PÔŽIČKOVÝ RADCA

Odborné rady a tipy na tému pôžičiek. Pravidelne aktualizované informácie od finančného portálu Ammado.

Tipy a rady: Pôžičkový radca

Kde nájdem zákon o spotrebiteľských úveroch a pôžičkách?

Ammado vám poskytuje k bezplatnému stiahnutiu novelu zákona o spotrebiteľských úveroch a o iných úveroch a pôžičkách

Zákon si môžete stiahnuť kliknutím na tento odkaz

Aké sú typy rýchlych pôžičiek?

Rýchla pôžička


Jedná sa o spotrebiteľský úver, ktorý je v schvaľovacom procese urýchlený.  Od bežnej pôžičky sa odlišuje tým, že nepodlieha prísnej kontrole celkovej bonity žiadateľa. Neskúma sa podrobne platobná história žiadateľa o rýchlu pôžičku (okrem zákonom povinných náležitostí). Niektoré finančné inštitúcie (najmä banky) požadujú od žiadateľov históriu výpisov z účtu aj 6 mesiacov spätne, resp. si tento údaj verifikujú
v bankovom registri. Finančná spoločnosť, ktorá chce ponúkať takýto druh spotrebiteľského úveru by nemala od klientov vyžadovať potvrdenia, na ktoré musí klient vynaložiť úsilie aby ich získal a to predovšetkým:

 

 • Výplatné pásky
 • Výpisy zo mzdovej učtárne
 • Výpisy z registrov
 • Potvrdenie z daňového úradu
 • Potvrdenie zo Sociálnej poisťovni

Všetky tieto potvrdenia  (ak ich finančná spoločnosť potrebuje doručiť fyzicky) zaberajú množstvo času. Klient musí zháňať tieto potvrdenia na vlastné náklady a často krát cestovať desiatky kilometrov od svojho bydliska. V takomto prípade nemôžeme hovoriť o rýchlej pôžičke.


Keď rýchle pôžičky tak bez dokladovania
Áno, správna rýchla pôžička musí klientovi uľahčiť proces dokladovania
a oslobodiť ho od nutnosti fyzicky tieto potvrdenia zháňať. Najjednoduchším spôsobom je ponúknuť klientom možnosť poslania potrebných dokumentov elektronickou poštou. Dnes je už vlastníkom mobilného telefónu a e-mailovej schránky praktický každý spotrebiteľ
a práve elektronická komunikácia zrýchľuje proces spracovania pôžičky na maximum. Ak klientovi stačí odfotiť prostredníctvom telefónu svoje doklady a následne ich poslať cez e-mail do finančnej spoločnosti, tak celý tento proces „dokladovania“ zaberie len pár minút.

 

Overenie klienta pri rýchlych pôžičkách
Elektronická komunikácia umožňujúca poskytovať rýchle pôžičky postačuje na vypracovanie úverovej zmluvy a hodnotenia dlžníka. Dôležitým faktorom pre finančné subjekty je však fyzické overenie klientovej totožnosti, aby sa vylúčil prípadný úverový podvod, (keď niekto zneužije údaje druhej osoby). Tento verifikačný krok sa využíva len pri klientoch, ktorí ešte od finančnej spoločnosti pôžičku nečerpali a sú tak pre spoločnosť noví.


Overenie skutočnej identity klienta prebieha aj pri rýchlej pôžičke buďto prostredníctvom:

bankového účtu
osobnej návštevy klienta na pobočke
listovou zásielkou do vlastných rúk
doručenie zmluvy o pôžičke prostredníctvom kuriéra.

Rýchlo a bezpečne
To je poslanie Ammado. Vybrať pre vás správny typ pôžičky, ktorá bude rýchla, vyplatená ihneď bez prieťahov a dostupná online.  V Ammado nepreferujeme spôsob fyzického dokladovania . Uvedomujeme si prioritu slová „rýchla“ a snažíme sa ju skutočne aj dodržať.

 

Čo považujeme za rýchlu nebankovú pôžičku

Rýchle nebankové pôžičky sú produktom so širokou škálou produktov, ktoré nám umožňujú získať peniaze, ktoré potrebujeme, bez toho, aby sme museli ručiť majetkom. Navyše, vďaka týmto pôžičkám môžeme získať finančné zdroje do jedného dňa alebo dokonca do niekoľkých hodín. Záruka týchto produktov je osobná, čo znamená, že v prípade nesplácania ručí klient sám za seba ako fyzická osoba a nesie všetky následky tým spojené.

Medzi nebankové  pôžičky  sa v súčasnosti radia typy úverov, ktoré sú schválené urýchlene. Prvý a bežný typ je spotrebiteľský úver
v maximálnej čiastke niekoľko tisíc EUR s dobou splatnosti od 1 až do 7 rokov. Takýto typ úveru Vám ponúka aj Ammado pôžička. Druhým typom sú tzv. pôžičky pred výplatou. Jedná sa o mikroúvery s krátkou dobou splatnosti neprevyšujúcou 30 – 45 dní. Tento typ pôžičky je však na Slovensku takmer nedostupný a to z dôvodu prísneho zákona o spotrebiteľských úverov. V súčasnosti na Slovensku sú dostupné len dva produkty a to mikroúver od Pôžičkomatu a MINI Pôžička

 

Nebanková pôžička vyplatená ihneď

Po schválení pôžičky je doručenie finančných prostriedkov na bankový účet klienta otázkou len pár hodín. Peniaze sa vo väčšine prípadov posielajú klientom tzv. expresnou platbou a tak sa pripíšu na váš účet ešte v deň odoslania.

Flexibilné splátky


Splátky nebankovej pôžičky sa klientom nestrhávajú z účtu automaticky. To dáva možnosť klientovi zaplatiť splátku aj z iného príjmu ako zo mzdy. Splátka je nastavená tak aby ju bol klient schopný splácať a v prípade neočakávateľnej komplikácie môže klient požiadať o odklad. Veľkou výhodou je, že sa dá ráta (splátka) uhradiť aj z iného účtu ako z účtu dlžníka poprípade avala. Ammado pôžička vám vždy umožní prispôsobiť si výšku splátky podľa vaších finančných možností.


 

Rýchla pôžička bez registra

Ammado pôžička spadá medzi tzv. typy rýchlych pôžičiek bez registra. Výhodou týchto pôžičiek je rýchlosť schvaľovacieho procesu, ktorá sa zvyšuje vďaka menším požiadavkám na odpisy z finančných registrov. To umožňuje spracovanie vašej žiadosti do pár minút a vy sa tak dostanete k svojím peniazom prakticky okamžite. Za expresné schválenie rýchlej nebankovej pôžičky si Ammado pôžička neúčtuje žiadne prirážky ani poplatky navyše. Rýchla pôžička bez registru od Ammado patrí so svojou priemernou percentuálnou sadzbou medzi najlacnejšie pôžičky na trhu.

Servis  nebankovej pôžičky 

Medzi ďalšie výhody nebankových pôžičiek patrí rýchlosť schvaľovacieho procesu, ktorý nie je povinne viazaný na návštevu pobočky. Aj dokladovanie nebankovej pôžičky je jednoduchšie keďže nebanková spoločnosť nepozná vašu finančnú históriu, nevyčíta vám chyby
z minulosti. Všetky tieto faktory majú dopad na dĺžku schvaľovacieho procesu a analýzu vašej žiadosti.

Aké sú výhody pôžičky cez internet?

Pôžičky cez internet


Využitie online služby pôžičky cez internet je rovnako bezpečné ako klasická osobná návšteva finančnej inštitúcie. V súčasnej dobe sa všetky písomné dokumenty uchovávajú aj v elektronickej podobe a tak aj dokumenty vypracované na pobočkách sú skenované a nahrávané na server. Jediný dokument, ktorý musí byť vyhotovený v originály je zmluva o spotrebiteľskom úvere, ktorá v prípade vybavenia pôžičky cez internet je klientovi doručená do vlastných rúk na podpis.

S pôžičkou cez internet šetríte čas aj peniaze
Čas je pri žiadaní o pôžičku veľmi podstatný, pretože takmer každý žiadateľ chce aby mu bola vyplatená čo najrýchlejšie. S pôžičkou cez internet sa spája hlavne výhoda rýchleho spracovania žiadosti o úver. Súčasne je hlavným prínosom pôžičiek cez internet aj úspora finančných prostriedkov a to napríklad za náklady spojené s cestou. Pôžička cez internet sa tak stáva dostupnejšia oproti klasickej pôžičke.

Úver cez internet je šifrovaný
Šifrovanie prostredníctvom ktorého prechádza elektronická žiadosť
o pôžičku je prostredníctvom SSL protokolu. V súčasnosti sa jedná
o najmodernejší a najbezpečnejší prenos informácií na internete. To, že spoločnosť, ktorá ponúka pôžičky cez internet má platný certifikát spozná zákazník tak, že pri názve stránky je zelený visiaci zámok s označením „zabezpečené“.

Internetová pôžička dostupná nonstop
Otváracie hodiny pri pôžičkách dostupných cez internet neexistujú. Pre klienta je takáto pôžička k dispozícii 7 dní v týždni a 24 hodín denne. Klient si svoju žiadosť môže podať aj cez víkend a sviatok. Obmedzenia sú nulové a pôžička je dostupná aj v nočných hodinách.

 • Výhody pôžičiek cez internet:
 • Bezpečnosť na vysokej úrovni
 • Spracovanie žiadosti je rýchlejšie
 • Klient šetrí čas aj peniaze
 • Vyplatenie peňazí môže byť aj obratom
 • Dostupnosť pôžičiek cez internet je neobmedzená
 • Pôžička cez internet šetrí papier a tak prírodu


Ammado pôžička cez internet
Prostredníctvom finančného portálu Ammodo môžete jednoducho získať pôžičku cez internet. Komfort, ktorý vám Ammado prináša je spojený
s bezpečnosťou. V prvom rade nám záleží na tom aby klient svoju pôžičku získal čo najrýchlejšie. Aby sme mohli tento cieľ naplniť, rozhodli sme sa klientom umožniť požiadať o pôžičku prostredníctvom internetového pripojenia. Naša stránka je zabezpečená certifikátom vysokej ochrany
a tak si môže každý zákazník požiadať o pôžičku z pohodlia svojho domova a to prostredníctvom PC, tabletu alebo mobilného telefónu.

Požiadajte si aj vy najmodernejším spôsobom. Požiadajte si jednoducho o pôžičku prostredníctvom internetu.

Aké sú pôžičky bez dokladovania príjmu?

Pôžičky bez dokladovania
sú pre klienta komfortnejší produkt, pretože zbavujú povinnosti návštevy mzdovej učtárni, daňového úradu, sociálnej poisťovni a iných inštitúcií.

S pôžičkami bez dokladovania sa ale na slovenskom trhu stretávame len zriedkavo. Tento typ pôžičky je však veľmi spotrebiteľmi vyhľadávaný, pretože množstvo z nich pracuje na minimálnu mzdu, brigádne, bez papierov alebo na dohodu. Tlak zamestnávateľa na zamestnanca a jeho mzdu zapríčiňuje to, že spotrebiteľ sa dostáva do nepriaznivej situácie keď si potrebuje požičať a musí vydokladovať svoj príjem. V takejto situácii nemá inú východiskovú pozíciu, než obrátiť sa na finančnú spoločnosť poskytujúcu pôžičku bez dokladovania.

Bez dokladovania je to drahšie
Väčšie riziko, ktoré na seba musí prebrať veriteľ pri klientovi, ktorý nedokáže vydokladovať svoj príjem sa prenáša do úrokovej sadzby za poskytnutý spotrebiteľský úver. Pre klienta je tak pôžička bez dokladovania o niečo drahšia ako klasická pôžička, pri ktorej klient svoj príjem zdokladovať dokáže.

Nedokladovanie zákon vylučuje
O to horšou správou pre klienta bez dokladovaného príjmu je, že súčasný zákon o spotrebiteľských úverov prikazuje veriteľom hodnotiť dlžníka podľa jeho skutočných príjmov. Samozrejme existujú riešenia aj
v takýchto situáciách a to buď s nížením požadovanej čiastky, ktorú si chcel klient pôvodne požičať alebo doplnením príjmu z inej činnosti.

Bez dokladov to nejde
No predsa existuje určitá forma kompromisu. Ak klient dokáže vydokladovať len istú sumu zo skutočného príjmu, môže si v spolupráci
s finančnou inštitúciou navýšiť napríklad dobu splatnosti a tak znížiť splátku aby sa „zmestila“ do zákonom stanovených kritérií.

V Ammado sa snažíme klientom vždy vychádzať v ústrety a nájsť taký produkt, ktorý im umožní čerpať pôžičku.  Aj v prípade, že nemôže klient dokladovať príjem.

Nezabudnite si požičiavať zodpovedne

O zodpovednom požičiavaní sa už popísalo množstvo článkov. Nechceme vás poučovať, len vám trošku poradiť. Požičajte si vždy tak aby splátka nebola príliš vysoká a neohrozila vás. To je veľmi dôležité a vždy preto odporúčame vziať si pôžičku na dlhšie obdobie, a ak vám to peňaženka umožňuje, tak splácať po dve splátky naraz. Ak svoj úver predčasne splatíte, nebudete musieť platiť úrok za obdobie kedy pôžičku nebudete čerpať.

Nie je konsolidácia ako konsolidácia

Konsolidovať úvery do jedného s menšou splátkou umožňuje klientom znížiť  finančnú záťaž. Konsolidácia však nie je často krát správne pochopená. Pokiaľ klient žiada o konsolidačnú pôžičku v banke, tak musí prejsť rovnakým scoringom ako pri klasickej bankovej pôžičke. To znamená, že nesmie byť so splátkami po splatnosti, nachádzať sa v registroch a mať exekúcie. V prevažnej miere sa tak konsolidácia prostredníctvom banky vzťahuje len na bankové úvery. Nebanková konsolidácia je zase naopak určená v prevažnej miere pre nebankové pôžičky.

Nechajte falošný PIN pri vašej platobnej karte

Každému z nás sa môže stať, že stratí svoju platobnú kartu aj s peňaženkou alebo sa stane obeťou vreckára. Namiesto toho, aby ste mali svoj skutočný PIN v blízkosti karty a uľahčili tak prácu nepoctivému nálezcovi alebo zlodejovi, vyskúšajte náš tip. Do puzdra s kartou vložte lístok s troma štvorcifernými číslami. Môžete ich aj symbolicky označiť ako PIN1, PIN2.. a pod. Čísla si samozrejme vymyslite a keď na vás spadne smolný deň a vy o svoju kartu prídete, nepoctivý nálezca alebo zlodej si ju zablokuje sám. Bude totiž nútený vyskúšať všetky PIN čísla a keďže pri verifikácii karty má len tri pokusy, bankomat mu kartu zožerie.

Tip ako chrániť vašu platobnú kartu

V dnešnom modernom svete keď už existujú bezkontaktné platobné karty, čipy a náramky je lepšie rozhodnúť sa pre výber z bankomatu, ktorý práve túto technológiu využíva. Uchráni nás to nielen pred prípadným skopírovaním karty podvodníkom, ale aj pred technickou poruchu bankomatu a následného zožratia karty. Na druhej strane je bezkontaktná technológia však menej bezpečná. Takmer každý si už dokáže do svojho smartfónu stiahnuť aplikáciu pre bezkontaktné karty, ktorá ich pri obyčajnom dotyku dokáže zrealizovať mikroplatbu. A práve pre takýto prípad prichádzajú firmy na trh s ochranou kartou, ktorá sa vkladá pred platobnú kartu a ruší bezkontaktný signál. Tak či už využívate našu pôžičku na kartu, alebo budete používať tu vašu klasickú od bežného účtu, majte na pamäti, že ochrana vašej karty musí byť vysoká. Ammado tiež neodporúča dávať kartu z ruky napríklad čašníkovi v reštaurácii pri platbe obeda. Zneužitie aj v tomto prípade je vysoké.
 

Pred vianočnými sviatkami je dobré zbaviť sa mikroúverov

Každý z nás si chce sviatky užiť, čo najštedrejšie. Klienti, ktorí radi využívajú služieb mikroúverov by si však mali dať stopku. Pôžička so splatnosťou na 30 dní môže totiž vážne poškodiť vianočný rozpočet. Naša rada preto znie. Ak čerpáte mikroúver, vyplaťte si ho najneskôr do konca októbra. Ak si potrebujete požičať, tak namiesto malej pôžičky si požičajte viac tak, aby vaša prvá splátka bola až po sviatkoch. Aj žiadosť o pôžičku je dobre naplánovať. Výhodnejšie ponuky na vás čakajú aj na Ammado a tak si určite nenechajte ujsť  tohtoročnú nádielku výhodných úverov.

 

ŽIADOSŤ O PÔŽIČKU
Vyplňte nezáväznú žiadosť a získajte peniaze do 15 minút

► POŽIADAŤ