Injekcia Prolia

Skúsenosti s injekciou Prolia

Ammado vám prináša otvorené diskusné forúm k liečivu s názvom Prolia (injekcia Prolia). Ak máte s týmto liekom akékoľvek skúsenosti, podeľte sa aj s inými a pomôžte im zodpovedať pre nich dôležité otázky. Vyskytujú sa nejaké nežiadúce účinky po vpichnutí injekcie? Je samotné podanie lieku bolestivé? Aké má skutočné účinky injekcia Prolia a skutočne jej aplikácia lieči to, čo výrobca deklaruje? Vašou skúsenosťou alebo recenziou môžete pomôcť iným a tým sa podielať na šírení skutočne relevantných informácii.

Čo je Prolia?

Obsah lieku Prolia je postavený na látke denosumab a tiež obsahuje bielkovinu (monoklonálnu protilátku), ktorá zasiahne inú bielkovinu čoho následkom je liečba úbytku kostnej hmoty a osteoporózy. Rovnako užívanie Prolie spevňuje kosti a tým znižuje pravdepodobnosť ich zlomenia (fraktúry).

 Diskusná téma: Skúsenosti s injekciou Prolia

Re:Re:Re:Re:Re:negatívne učinky

Dobry den prajem,
nebola som u lekara, min. tyzden v stredu mi volal, ze kvoli tejto vynimocnej situacii COVID-19, riesia len akutne pripady ...

Re:Re:Re:Re:Re:Re:negatívne učinky

Dobrý večer ďakujem za odpoveď ...len je zaujimave že nikdy predtym po pichnutí prolio to nemala potom jej dr.rok nepichla az po ročnej pauze jej ju dala a teraz sa to objavilo...

Re:Re:negatívne učinky

ja mam take iste skusenosti s proliou, brala som ju poctivo 4 roky, na osteoporozu a ked som začala mat než. prizn.tak som ju na polrokavysadila, ale toto vysadenie ma stálo znovuzriedenie kostí, predtým sa mi to upravilo od tejto injekcie, tak som sa nalakala a dala som si ju v novembri pichnut, ale s tými vyrast. na dasnach mate pravdu aj na päte asi mam, tak fakt neviem, čo mam robit, ma to dost než. učinkov, ale zaroven to zastavuje osteoporozu

Re:negatívne učinky

Chcela by som sa opýtať, či sa niekomu po vpichnuti prolie objavil v uchu ekzém. Na vnútornej strane sucha pokožka, ktorá sa šupe a svrbí. Ďakujem za odpoveď.

Re:Re:negatívne učinky

Áno, mám ten problém tiež, strašné svrbenie uši, stále sa mi tvoria šupiny, lekárka mi predpísala masť, ktorá mi pomáha.

Prolia injekcia

Pred rokom som si dala puchnut proliu na osteoporozu citila som sa zle rozhadzany cely organizmus svrbenie koze zapal dasien unava horucka.....reumatoligicka mi odpirucila lieky bonviva raz mesacne ale bojim sa citala sim ze tiez maju vela neziaducich ucinkov. Beriem vitamin d3 a vyzivovy doplnok pro osteo plus. Mate niekto skusenosti s liekmi bonviva? Hlavne v tomto zimnom obdobi mam bolesti hlavne krize ruky a ramena.vseobecna lekarka mi predpusala diombraz oroti boledti a zapalu a zaroven chrania zaludok. Tie mi pomahaju len neviem ci je dobre riesenie. Mate niekto skusenosti? Dakujem za poradenie.

Re:Prolia injekcia

Dobrý večer chcela by som sa opýtat za aku dobu vám prešli tieto negativne reakcie na prolio?Ďakujem

Re:Prolia injekcia

presne, tie dasná trápia aj mna

Prolia robi problemy

Dlhodobo sa liečim proliou, doktor ma ani raz neinformoval, že pri tejto liečbe sa nesmú trhať zuby, lebo hrozí osteonekróza (čeľuste) - po jeho vytrhnutí. Pred mesiacom mi trhali zub, zle sa mi to hojilo. Pred dvoma dňami mi aplikoval proliu a odvtedy ma bolia zuby, nedá sa identifikovať ktorý, bolesť mi behá po čeľusti. Teraz budem trpieť, kým účinok prolie odoznie a až potom budem môcť niečo riešiť so zubárom. Rozhodla som sa, že si proliu už pichať nedám.

Re:Prolia robi problemy

ja som sa pred rokom tiež takto rozhodla, pre také isté potiaže ako popisujete, ale stačil jeden krat vynechat prolyu a chrbticu mam prederavenu, osteoporoza sa mi velmi zhoršila, kýmsom ju brala tak som to mala zastavené, takže som si to dala predsalen pichnut, nechcem sa celá rozsypat

Pridať nový príspevok


 

ŽIADOSŤ O PÔŽIČKU
Vyplňte nezáväznú žiadosť a získajte peniaze do 15 minút

► POŽIADAŤ