Turistov na Slovensku je čoraz viac. Prichádzajú turisti aj z Číny

Na Slovensku sa za rok 2018 ubytovalo už milión turistov. Tento stúpajúci trend je pozitívny. Počet turistov v prvom polroku 2018, ktorí na Slovensku strávili aspoň jedinú noc, dosiahol viac ako 2,5 milióna. V porovnaní s minulým rokom rovnakého obdobia ide o nárast takmer štyri percentá. Tieto údaje zverejnilo ministerstvo dopravy.

Čínski turisti na Slovensku

Minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) sa vyjadril veľmi pozitívne k stúpajúcemu trendu zahraničných návštevníkov.

„Čísla návštevnosti stúpajú a turizmus zastáva dôležité postavenie aj v našej ekonomike, čo nás veľmi teší. Je dôležité, aby sme v tomto trende pokračovali, skvalitňovali naše služby a ponúkali turistom potenciál, ktorý tu máme. Aby si hostia odnášali zo Slovenska len tie najkrajšie zážitky a mali tak dôvod vrátiť sa opäť,”

"V priemere sa u nás ubytovali na 2,7 noci. Z regiónov dominovali najmä Žilinský, Bratislavský a Prešovský kraj. Medziročne ich počet stúpol o takmer tri percentá. K najviac obľúbeným lokalitám u Slovákov patrili Poprad, Bratislava, Liptovský Mikuláš, Žilina a Košice. Z pohľadu počtu hostí najviac turistov na Slovensku pribudlo z Českej republiky (plus 27.000), Poľska (plus 10.000) a Číny (plus 6.000). Dovolenkári spoza hraníc vyhľadávali najmä Bratislavu, Poprad, Liptovský Mikuláš, Košice, Žilinu a Ružomberok," uviedla hovorkyňa ministerstva p. Ducká.

Je to veľmi dobrý signál, že Slovensko sa stáva atraktívnou krajinou aj pre Áziu. Čím viac turistov k nám zavíta, tým viac reklamy nám vo svete môžu urobiť. Je preto veľmi dôležité aby každý turista si odniesol zo Slovenska len krásne spomienky, ktoré bude ďalej šíriť medzi svojich krajanov.

Stúpol aj nárast klientov finančného portálu Ammado. Od začiatku roka zaznamenalo Ammado 3,5% nárast žiadateľov o finančný produkt, ktorý nemajú trvalý pobyt na Slovensku. V prevažnej miere sa jedná o Českých občanov a občanov Slovinska.

Finančný magazín

Príde pôžička Zonky na Slovensko už na jeseň tohto roku?

Podarilo sa nám dostať k informácii, že P2P platforma Zonky sa chystá na jeseň v roku 2019 expandovať na ďalšie Európske trhy. Podľa vyhlásení z minulosti bolo v hre aj Slovensko. Budú si môcť slovenskí spotrebitelia požičiavať za bankový úrok prostredníctvom zdieľanej ekonomiky? Len nedávno sme...
Celý článok

Pôžička bez úroku 33 miliónov pre Banskobystrický kraj

Vláda SR odklepla bezúročnú pôžičku pre Banskobystrický samosprávny kraj na opravu ciest druhej a tretej triedy. Kraj môže pôžičku čerpať v období rokov 2019 až 2021. Vyhol sa tak komerčnému zadlženiu, keďže si župa plánovala zobrať pôžičky z banky. 33 miliónov EUR pribudne do pokladnice...
Celý článok