VIDEO: Únos priamo z letiska. Šialený muž spáchal samovraždu! Následne sa lietadlo zrútilo!

V západoamerickom Seattli museli zasahovať bojové stíhačky, ktoré boli privolané na prípadné zostrelenie ukradnutého lietadla, ktoré bez akéhokoľvek povolenia ukradol priamo zamestnanec letiska. Lietadlo sa v zapätí zrútilo nakoľko pilót nemal absolútne s pristávaním žiadne skúsenosti.

Hrozný incident sa stal v piatok večer miestneho času (u nás skoro ráno v sobotu). Únosca lietadla mal len 29 rokov a bol zamestnaným priamo na letisku. Ako uviedla polícia, nemal žiadnych prípadných komplicov a s najväčšou pravdepodobnosťou sa na palube nenachádzal žiadny pasažier. Podľa spravodajskej televízie CNN sa jednalo o dvojmotorové turbovrtuľové lietadlo typu Q-400 kanadského výrobcu Bombardier.

Zrútil sa po 30 minútach

Až 30 minút ho dokázal únosca udržať vo vzduchu a to aj napriek tomu, že v pätách mu boli stíhacie lietadla typu F-15s, ktoré ho však nezostrelili a to pravdepodobne z dôvodu zabránenia ešte väčších škôd a stratách na ľudských životoch. CNN špekuluje aj o tom, že únosca chcel spáchať plánovanú samovraždu.

Šerif okresu Pierce v štáte Washington povedal verejnosti, že sa nejedná o terorizmus, ale o samovražedný čin. Potvrdil tiež, že lietadlo sa zrútilo. „Vieme, o koho ide. Nikto iný nebol v incidente zapletený,“ uviedol šerif na Twitteri.

Z medzinárodného letiska v meste Seattle v americkom štáte Washington vzlietlo v piatok večer miestneho času bez akéhokoľvek povolenia dopravné lietadlo spoločnosti Horizon Air, ktoré sa zhruba o hodinu neskôr zrútilo asi o 65 kilometrov ďalej - do husto zalesnenej oblasti na ostrove Ketron. Informovala o tom spravodajská stanica CNN. (To či bolo zostrelené je len vraj špekuláciou.)
Počas letu sa na palube okrem únoscu nikto nenachádzala tak jediným mŕtvym ostáva únosca, 29 ročný člen pozemného personálu spoločnosti Horizon Air. Hovorca kancelárie šerifa Ed Troyer uviedol, že pád lietadla majú na svedomí "kaskadérske kúsky", ktoré s ním muž vo vzduchu robil alebo "jeho neskúsenosť s lietaním".

Unesené lietadlo vzlietlo okolo 20.00 h miestneho času (v sobotu 5.00 h SELČ) z medzinárodného letiska Seattle-Tacoma, ktoré v súvislosti s incidentom nakrátko prerušilo prevádzku letov. Svedkovia opísali udalosti po vzlete lietadla ako surreálny výjav. Jeden z nich, John Waldron, uviedol, že keď si všimol lietadlo sprevádzané dvoma stíhačkami, myslel si, že ide o akrobaciu.

"Myslel som si, že nacvičujú na leteckú šou," povedal. Zrazu však začul explóziu nasledovanú hustým oblakom dymu, ktorý sa zjavil nad ostrovom Ketron. "Všetci doslova zmrzli na mieste a šepkali si, čo sa asi mohlo stať," dodal. Hasičský zbor okresu Pierce zverejnil na Twitteri fotografiu požiaru, ktorý po páde lietadla vypukol v husto zalesnenej oblasti na juhu ostrova Ketron, na ktorom žije celkovo okolo 20 ľudí. Hasiči podľa stanice Sky News aktuálne zápasia práve s týmito plameňmi, hasenie im však sťažuje nedostatok vody.

Požičajte si výhodne online

Pôžička Ammado