Z Home Creditu nakoniec Air bank nebude

08.10.2018 sme vás informovali o chystanej fúzii spoločnosti Home Credit, Air bank a Moneta Money bank. Spoločné trio sa malo zmeniť na jedinú banku a prebrať názov Air bank. Fúzia sa však konať nebude. Moneta Money bank totiž nečakane znížila ponúkanú cenu.

Ukončená fúzia

Home Credit ostáva bez zmeny

Aj slovenského Home Creditu sa zmena mala dotknúť. Po očakávanej fúzii sa mal stať bankou a zmeniť aj názov spoločnosti. Keďže skupina PPF ale od fúzie odstúpila, Home Credit ostáva bez plánovanej zmeny. Klienti si tak nebudú musieť zvykať na nový názov finančnej spoločnosti, ktorá na Slovensku poskytuje nabankové pôžičky.

Prečo sa zlúčenie nekoná

Moneta Money bank oznámila 21.02.2017, že znižuje ponúkanú cenu za odkúpenie podielov Home Creditu a Air bank a to z pôvodnej sumy 19,75 miliardy Kč na 18,5 miliardy Kč. Toto sa však skupine PPF, ktorá Home Credit a Air bank vlastní vôbec nepozdávalo a zníženie ceny považujú za bezdôvodné, keďže ako podľa ich vyjadrení spoločnosti Home Credit a Air bank dosiahli oveľa vyšší zisk ako predkladali 
v ponuke pre Monetu. Len si pripomeňme, že ak by k fúzii týchto spoločností došlo, jednalo by sa o jednu z najväčších transakcií v histórii Českej republiky.