Injekcia Prolia

Skúsenosti s injekciou Prolia

Ammado vám prináša otvorené diskusné forúm k liečivu s názvom Prolia (injekcia Prolia). Ak máte s týmto liekom akékoľvek skúsenosti, podeľte sa aj s inými a pomôžte im zodpovedať pre nich dôležité otázky. Vyskytujú sa nejaké nežiadúce účinky po vpichnutí injekcie? Je samotné podanie lieku bolestivé? Aké má skutočné účinky injekcia Prolia a skutočne jej aplikácia lieči to, čo výrobca deklaruje? Vašou skúsenosťou alebo recenziou môžete pomôcť iným a tým sa podielať na šírení skutočne relevantných informácii.

Čo je Prolia?

Obsah lieku Prolia je postavený na látke denosumab a tiež obsahuje bielkovinu (monoklonálnu protilátku), ktorá zasiahne inú bielkovinu čoho následkom je liečba úbytku kostnej hmoty a osteoporózy. Rovnako užívanie Prolie spevňuje kosti a tým znižuje pravdepodobnosť ich zlomenia (fraktúry).

 Diskusná téma: Skúsenosti s injekciou Prolia

Prlia

Ja som brala Proliu 10 rokov. Mala som problémy so zubami tak 3 roky som brala iné lieky ktoré neboli tiež nič moc. Po vyšetrení dezintometrie mám zle výsledky kosti tak opäť dostávam Proliu. Možno sa to zlepší na kosti ale zuby to nie je dobre zubná lekárka napísala zmenu liečby lekár si to vôbec nevšíma.!

In dvochodca

Ja beriem 4 rok proliju zuby si trham sama aj oči má bolievaju aj kosti uši ale nemám také zasekla znie sed nervov bolesti pomáha a čo už zodraté a čo je všetko vo vzduchu čo zereme to nás ničí ja som spokojná bola som dnes a v pohode nie o musím vydržať nechcem ležať na posteli a stonat

Prolia

Po prvej dávke Prolia som si nič nevšimla.Po druhej mám neskutočné bolest kostí na nnohách,hlavne kde som mala v dávnej minulosti zlomeninu ihlice.Po mesiaci sa pridružil bedrový kľb a občas ucho.Bolesť priam štípe v oblasti kĺbu.Som na liekoch,aby som dokázala pracovať.Už ňechcem v tejto liečbe pokračovať...Som z toho unavená.

Prolia

Dostala som 12 dávku Prolie. Doteraz som si nepovšimla nežiadúce účinky. Ale na druhý deň po podaní 12. Prolie ma tak začalo bolieť podbruško, že začínam rozmýšlať o prerušení liečby ak bolesti pretrvajú dlhší čas.

Prolia

Ja idem zajtra na 13 dávku a tiež denzitometriu.Ale čím ďalej sa pozorujem po podaní prólie, tak sa mi to utvrdzuje, že tie problémy čo mám,spolu súvisia.Možno že to je vekom, ved mam už 60r.
Bolia ma zuby/ korene/ potom členky -kosti,prvé 3 tyždne krívam, a močový mechúr ani nehovorím.Uši si škrábem tyčinkami do krvi... Ale čo pozorujem hlavne bolia ma oči.
A to nechápem. Uvidim čo mi povie lekárka , ale chcem jej navrhúť zmenu liečby. Tak si svoje určite vypočujem. Ale som rozhodnutá.

Skusenost Prolia

Teta absolvovala jednu terapiu, po podani citila palenie v bruchu, ktore jej tvrdili, ze prejde, nepreslo po roku, ma boleti ust, jazyka - diery v nom, boli ju ucho a v pol hlave citi brnenie, bolest sanky, citi celkovu slabost, nevladze prejst , alebo vyst vonku, silno schudla, silne busenie srdca, skakajuci tlak, pocity ako na odpadnutie ... vysledky z krvy ma ok, tak ju niako neriesia a dali jej najavo,ze ich uz otravuje ... co som citala pribalovy letak pre lekarov, ze moze dojst az k odumretiu sanky a vonkoveho zvukovodu, co som jej ani nepovedala, lebo by sa asi z toho zblaznila ... ona dufa, ze sa to zlepsi ... ale kdze ze to monoklonalna protilatka, ktora zasuje dna, preto odhnivaju casti kosti, tak bude mohla byt rada, ze sa jej to nezhorsi ... hipokratova prisaha dnesnym lekarom nic nevravi ...

Príliš injekcia

Dobrý deň ,ja by som mala absolvovať prvý krát liečbu injekciou prolia,ale ako čítam vaše komentáre o vedľajších účinkoch tak asi radcej odmietnem túto liečbu,tých negatívnych reakcií je podstatné viac ako pozitívnych, našla som asi dve pozitívne čo sa mi vidí veľmi málo,,,tak už viem prečo ma pani doktorka poslala najskôr k zubárke na kontrolu chrupu,,,ďakujem vám všetkým za komentáre,,,

Re:Príliš injekcia

Dobrý deň, ja beriem túto liečbu už štvrtý rok. Zatiaľ nepociťujem príznaky, ktoré tu opisujú. Pre istotu chodím na dentalnu hygienu raz za pol roka pred pichbutím injekcie. Môžte mi odpísať ak máte záujem.

Re:Re:Príliš injekcia

Nemám žiadne príznaky ktoré tu opisujete injekcie beriem od roku 2017 .

Prolia

Proliu beriem 10rokov. Nemala som a ani nemam žiadne vedľajšie účinky. Podľa dezintometrie sa stav stále zlepšuje. Zlomeninam som sa však nevyhla. Podľa najnovšej štúdie mi dnes doktorka povedala ze sa ma už podávať doživotne. Najprv malo byt len 20 dávok. No nastala zmena. Mávam rôzne bolesti no tie nepripisujem prolii. Za mňa teda áno.

Pridať nový príspevok


 

ŽIADOSŤ O PÔŽIČKU
Vyplňte nezáväznú žiadosť a získajte peniaze do 15 minút

► POŽIADAŤ