Marhuľové jadrá

Skúsenosti s marhuľovými jadrami

Každý z nás by si prial aby sa dala rakovina liečiť rýchlo a efektívne. Internet je plný rôznych typov a domácich receptov, podľa ktorých sa dá liečiť táto zákerná choroba. Jedným z takýchto liečiv sú aj obyčajné jadrá z marhúľ. Ide len o HOAX alebo skutočne dokážu pomôcť? Aké máte skúsenosti s marhuľovými jadrami vy? Ammado pre vás vytvorilo priestor s otvorenou diskusiou kde je možné podeliť sa o vaše skúsenosti s takouto alternatívnou liečbou.

Podľa vedeckých štúdii obsahujú jadrá z marhúľ látku zvanú amygdalín, ktorá sa po konzumácii v tele človeka premieňa na nebezpečný kyanid. Povolená norma, ktorá by nemala spôsobiť vážnejšie zdravotné riziká je jedno veľké, alebo tri malé jadierka denne. V prípade prekročenia tohto limitu môže dojsť k otrave kyanidom.


Podľa skúseností a tvrdení zástancov alternatívnej medicíny, obsahujú jadrá z marhúľ vitamín B17, ktorý pomáha pri liečbe rôznych druhov rakoviny. Vitamín B17 je označenie pre už spomínanú látku  amygdalín . Ide teda o protichodné tvrdenie. Niektorí zástancovia alternatívnej medicíny odporúčajú až 60 jadierok skonzumovať denne.


Skúsenosti, ktoré plynu z konzumácie marhuľových jadier nájdeme na internete v obmedzenom množstve. Práve ľudia, ktorí majú s takouto liečbou vlastné skúsenosti by mali byť považovaní za najdôležitejších. Práve ich názory, skúsenosti a postrehy môžu vyriešiť vyššie uvedené protichodné tvrdenia. Pomerne všetky diskusie na tému liečivých účinkov jadier z marhúľ píšu buď to vedci, alebo na strane druhej predajcovia jadier a zástupcovia alternatívnej medicíny. Chýba tu však stred, ktorý má rozhodujúce slovo. Chýbajú empirické zážitky.


Anketa

Liečia podľa vás marhuľové jadrá rakovinu?

Áno liečia 29 41%

Celkový počet hlasov: 71


Diskusná téma: Skúsenosti s marhuľovými jadrami

Liečba jadierkami nezaberá

Neviem sa k tomu vyjadriť tak ako sa tu asi odo mňa očakáva. Sama som v štádiu keď už skúšam úplne všetko. Jadierka z marhúľ konzumujem už 5 mesiac a nič sa nezmenilo. Negatívne účinky neviem posúdiť pretože užívam aj množstvo liekov a chemoterapiu. Škoda, že som nepomohla, no žiaľ ja zatiaľ účinok nevidím. Pravdepodobne sa vždy nájde choroba, na ktorú budú aj všetci vedci prikrátky.

Pridať nový príspevok


 

Klikni