Výber povinného zmluvného poistenia

PZP nie je žiadny nadštandard, ale nutnosť a povinnosť, ktorá vyplýva zo zákona každému majiteľovi automobilu. Bez povinného zmluvného poistenia nemôžete prevádzkovať na cestných komunikáciách žiadne motorové vozidlo, pričom by táto skutočnosť nezostala bez postihu. A postih môže byť naozaj vysoký a nielen v podobe pokuty. Ak totiž nemáte povinné ručenie a spôsobíte nehodu, nebudete musieť platiť len pokutu, ale aj všetku škodu, ktorú spôsobíte.

Porovnanie povinného zmluvného poistenia (PZP) je ťažké. Povedzme, že najprv by ste si mali vyberať podľa výšky poistného krytia, potom prichádzajú na rad ďalšie služby a potom cena. Aj tak sa veľa vodičov snaží na povinnom ručení ušetriť. Najviac na povinnom ručení môžete ušetriť takmer u každej poisťovne pomocou tzv. Beznehodového bonusu. Cenník ručenia si môžete prezrieť na stránkach každej poisťovne.

Bonusy, to je tá najlepšia vec na celom povinnom ručení. Jazdite bez nehôd a teda bez škodlivých následkov a získajte bonus až 60%. Poisťovne za každý rok bez nehody načítavajú percenta a svedomitým vodičom dokážu povinné ručenie zlacniť o nemalé čiastky. A stačí jediné. Jazdiť bez nehôd.

Ak máte iba základné povinné ručenie motorového vozidla, nečakajte, že v prípade zavinenej nehody uvidíte od poisťovne nejaké peniaze na úhradu škôd pre vás. Ak chcete byť chránení aj pre tento prípad, budete si musieť priplatiť za havarijné poistenie.

Finančný magazín

Príde pôžička Zonky na Slovensko už na jeseň tohto roku?

Podarilo sa nám dostať k informácii, že P2P platforma Zonky sa chystá na jeseň v roku 2019 expandovať na ďalšie Európske trhy. Podľa vyhlásení z minulosti bolo v hre aj Slovensko. Budú si môcť slovenskí spotrebitelia požičiavať za bankový úrok prostredníctvom zdieľanej ekonomiky? Len nedávno sme...
Celý článok

Pôžička bez úroku 33 miliónov pre Banskobystrický kraj

Vláda SR odklepla bezúročnú pôžičku pre Banskobystrický samosprávny kraj na opravu ciest druhej a tretej triedy. Kraj môže pôžičku čerpať v období rokov 2019 až 2021. Vyhol sa tak komerčnému zadlženiu, keďže si župa plánovala zobrať pôžičky z banky. 33 miliónov EUR pribudne do pokladnice...
Celý článok