Recenzie a skúsenosti s obchodom Lunzo

Na stránke www.lunzo.sk sa nachádza e-shop, ktorý nesie názov Lunzo. Je predstavovaný ako internetová galéria Lunzo.sk. Obchod ponúka tovar od ázijských dodávateľov a vystupuje tak len ako sprostredkovateľ obchodu medzi majiteľmi tovaru a  zákazníkom. Skôr ako sa však rozhodne pre nákup tovaru z tohto e-shopu, prečítajte si skúsenosti a recenzie ostatných nakupujúcich.
 

Čo by ste mali vedieť skôr ako nakúpite na Lunzo.sk

Na oficiálnej stránke Lunzo.sk nájdete okrem iného aj všeobecné obchodné podmienky. Nedá sa pritom prehliadnuť množstvo chýb spôsobených pravdepodobne zlým prekladom z českého jazyka. Za zmienku stoja tieto dôležité informácie:
 
  • Prevádzkovateľom internetovej galérie Lunzo.sk je spoločnosť Lunzo s.r.o., IČO: 066 67 678, so sídlom: Zbrojnická 1, Plzeň, PSČ: 301 00, Česká republika (ďalej len "Prevádzkovateľ"). Ktorá sprostredkováva záujemcom (Kupujúcim) obchody s Predávajúcimi.
  • Kúpna zmluva na vybraný tovar v nákupnej galérii vzniká medzi Kupujúcim a Dodávateľom, nie medzi Prevádzkovateľom a Kupujúcim.
  • Bežná doba dodania je 15 - 45 dní od uskutočnenia objednávky. Dodacia lehota sa môže predĺžiť vplyvom Dodávateľa podľa obdobia v roku (štátne sviatky, Vianoce a pod.).
  • Kupujúci žiada Prevádzkovateľa, aby s prevedením sprostredkovania začal okamžite, ešte pred koncom štrnásťdňovej lehoty na odstúpenie od zmluvy. Prevádzkovateľ týmto oznamuje Kupujúcemu, že v takom prípade nemá právo na odstúpenie od zmluvy.
  • Prevádzkovateľ (čiže Lunzo.sk pozn. redaktora) nezodpovedá za akosť a kvalitu tovaru ani za súlad tovaru s ČSN či európskymi normami.
  • Reklamácia dodaného tovaru (nároky zo zodpovednosti za chybu tovar či za škodu spôsobenú chybou tovaru) rieši kupujúci samostatne priamo s dodávateľom tovaru. (Reklamácie tak Lunzo.sk so zákazníkom podľa tohto vyjadrenia vôbec nerieši. Pozn. redaktora).
  • Pre súdne riešenie sporov medzi prevádzkovateľom a kupujúcim sa dojednáva vo všetkých prípadoch výlučná právomoc českých súdov.

Fakty obchodu Lunzo.sk

Samotný obchod Lunzo uverejňuje svoje tvrdenia, ktoré môžu pôsobiť do istej miery ako recenzie. Tvrdenie: „Prosím uvedomte si, že reklamovať kvalitu tovaru musí Kupujúci u Predávajúceho, nie u Sprostredkovateľa.“ Jasne dokazuje, že ak nastane problém s reklamáciou, tak sa musíte obrátiť priamo na neznámu ázijskú firmu, ktorá dokonca nemusí garantovať komunikáciu v slovenskom a ani dokonca v anglickom jazyku. Tiež tvrdenie: „Zasielať tovar na reklamáciu späť Dodávateľovi do Ázie vyjde bežného Kupujúceho neprimerane draho a hlavne to dlho trvá. Oplatí sa preto reklamovať len drahé veci.“ Hovorí samo za seba.
 

Varovanie SOI pre Lunzo

O spoľahlivosti internetového obchodu Lunzo sa vyjadrila aj Slovenská Obchodná Inšpekcia a to na svojej webovej stránke a to nasledovne:
 

Vzhľadom na intenzitu podnetov spotrebiteľov s poukazom na to, že Slovenská obchodná inšpekcia nie je oprávnená vymáhať platby za nedodaný tovar, odporúčame spotrebiteľom dôkladne zvážiť všetky spotrebiteľské rozhodnutia, týkajúce sa zakúpenia produktov prostredníctvom webovej stránky Lunzo.sk a Lunzo.cz.

Vaše recenzie a skúsenosti s obchodom Lunzo

Ak máte osobné skúsenosti, či už pozitívne alebo negatívne s obchodom Lunzo, podeľte sa s nimi aj s ostatnými. Práva tá vaša skúsenosť alebo recenzia môže napomôcť inému zákazníkovi správne sa rozhodnúť.

Anketa

Je nakupovanie na Lunzo.sk Bezpečné?

Celkový počet hlasov: 64

Diskusná téma: Recenzie a skúsenosti s obchodom Lunzo

Podfuk

Nikdy viac ..ani tovar ani peniaze po 120 dnoch

Re:Podfuk

ja som si objednala snehule a čiapku na zimu a tovar mi prišiel. Čakala som na neho 3 tyždne a tovar bol taky isty, ako n aobrazku v eshope

nakupovanie na lunze

davnejsie som si s tadial objednala 2 slizi 2 baliky uliciek a nejake male plastove ovocie do slizu cakali sme asi 3 mesiace!!!!!! ked to konecne prislo tak jeden ten sliz alebo skor hmota bola uplne stvrdnuta ale pomocou mysla sa mi to podarilo zachranit ovocia malo byt vela a prislo jedno mikro vrecusko neodporucam

Tovar

Neodporucam pouzivat internetovy obchod Lunzo pre neskutocne dlhe cakacie doby napriek vopred platbe?????????

Bábika od LUNZO

Objednala som si bábiku, ktorú som potrebovala ako darček. Bábika neprišla do 45 dní ako píšu. Trvalo to omnoho dlhšie, pretože sprostredkovateľ Lunzo mi ju objednal u dodávateľa. Keby som toto vedela, objednám inde. Ulakomila som sa na nízku cenu. Potom som ešte musela riešiť c l o. Keď som toto všetko poplatila a porátala si, vyšlo ma to drahšie, ako tovar z inej stránky, ktorý bol momentálne na sklade a bol by mi dodaný do týždňa. Ešte sa chcem vyjadriť k tovaru - bábike. Bábika prišla krásna, voňavá - presne ako na obrázku. Od španielskeho výrobcu. Ale LUNZO už NIKDY VIAC!

Pridať nový príspevok

 

ŽIADOSŤ O PÔŽIČKU
Vyplňte nezáväznú žiadosť a získajte peniaze do 15 minút

► POŽIADAŤ