Veci, ktoré môžete s telefónom robiť dnes a ktoré boli v minulosti nemysliteľné

Mohli by ste existovať bez mobilu? Predstavte si, že opustíte domov ráno, aby ste išli do práce a nechali svoj mobil na nočnom stolíku. Nečetovať na Facebooku, nečítať svoj obľúbený blog, nesledovať počasie alebo nepoužívať Messenger? Zdá sa to ťažké prežiť toto digitálne odpojenie, nie? Pravdou je, že bohužiaľ áno.

Technológia je v našich životoch tak hlboko zakorenená, že žiť bez nej je takmer nepredstaviteľné. Ako dôkaz vám ukážeme niekoľko príkladov, ktoré často robíte so svojím mobilným telefónom a ktoré sa vám zdajú normálne, ale to bolo nemysliteľné pred desiatimi rokmi.
 

Dokážete si predstaviť, že toto robíte s telefónom pred 10 rokmi?

 

 

1. Skontrolujte počasie

Existuje veľa aplikácií, ktoré vám umožňujú skontrolovať počasie na vašom smartphone: maximálne a minimálne teploty dňa, dažďové zrážky, rýchlosť vetra, atmosférický tlak ... Pred niekoľkými rokmi boli tieto informácie celkom nedostupné. Ak by ste chceli vedieť, či bude chladno, teplo alebo či bude ďalší deň pršať, museli by ste čakať na správy o počasí v televízii. Pretože žiadne iné možnosti proste neexistovali.

2 . Internetbanking

Človek si ani neuvedomuje, že v minulosti bolo nereálne aby ste sa nemuseli riadiť klasickým výpisom z bankového účtu. Dnes robíte všetko online. Zadávate platby, kontrolujete zostatky, dobíjate kredit na mobil a dokonca mobilom už aj platíte v obchodoch.

3 .Online nákupy

Predaj rôzneho spotrebného tovaru prostredníctvom smartphonov rastie z roka na rok viac a viac. Kozmetika, oblečenie a dokonca aj elektronika sa dnes nakupuje cez mobil. V poslednom čase sme svedkami aj prechodu z klasického nákupu potravín na online nákup.

4 . Jednoduchý prístup k informáciám

Ak ste sa narodili v 20. storočí, budete si pamätať, ako pred niekoľkými rokmi bol prístup k informáciám obmedzený na televíziu, rozhlas a tlač. Ak sa niečo stalo vo svete, zvyčajne ste sa to dozvedeli až na druhý. Dnes žijeme v obrovskom toku informácií. Každá udalosť, ktorá sa objaví na planéte, sa objaví vo Vašom smartphone v priebehu niekoľkých minút.

5 . Napustíte si vaňu cez smartphone

A nielen to. Môžete tiež zapnúť a vypnúť svetlá, otvoriť dvere do domu bez kľúča, kontrolovať  spotrebu elektrickej energie a mnoho ďalších vymožeností. Veškeré súkromie a bohužiaľ aj bezpečnosť, nosíme v malej krabičke vo vrecku.

Je ťažké si predstaviť, že týchto päť jednoduchých vecí sme predtým nemohli vykonávať s ľahkosťou, s akou sa dnes robia. A to sú len niektoré príklady. Taktiež si môžete objednať taxík aby Vás vyzdvihol na konkrétnom mieste, objednať sa na lekársku prehliadku alebo si objednať jedlo priamo až domov. Pred desiatimi rokmi by to znelo ako z sci-fi filmu.

Na záver nesmieme zabudnúť, že s Vaším smartphone si môžete vybaviť aj naše Ammado pôžičky.
To všetko vzniklo behom par rokov a my kráčame s dobou tak rýchlo, že si to nestačíme ani uvedomiť.