Konvertibilná pôžička

Konvertibilné pôžičky alebo nenávratné úvery - čo je najlepšie pre vaše fundraise?

Konvertibilné úvery pre malé a stredné podniky

Väčšina ľudí vo spoločnosti pre získavanie finančných prostriedkov v Europe je veľmi dobre oboznámená s dvoma najčastejšími spôsobmi získavania rastového financovania, kapitálového financovania a financovania dlhov. Vlastný kapitál sa pri ponúkaní akcií vo vašej spoločnosti za hotovosť a pri financovaní dlhov - čerpanie pôžičky od investorov, ktoré sa pravidelne vypláca fixnou sadzbou. Nie každý však vie, že dlhové financovanie možno ďalej rozdeliť na konvertibilné a nevratné úvery.

 

konvertibilné pôžičky

Dlhové financovanie je, keď investor požičiava vaším podnikom finančné prostriedky s nastavenou úrokovou sadzbou. Pravidelne vyplácate späť investorovi za dohodnutú cenu, kým úver nedosiahne splatnosti.

 

Čo robí pôžičku konvertibilné, je to, čo sa stane, akonáhle úver splatí. S konvertibilnom úverom sa môžu investori rozhodnúť previesť úver na akcie alebo vlastné imanie po zhodnotení vašej spoločnosti.

Niektoré zmluvy o pôžičke sa automaticky prevedú na akcie a iné ponúknu investorom možnosť výberu pri splatnosti, či už dostane paušálnu sumu alebo dostanú akcie. Rozhodnete sa to a nastavíte to v podmienkach svojej investičnej ponuky, akonáhle zistíte, čo je najlepšie pre vašu firmu.

 

Nenávratné pôžičky

 

Rovnako ako názov napovedá, nekonvertibilnej úvery neponúkajú vašim investorom príležitosť previesť na vlastný kapitál. Sú skôr ako konvenčné pôžička - rozdiel je, že finančné prostriedky pochádzajú skôr od investorov než od banky a môžu byť rýchlejší možností ako tradičné veritelia.

 

Nekonvertibilnej úvery sa vám môžu hodiť lepšie, ak nechcete, aby ste si s akciami zriedili vlastníctva svojho podniku.

 

Úrokové sadzby obchodných úverov

Či už sa rozhodnete prijať konvertibilné alebo nekonvertibilnej úver, úrokové sadzby sú niečo, čo budete musieť zvážiť ako súčasť svojej investičnej ponuky.

 

Existujú rôzne permutácie úrokových sadzieb, s ktorými môžete súhlasiť so zahrnutím nulových kupónov, o ktorých budeme diskutovať v ďalšom príspevku. To je tiež niečo, s čím môžeme s vami prediskutovať počas procesu žiadosti o pôžičku.

Prečo získať konvertibilný úver?

Konvertibilné úvery - ochrana proti dolnéj hranici

To môže byť skvelý spôsob, ako ponúknuť budúce akcie investorom, ktorí možno nebudú chcieť riskovať investovania do vlastného kapitálu, kým nebude vaša spoločnosť viac usadená. Ponúkate konvertibilný dlh, máte čas zvýšiť povedomie o značke a dosahovať a rozvíjať podnikanie, čo robí akcie atraktívnejšie pre vaše investorov.

 

Pre investorov to môže byť oveľa príťažlivejšie, pretože môžu odložiť získanie vlastného imania, kým podnik nemá viac skúseností. Môžu tiež vziať späť sumu, ktorú požičali, keby sa rozhodli.

 

Navyše investori do konvertibilných úverov majú dodatočnú istotu, že ak by podnik zlyhal, budú mať prioritu voči akcionárom, pokiaľ ide o získanie finančných prostriedkov.

Rozhodnutie o odložení ceny

 

Konvertibilný úvery majú výraznú výhodu oproti priamemu financovanie vlastného kapitálu, a to hlavne preto, že proces oceňovania sa nestane, kým požičaj nebude splatný. To znamená, že môžete ponúknuť odvolanie budúcich akcií vo vašej spoločnosti, bez toho aby ste museli prejsť dlhým procesom oceňovania.

 

To tiež znamená, že v čase, keď vaša pôžička vypršala, ste mali viac času na zvýšenie hodnoty spoločnosti, vďaka ktorej by investori boli atraktívnejšie.

Požiadať o Ammado pôžičku online

 

Finančný magazín

Na Slovensku sa konečne rozdávajú študentom pôžičky zadarmo

Ak dokážete splniť jednoduchú podmienku, môžete si všetky peniaze z pôžičky ponechať. Na Slovensku sa začali rozdávať bezúročné pôžičky s možnosťou, že ich nemusíte vôbec splatiť. Systém požičiavania funguje tak, že kto skôr príde, ten skôr mele. Na Slovensku sa spustili študentské pôžičky. Ide o...
Celý článok

Čitateľ Zem & Vek sa hanbil za svoj časopis

Bolo to v sobotu 29.06.2019 na ceste rýchlikom do Banskej Bystrice okolo 10:30 keď som si všimol oproti sediaceho pána s plešinou, ktorý v ruke zvieral časopis Zem & Vek. Mohol mať tak 38 až 40 rokov a na sebe mal tepláky a biele tričko. Jeho reč tela napovedala, že nie je moc vyrovnaný a...
Celý článok

Ako zaplatíte splátku za pôžičku keď ste na dovolenke v zahraničí

Plánujete dovolenku v zahraničí ale bojíte sa toho, že nebudete môcť naplniť vlastné finančné záväzky? Potrebujete zaplatiť splátky za pôžičky a iné poplatky? Prezradíme vám, ako na to. V prípade, že plánujete dovolenku v zahraničí a ste vlastníkom bankového účtu s aktívnym internetbankingom, tak...
Celý článok

Príde pôžička Zonky na Slovensko už na jeseň tohto roku?

Podarilo sa nám dostať k informácii, že P2P platforma Zonky sa chystá na jeseň v roku 2019 expandovať na ďalšie Európske trhy. Podľa vyhlásení z minulosti bolo v hre aj Slovensko. Budú si môcť slovenskí spotrebitelia požičiavať za bankový úrok prostredníctvom zdieľanej ekonomiky? Len nedávno sme...
Celý článok

Regionálne pôžičky - magazín

Pôžičky Horná Potôň

Pôžička Ammado je dostupná aj v obci Horná Potôň. Možnosti schválenia pôžičky sú online a obyvatelia Hornej Potôni nemusia chodiť zbytočne na pobočky. Rovnako Ammado ponúka aj možnosť PZP online poistenie pre všetkých obyvateľov tejto obce ako aj možnosť získať produkt výhodná hypotéka.   V...
+

Pôžičky Horná Poruba

Pôžička Ammado je dostupná aj v obci Horná Poruba. Možnosti schválenia pôžičky sú online a obyvatelia Hornej Poruby nemusia chodiť zbytočne na pobočky. Rovnako Ammado ponúka aj možnosť PZP online poistenie pre všetkých obyvateľov tejto obce ako aj možnosť získať produkt výhodná hypotéka.   V...
+