Ako schudnúť

Ako schudnúť

Obezita patrí medzi najčastejšie ľudské poruchy. Ľudia trpiaci touto poruchou hľadajú vhodný spôsob ako dostať prebytočné kilá dolu. Dovoľte nám obdarovať vás zadarmo špeciálnym jedálničkom, ktorý svojim účinkom dokáže napomôcť zvíťaziť nad prebytočnými kilogramami.
 

Chudnutie musí mať systém

Na našom trhu je množstvo prípravkou na chudnutie, ktoré však slúžia ako doplnok stravy. Ich úlohou nieje explicitný zásah do ľudského tela, ktorý by dokázal redukovať tukové úložisko. Aby sa vám to s takýmto prípravkom podarilo, musíte ho podporiť aktívnou diétou. To však prináša zo sebou množstvo odoprenia si a sebakázne. Ani samotná diéta vás však nemusí zbaviť napríklad veľkého brucha, či zadku. Konkrétne tieto tukové úložiská totiž dokáže poraziť jedine fyzická námaha, alebo rady zdarma od nás.


Ako chudnutie prebieha bez doplnkov

Chudnutie bez akýchkoľvek doplnkov ako také neexistuje. Ak sa niekto rozhodne schudnúť a odmietne si zakúpiť doplnky, ktoré aktívne pomáhajú redukovať tuky, podlieha tzv. rácio klamu. Pri nastavení zdravej stravy a fyzicky náročných tréningov je nútený kupovať si doplnky stravy v podobe fit nápojov, bielkovinových preparátov a iných prostriedkov, ktoré ho budú zásobiť potrebnou energiou.

Ako stratiť kilá

Chudý človek sa = bylinožravec. Je podľa vás toto tvrdenie pravdivé? Poznáte okolo seba ľudí, ktorí sú chudí a pritom nakupujú rovnakú stravu ako vy? Utrácať v BIO obchodoch stovky EUR nieje rozumný nápad. Zdravá výživa je dôležitá ale tvrdenie, že jediný dôvod obezity je to, že človek sa nestravuje zdravo neobstojí. To by všetci chudí museli jesť len zdravé veci a ako všetci vieme, takto to nefunguje. Kilá sa dajú stratiť jedine tak, že človek pochopí, čo skutočne má zmysel a čo je len mediálna biznis bublina.


Aktualizované 19.4.2021
 
Ak ste odhodlaní a motivovaní, tu je niekoľko nových rád tipov, ako schudnúť hneď a tým správnym spôsobom!

Zabudnite na rýchle diéty, ktoré vám sľubujú zázračné chudnutie v krátkom čase. Takmer vždy sú príliš extrémne a rizikové pre vaše zdravie a často spôsobujú, že hneď po ich ukončení opäť  a znovu priberiete.

Chcete vedieť, ako schudnúť zdravo, ale účinne a predovšetkým bez fyzického a psychického stresu?

Zozbierali sme pre vás niekoľko rád na chudnutie od odborníkov na výživu, ktoré vám uľahčia cestu za vysnívanou postavou.

Vždy si vyberajte to správne jedlo

Dodržiavanie diéty si vyžaduje vašu motiváciu, vytrvalosť a odhodlanie. Preto je výber správnej redukčnej diéty pre vás prvou podmienkou k vašemu úspechu.

Individuálna strava, t. j. založená na:

  •     Životnom štýle
  •     Fyzickej konštitúcii.
  •     Hmotnosti.
  •     Vášho veku.
  •     Kalorickéj potreby.
  •     Stravovacích preferencii.
Je preto účinná, pretože je presne prispôsobená vašim individuálným potrebám. Okrem toho je jednoduchšia, pretože vás nikdy nebude nadmerne obmedzovať, takže si ju budete môcť dopriať s plnou chuťou.


Naučte sa jesť pomaly

Čím viac budete hladný, hladná, tým viac sa to odzrkadlí na vašej porcii jedla.

Najskôr si urobte minútovú prestávku, počúvajte svoje telo a snažte sa pochopiť, či je pocit hladu skutočný, alebo či nie je skôr psychickým ako telesným impulzom.

Potom spomalte: vaše telo nezaregistruje pocit plnosti okamžite ale potřebuje na to viac času.

rřeba jesť aby bola dosiahnutá sýtosť. Pritom veľmi pomáha aj výber výživných a sýtych potravín: uvidíte, že už dodržiavanie týchto dvoch jednoduchých rád vám pomôže výrazne znížiť množství porcie, ktoré si dávate na tanier.

Pomalý a dlhodobo rovnomerný postup bude vašou výhrou

Jedným z najlepších spôsobov, ako schudnúť, je schudnúť postupne, pomaly, maximálne pol kila až kilo týždenne.

Takto nebudete vystavovať svoje telo zbytočnému stresu a nebudete musieť trpieť s odriekaním si toho, na čo ste boli dlho zvyknutý. Predovšetkým sa takýmto spôsobom nemusíte obávať jojo efektu, teda nebezpečným kolísaním hmotnosti, ktoré vedie k tomu, že pri veľmi drsných diétach schudnete až príliž veľa kíl a hneď potom ich opäť naberiete, čo nie je dobré ani pre a ani pre vaše zdravie.

Zapamätajte si, že postupné chudnutie znamená zníženie rizika, že všetky stratené kilogramy sa vám vrátia ihneď po ukončení diéty.

Nebuďte otrokom ani sluhom vlastnej váhy

Vyhýbajte sa posadnutím s častou kontrolou svojich pokrokov a každé ráno si určite nestúpajte na váhu! Robíte to? Takýto prístup sa absolútne neodporúča, pretože výkyvy hmotnosti sú normálne a často súvisia s fyziologickými stavmi, ako je například určitý telesný cyklus.

Ak jedno ráno vážite o niečo viac, neznamená to, že vaša diéta nefunguje. Preto sa nevážte každý deň, pretože vaša motivácia a odhodlanie by mohli zbytočne tým utrpieť! Ideálne je stúpiť na váhu raz týždenne, najlepšie hneď ráno nalačno.

Prečo sú raňajky dôležité

Raňajky, ktoré sú často podceňovaným jedlom, sú dokázateľne základom správneho rozloženia kalorického príjmu počas celého dňa. V skutočnosti vám dodajú 20-30 % energie potrebnej na zvládnutie vašich každodenných povinností a zabráni riziku, že na obed budete hladní ako vlk.

Rovnako je dôležité to, čo si vyberiete na jedenie. Odporúča sa mlieko alebo jogurt, ktoré upravujú pocit sýtosti, v kombinácii s obilninami a ovocím, ktoré vám dodajú správne množstvo cukrov, sacharidov a vlákniny.

Vypite kľudne aj 2 litre vody

Určite ste už mnohokrát počuli to, jako je dôležité piť dostatečné množství vody.Voda je základným prvkom pre správne fungovanie vášho tela, pretože je nevyhnutná pre výkon všetkých fyziologických procesov. Ale vedeli ste, že pomáha aj pri chudnutí? Áno, pretože voda zväčšuje objem žalúdka a vyvoláva okamžitý pocit sýtosti, takže pitím sa skôr cítime sýti.


Môžete jesť úplne všetko. Pestrá strava je základ

Jednou z najlepších rád na chudnutie je jesť od všetkého trochu. Pestro a bez obáv. Nemusíte sa vzdať chlebu a cestovín, ktoré sú neprávom démonizované, a niekedy si môžete dovoliť aj dezert, či zmrzlinu, ak je všetko samozrejme  s mierou.

Ľudia sa často mylia, keď si myslia, že príčinou nadbytočných kilogramov alebo neúspechu pri chudnutí sú takzvané "nezdravé potraviny". Nezdravé potraviny však neexistujú: pravda je, že člověk priberie len v tedy, keď príjme viac kalórii a energie jako dokáže sám spotrebovať. Prirodzene motom začne metabolické zásobovanie. Ak sa napríklad rozhodnete zjesť koláč, tak vynechajte například chleba. To je celé, tak jednoduché…Môžete si dopriať úplne všetko na čo máte chuť, len to musíte vždy urobiť vyvážene.


Sila malého občerstvenia

Mnohí ľudia nedodržiavajú diétu, pretože prichádzajú k stolu s príliš veľkým hladom, ktorý im bráni v tom, aby sa dokázali ovládaťi. Vždy si preto pripravte malé občerstvenie na zahnanie hladu. Ovocie, jogurt alebo kúsok domáceho koláča (nie presladeného), alebo nejakú surová zeleninu len tak na chrumkanie. Tri občerstvenia denne zmiernia pocit hladu medzi hlavnými jedlami a umožnia vám dodržať striedme porcie jedla.

Chudnutie sa musí pre vás stáť vašou novou filozofiou


To znamená, že ak chcete schudnúť vyváženým spôsobom a udržať si dosiahnuté výsledky, zdravé stravovanie sa musí stať zvykom, ktorý vám bude robiť spoločnosť každý deň, po zvyšok vášho života. Nesmie to byť len dočasná obeta, ktorú treba opustiť hneď, ako dosiahnete svoju ideálnu hmotnosť.

 

Ako schudnúť podľa vás?

Zázračná diéta

Za tie roky ste si pravdepodobne všimli, rovnako ako ja, že väčšina dvojročných detí je fit. Po šálke čiernej kávy a mrkve mi došlo, prečo. Áno, kvôli ich strave! Nie je drahá, ale ponúka kvalitu a rozmanitosť.

Veľa šťastia!!!!

Prvý deň

Raňajky

Miešané vajíčko, kúsok toastu s džemom. Prstami zjedzte dve sústa vajíčka, zvyšok hoďte na zem. Zjedzte kúsok toastu, potom si tvár a oblečenie potrite džemom.

Obed

Štyri voskové sušienky (bez ohľadu na farbu), hrsť chipsov a pohár mlieka. Vypite tri dúšky, zvyšok vylejte.

Občerstvenie

Palica, dve mince, štyri dúšky piva.

Večera

Opečte si kúsok toastu a hoďte ho na zem.

Druhý deň

Raňajky

Zoberte z podlahy toast z predchádzajúceho dňa a zjedzte ho. Vypite polovicu fľaše vanilkovej príchute a balíček bylinkovej príchute.

Obed

Polovica rúžu a cigareta na zjedenie. Kocka ľadu podľa výberu.

Občerstvenie

Lízať lízanku, kým sa nelepí. Vyjdite z domu a vyhoďte ho do prachu. Zdvihnite ho a znovu ho olizujte, kým nebude čisté. Potom ju prineste do domu a hoďte ju na zem.

Večera

Kamienok alebo surový hrášok, ktorý ste si držali v ľavej nosovej dierke. Zemiakovú kašu zalejte ľadovým čajom. Jedzte lyžicou.

Tretí deň

Raňajky

Dve palacinky s množstvom polevy. Jedzte prstami a utierajte si ich do vlasov. Pohár mlieka. Vypite polovicu a potom naplňte pohár palacinkou. Po raňajkách si zoberieš včerajšiu lízanku z vigvamu, olížeš chĺpky a položíš ju pod vankúš svojho obľúbeného kresla.

Obed

Tri šťuky, maslo kikiriki a chlieb s džemom. Medzi sústami pľujte na podlahu. Vylejte na stôl pohár mlieka a napite sa.

Večera

Miska zmrzliny, hrsť čipsov, víno a káva.

Posledný deň

Raňajky

Štvrť tuby zubnej pasty, kocka mydla a oliva. Šálku cereálií zalejte pohárom mlieka a pridajte pol šálky cukru. Keď sú vločky mäkké, vypite mlieko a podajte ho psovi.

Obed

Zjedz omrvinky z podlahy v kuchyni a obývačke. Nájdite tisovú lízanku a dojedzte ju.

Večera

Pohár špagiet a čokoládového mlieka. Mäsové guľky nechajte na tanieri. Dezert - maskara.

Užite si to!!!

Schudnite s Feng Shui

Tu je niekoľko krátkych tipov, ako pristupovať k chudnutiu a celkovému prebudeniu tela pomocou feng-šuej:

Vidíte priamo do kuchyne, keď vojdete prednými dverami? Ak môžete, skúste dať na chodbu niečo iné, čo vás zaujme, keď prídete domov. Môžete tiež zavesiť dvere do salónika (poznáte ich z westernov) alebo látkové závesy, ktoré sa často používajú v japonských reštauráciách. Čierny obrus alebo podložka pod tanier zníži váš hlad. Položte niečo modré alebo čierne do blízkosti chladničky, vedľa nej alebo na ňu. Odložte ho. Dokonca aj na miesta, ktorým sa vyhýbate. Samotné upratovanie môže ovplyvniť vašu hmotnosť (pri upratovaní chudnete). Skôr ako začnete jesť, najedzte sa. Ak nie ste na modlitby, skúste vizualizáciu. Predstavte si, že jedlo, ktoré ste práve zjedli, len prechádza vaším telom, nikde sa nezastaví a zostane ako tukové vankúšiky. Vedomé premýšľanie pred začatím jedla môže vytvoriť pozitívnu špirálu, ktorá bude prítomná počas celého jedla a možno aj dlho po ňom. Rozmiestnite po byte zrkadlá, ktoré vás aktivujú a prinútia k pohybu. Možno vás povedú priamo okolo skrinky s občerstvením. Ak ste niekedy boli vo fitnes štúdiu, spomeňte si, koľko majú zrkadiel. A teraz si predstavte, ako by vyzeralo štúdio bez zrkadiel. Ďalšia spotená, smradľavá miestnosť plná čudných strojov. Červená farba vás aktivuje. Vložte do svojho prostredia niečo červené, aby ste udržali svoje telo a energiu v pohybe. Uvidíte, že vám to prospeje.

Pridať nový príspevok

Ako schudnete zadarmo

Môžete si prečítať tisíce článkov o chudnutí a vždy budete v rovnakom zamotanom kruhu. Informácie sa totiž prelievajú len na dve strany. Buďto si kúpiť zázračný prípravok alebo začať makať vo fitnes centre. Obe metódy sú expresívne a obe prinášajú svoje plusy a mínusy. Za obe si musíte priplatiť. Vyskúšajte však náš jedálniček a zistíte, že schudnúť sa dá aj zadarmo.

Náš FIT jedálniček vám zadarmo pomôže

Skôr ako sa pustíte do utrácania desiatok až stoviek EUR na preparáty a iné fit doplnky, nechajte si poradiť od nás. Na naše náklady sme preložili do slovenčiny špeciálny jedálniček, ktorý pomáha ľudom chudnúť po celom svete. Dokážeme vás presvedčiť o tom, že schudnúť sa dá zadarmo a efektívne.

 

Požiadať o jedálniček je jednoduché

Pošlite nám svoju e-mailovú adresu a my vám doručíme bezplatný jedálniček zadarmo a anonymne.

 

Klikni