Injekcia Prolia

Skúsenosti s injekciou Prolia

Ammado vám prináša otvorené diskusné forúm k liečivu s názvom Prolia (injekcia Prolia). Ak máte s týmto liekom akékoľvek skúsenosti, podeľte sa aj s inými a pomôžte im zodpovedať pre nich dôležité otázky. Vyskytujú sa nejaké nežiadúce účinky po vpichnutí injekcie? Je samotné podanie lieku bolestivé? Aké má skutočné účinky injekcia Prolia a skutočne jej aplikácia lieči to, čo výrobca deklaruje? Vašou skúsenosťou alebo recenziou môžete pomôcť iným a tým sa podielať na šírení skutočne relevantných informácii.

Čo je Prolia?

Obsah lieku Prolia je postavený na látke denosumab a tiež obsahuje bielkovinu (monoklonálnu protilátku), ktorá zasiahne inú bielkovinu čoho následkom je liečba úbytku kostnej hmoty a osteoporózy. Rovnako užívanie Prolie spevňuje kosti a tým znižuje pravdepodobnosť ich zlomenia (fraktúry).

 Diskusná téma: Skúsenosti s injekciou Prolia

špecifické koplikácie

Hľadám niekoho kto po aplikácii injekcii prolia sa stretol s nežiaducimi účinkami, ktoré príbalový leták neobsahuje. Ja som strašne unavená a prespím aj 17 hodín zo dňa. Užívam ale viac liekov a tak som si nie istá, či to spôsobuje prolia alebo iný liek. Jednoducho som oťapená a to skutočne celý deň. Ležím v posteli a nedokážem normálne fungovať. Príznaky mi začali v rovnakú dobu ako som dostala injekciu ale nerada by som to s tým spájala pokiaľ som si neni 100% istá. Ďakujem za každú radu a skúsenosť.

Re:špecifické koplikácie

Ja som po aplikácii dostal horúčku a strašne sa začal potiť ale časom ma to prešlo. Myslím, že lieky zaberajú dobre no nechcem to zakriknúť.

Re:špecifické kopliácie

Už som zobrala dve,prvá - bola som otapena,pri druhej únava,búšenie srdca,dokonca sa mi zvýšil tlak,neviem,či sa odhodlam na ďalšiu.Kolko by sa malo vybrať injekcií?Viete o tom niečo?

Doplatok za injekciu Prolia

Ano dopláca sa tak ako skoro za každý liek. No musím sa vyjadriť aj k účinkom Prolii. Aj napriek tomu, že je pomerne veľký výskyt nežiaducich účinkov som ja liečbu podstúpila. Našťastie sa s ňou dokázalo telo vysporiadať pomerne rýchlo. Prvé dni som sa cítila akoby mala vo mne prepuknúť chrípka a mala som aj zvýšenú teplotu no telo si zvyklo a už na proliu reaguje normálne. Čo sa týka účinkov samotných tak vidím zlepšenie a som rada, že som sa pre liečbu rozhodla.

Recept

Ja by som sa chcel opýtať, či sa za injekciu niečo dopláca na recepte. Ďakujem za odpoveď.

Re:Recept

Dopláca sa 0,31 centov.

Teploty

Mala som po injekcii horúčku ale už mám osteoporózu vo vysokom štádiu tak nemám na výber. Teraz už horúčky nemám, telo si pravdepodobne zvyklo.

Re:Teploty

Užívam Proliu už dlhšie . Mám oslabenú imunitu a po injekcii dostanem horúčku, strašný kašel a opuchnuté ďasná a podnebie. Dosť ťažko sa s tým vyrovnávam. Osteoporéza ale ustupuje.

Myslím, že je namieste začať diskusiu s vedľajšími účinkami

Tak ako všetky lieky, aj tento liek môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého. Menej často sa u pacientov liečených Proliou objavili kožné infekcie (predovšetkým celulitída).

Okamžite oznámte svojmu lekárovi, ak sa u vás objaví ktorýkoľvek z týchto príznakov počas liečby Proliou: opuchnutá, sčervenená oblasť kože, najčastejšie v dolnej časti nohy, ktorá je rozpálená a citlivá a prípadne s príznakmi horúčky.
U pacientov používajúcich Proliu sa môže zriedkavo vyvinúť bolesť v ústach a/alebo čeľusti, výtok z úst, opuch alebo nehojace sa rany v ústach alebo čeľusti, necitlivosť alebo pocit ťažoby v čeľusti alebo vypadávanie zubov. Môžu to byť prejavy poškodenia kosti čeľuste (osteonekróza). Ak sa u vás počas liečby Proliou alebo po jej ukončení vyskytnú takéto príznaky, okamžite to oznámte svojmu lekárovi alebo zubárovi.

Pacienti používajúci Proliu môžu mať zriedkavo nízke hladiny vápnika v krvi (hypokalciémiu). Medzi príznaky patria kŕče alebo zášklby v svaloch a/alebo znecitlivenie alebo brnenie v prstoch na rukách, nohách alebo okolo úst a/alebo záchvaty, zmätenosť alebo strata vedomia. Ak sa vás niektoré z uvedeného týka, okamžite to oznámte svojmu lekárovi. Nízka hladina vápnika v krvi môže viesť k zmene srdcového rytmu nazývanej predĺženie QT intervalu, ktoré možno pozorovať na elektrokardiograme (EKG).

Veľmi časté vedľajšie účinky (môžu postihovať viac ako 1 z 10 osôb):
· bolesť kostí, kĺbov a/alebo svalov, ktorá je niekedy silná,
· bolesť rúk alebo nôh (bolesť v končatinách).
Časté vedľajšie účinky (môžu postihovať menej ako 1 z 10 osôb):
· bolestivé močenie, časté močenie, krv v moči, neschopnosť udržať moč,
· infekcia horných dýchacích ciest,
· bolesť, pálenie alebo znecitlivenie, ktoré smerujú vašou nohou nadol (ischias),
· zahmlená oblasť v očných šošovkách (katarakty),
· zápcha,
· nepríjemné pocity v bruchu,
· vyrážka,
· ochorenie kože so svrbením, sčervenaním a/alebo suchosťou (ekzém).

Menej časté vedľajšie účinky (môžu postihovať menej ako 1 zo 100 osôb):
· horúčka, vracanie a bolesť brucha alebo pocit nepohodlia v oblasti brucha (divertikulitída),
· infekcia ucha.


Zriedkavé vedľajšie účinky (môžu postihovať menej ako 1 z 1 000 osôb):
· alergické reakcie (napr. opuch tváre, pier, jazyka, hrdla alebo iných častí tela; vyrážka, svrbenie alebo žihľavka na koži, sipot alebo ťažkosti s dýchaním).
Zriedkavo sa môžu vyskytnúť nezvyčajné zlomeniny stehennej kosti. Ak sa u vás vyskytne nová alebo nezvyčajná bolesť v bedre, slabinách alebo stehne počas liečby Proliou, kontaktujte svojho lekára, pretože to môže byť prvý náznak možnej zlomeniny stehennej kosti.

Re:Myslím, že je namieste začať diskusiu s vedľajšími účinkami

Dobry den prajem pani Simona,
precitala som si vase upozornenie na vedlajsie ucinky Prolie. V skratke vam opisem moj pripad a na zaver vas poprosim o radu.
Bola som liecena Proliou asi 7-8 rokov. Pocas liecby som sa v noci budila na bolesti stehennej kosti lavej nohy. Povedala som to mojmu ortopedovi a jeho reakcia: osteoporoza neboli! Bolela ma aj stehenna kost pravej nohy, ale nie v noci ... riesila som to kupou noveho kresla, ved osteoporoza neboli. O tom, ze by to mohla byt reakcia na Proliu som ani neuvazovala.
V auguste 2019 ma zacala strasne boliet lava noha, nevedela som sa na nu postavit, isla som k ortopedovi, dostala som Proliu /prave uplynul polrok od podania/ a analgetika ...
Viac ako pol roka som chodila s palickou, bez nej som neurobila ani krok, prava noha bola "nepouzitelna". Absolvovala som na vlastnu ziadost RTG vysetrenie, CT vysetrenie a na odporucanie onkoortopeda, kde ma poslal moj ortoped, gamagraficke vysetrenie. Zaver - Nador s neurcitym alebo neznamym spravanim: kost a klbova chrupavka. Podobny utvar" sa mi urobil na lavom narte. Na otazku, ci to mohla sposobit Prolia mi ortoped a aj onkoortoped odpovedali NIE.
Po tycho skusenostiach som zacala hladat info o Prolii a na zaklade ziskanych informacii som liecbu Proliou na vlastnu ziadost ukoncila.
Posledna Prolia mi bola aplikovana v auguste 2019. Noha sa stabilizovala, palicku uz nepouzivam.
Pytala som sa ortopeda, co dalej, ci sa kosti z toho, ze "nedostanu" Proliu nezblaznia, nereagoval, ukoncila som liecbu a bodka. Onkoortoped mi povedal, ze mam pit mineralnu vodu Korytnicu, ale ta sa neda kupit.
Preto sa, vzhladom na vas odborny prispevok, pytam na vas nazor: co dalej? Nezblaznia sa moje kosti bez Prolie? Poradte prosim, dakujem.
Krasne dni zelam.Pridať nový príspevok


 

ŽIADOSŤ O PÔŽIČKU
Vyplňte nezáväznú žiadosť a získajte peniaze do 15 minút

► POŽIADAŤ