Sila malého občerstvenia

Mnohí ľudia nedodržiavajú diétu, pretože prichádzajú k stolu s príliš veľkým hladom, ktorý im bráni v tom, aby sa dokázali ovládaťi. Vždy si preto pripravte malé občerstvenie na zahnanie hladu. Ovocie, jogurt alebo kúsok domáceho koláča (nie presladeného), alebo nejakú surová zeleninu len tak na chrumkanie. Tri občerstvenia denne zmiernia pocit hladu medzi hlavnými jedlami a umožnia vám dodržať striedme porcie jedla.

Chudnutie sa musí pre vás stáť vašou novou filozofiou


To znamená, že ak chcete schudnúť vyváženým spôsobom a udržať si dosiahnuté výsledky, zdravé stravovanie sa musí stať zvykom, ktorý vám bude robiť spoločnosť každý deň, po zvyšok vášho života. Nesmie to byť len dočasná obeta, ktorú treba opustiť hneď, ako dosiahnete svoju ideálnu hmotnosť.

 

Ako schudnúť podľa vás?

20 jednoduchých spôsobov, ako rýchlo schudnúť

1. Jedzte z modrých tanierov - modrá farba znižuje chuť do jedla a upokojuje vás, takže sa nenajete a viete, kedy ste sýti.

2. Na raňajky si dajte vajce - vajcia vám dodajú dostatok bielkovín, vďaka ktorým sa budete cítiť dlhšie sýti, takže budete mať menšiu potrebu občerstvenia počas dňa.

3. Zaobstarajte si väčšiu vidličku - pretože jedenie malou vidličkou znamená, že si myslíte, že máte malú porciu. Jedenie veľkou vidličkou znamená, že sa klamete a myslíte si, že budete mať plný žalúdok. Samozrejme, musíte sa kontrolovať a prestať jesť, keď je váš žalúdok plný. Samozrejme, nie príliš plný.

4. Vypnite televíziu - aby ste si jedlo naplno vychutnali a mali pocit sýtosti, jedzte v kuchyni a sústreďte sa len na jedlo. Počas sledovania televízie si nevšimnete, ako si rukou presúvate jedlo zo stola do úst, a už vôbec si nevšimnete, kedy je váš žalúdok plný.

5. Naplňte si tanier - vždy si vyberte menšie taniere a naplňte ich jedlom. Váš mozog si myslí: plný tanier jedla sa rovná plné brucho a vy nebudete cítiť potrebu nasýtiť sa druhýkrát.

6. Zabudnite na majonézu - na sendviče a šaláty je lepšie vytlačiť citrónovú šťavu a majonézu vynechať. 100 kalórií denne ušetrených v okamihu!

7. Dajte si do kávy menej cukru - ak máte radi kávu s dvoma lyžičkami cukru, znížte množstvo cukru na jednu lyžičku.

8. Nedovoľte si voľné víkendy - t. j. (voľné jedenie bez akýchkoľvek zábran). Ak chcete schudnúť, musíte sa svojho plánu držať každý deň, kým nedosiahnete svoju cieľovú hmotnosť. Jeden nevydarený víkend môže zničiť vaše celotýždňové úsilie.

9. Uvoľnite sa - stres bráni poklesu vašej hmotnosti. Čím ste šťastnejší človek a pokojnejší a uvoľnenejší, tým rýchlejšie idú kilá dole :)

10. Dajte si menší obed - namiesto cestovín si vyberte šalát a každý deň ušetríte aspoň 250 kalórií.

11. Podľahnite chuti - ak máte pocit, že omdliete, keď si nemôžete dať čokoládu, dajte si kúsok (nie celú tabuľku), vychutnajte si ju a nevyčítajte si to. Ak si budete odopierať všetko, po čom vaša duša túži, diéta sa vám rýchlo znechutí, dostanete sa do stresu a potom sme späť pri bode číslo 9.

12. Jedzte orechy - orechy vám dodajú potrebné tuky a bielkoviny, ktoré vášmu telu signalizujú, že ste spokojní, šťastní a plní. Výsledkom je, že sa váš tráviaci systém upokojí, žalúdok zostane dlhšie plný, máte dostatok energie na celý deň a necítite potrebu rýchleho prísunu kalórií.

13. Vychutnajte si štyri sústa - prvé štyri sústa akéhokoľvek jedla sú najpríjemnejšie. Ak sa neviete vzdať kúska koláča, zjedzte prvé štyri sústa, vychutnajte si ich a vráťte sa k zdravému stravovaniu.


14. Na jedálenský stôl nedávajte servírovacie podnosy, mysky ani hrnce s jedlom- zjete o 20 % menej, ak sú na stole len taniere už s pripravenou porciou.

15. Hneď po jedle sa prejdite - aspoň 1000 krokov po jedle vám prinesie dobrý pocit a pomôže tráveniu. Tých 1000 krokov nie je naozaj tak veľa ako to znie v našich ušiach.

16. Jedlo začnite šalátom alebo polievkou - je pravdepodobné, že sa z nich nasýtite a hlavný chod necháte nedotknutý, alebo si z neho dáte len pár kúskov.

17. Vymeňte mliečnu čokoládu za tmavú - získate menej kalórií a viac zdravých živín.

18. Zamyslite sa nad tým, prečo chcete schudnúť - ak to robíte kvôli niekomu inému, už ste zlyhali. Chudnite len sámi pre seba. Ak to tak cítite, musí to ísť z vášho vnútra.

19. Počas dňa sa čo najviac zdržiavajte na slnku. Čerstvý vzduch a slnečné lúče vám zdvihnú náladu a nebudete mať potrebu jedla pre utešenie vašej duše.

20. Nechajte si posledné sústa - príslovie, že tanier treba vždy dojesť, malo svoje opodstatnenie v časoch hladu a chudoby. V súčasnosti nie je problémom nedostatok potravín, ale obezita. Urobte si láskavosť a prestaňte jesť, keď máte plný žalúdok. Aj keď vám na tanieri zostanú zvyšky, ktoré potom vyhodíte do koša.

Pridať nový príspevok

Ako schudnete zadarmo

Môžete si prečítať tisíce článkov o chudnutí a vždy budete v rovnakom zamotanom kruhu. Informácie sa totiž prelievajú len na dve strany. Buďto si kúpiť zázračný prípravok alebo začať makať vo fitnes centre. Obe metódy sú expresívne a obe prinášajú svoje plusy a mínusy. Za obe si musíte priplatiť. Vyskúšajte však náš jedálniček a zistíte, že schudnúť sa dá aj zadarmo.

Náš FIT jedálniček vám zadarmo pomôže

Skôr ako sa pustíte do utrácania desiatok až stoviek EUR na preparáty a iné fit doplnky, nechajte si poradiť od nás. Na naše náklady sme preložili do slovenčiny špeciálny jedálniček, ktorý pomáha ľudom chudnúť po celom svete. Dokážeme vás presvedčiť o tom, že schudnúť sa dá zadarmo a efektívne.

 

Požiadať o jedálniček je jednoduché

Pošlite nám svoju e-mailovú adresu a my vám doručíme bezplatný jedálniček zadarmo a anonymne.

 

ŽIADOSŤ O PÔŽIČKU
Vyplňte nezáväznú žiadosť a získajte peniaze do 15 minút

► POŽIADAŤ