Môže exekútor siahnuť na (zablokovať) materskú?

Zo zákona nemá právo vám exekútor siahnuť na materskú. Problémom je ak vám materská chodí na bankový účet, ktorý exekútor zablokoval. Okamžite si dajte materskú posielať cez poštu. So zablokovanou materskou na účte to bude horšie. Žiaľ aj napriek tomu, že je materská z exekúcie vylúčená, nikto vám z tohto dôvodu v súčasnosti účet neodblokuje. Aj keď je pritom logicky každému jasné, že ak vám na bankový účet prichádza materská, tak peniaze blokuje dieťaťu a nie vám. Čo ale exekútor urobiť musí, je odblokovať vám 165 EUR, na ktoré máte zo zákona právo.

Poznámka: Technicky je veľmi jednoduché zablokovať len časť bankového účtu bez blokovania prichádzajúcich platieb, ktoré sú zo zákona vylúčené postihovať exekúciou. Žiaľ ochrana dieťaťa je hlboko pod ochranou exekútorov, ktorí takéto platby blokujú.

TIP: Prečítajte si článok s názvom: S exekútorom sa dá vybabrať! Matky prišli na to ako nezablokovať účet

Máte skúsenosti s exekúciou na materskú? Pýtajte sa vo voľnej diskusii


Zmena uctu na dceru

17.08.2022 Maja

Exekutor mi zablokoval ucet. Potom poslal do prace o zrazanie zo mzdy. Ostatne peniaze si neviem vybrat lebo ucet je zablokovany. Mozem si dat posielat zbytok na dcerin ucet ked exekutor bude vyplateny? Moze aj jej zablokovat ucet?


Exekucia

04.02.2020 Helena

Exekútor mi zrážal z materského, môžem si to peniaze žiadať späť?Koho mám o to požiadať ,soc.poistovnu alebo exekútora?ďakujem za odpoveď


Exekútor porušuje zákon aj s bankou!

02.05.2019 Karolína

Ak je zo zákona materská vylúčená od exekúcie a takúto platbu vám banka zablokuje tak porušujú obaja úmyselne zákon! Dobre vedia, že peniaze sú pre potreby dieťaťa a aj tak vám ich v tomto štáte zablokujú. Banka má detailný prehľad o vašich platbách a skutočne ako sa píše v úvode by sa dalo jednoducho takúto platbu nezablokovať ale to by musel najprv niekto chcieť!!!! Banka sa vyhovára, že musí rešpektovať exekútorský rozkaz a súdy nič neriešia. Tam kde ide o biznis tak na životoch nezáleží. Odporúčam každej mamičky vendetu vo voľbách.


Pridať nový príspevok