Takto okrádajú zahraniční podvodníci Slovákov!

Na finančný portál Ammado sa obrátila s prosbou o pomoc poškodená Viera S. Dnes vám odkryjeme pozadie jedného z pôžičkových podvodov, ktoré sa na Slovensku v poslednom čase enormne rozšírili.

Szachowski Roman - Michel Audureau - alias podvodník

Z informácii, ktoré sme obdržali sa má jednať o podvodníka s poľskou národnosťou žijúceho vo Francúzku. Používa e-mailovú adresu: szachowski.roman01@gmail.com a telefónne číslo +22967380815 (podľa našich informácii sa však jedná o falošnú identitu) Za týmto profilom sa pravdepodobne ukrýva skutočný páchateľ prípadne spolupáchateľ s Francúzskym menom Michel Audureau. Práve na toto meno totiž musia podvedení posielať peniaze prostredníctvom platby Western Union.

Podvodník, ktorý používa logiku a falošné certifikáty

Sofistykovanosť podvodníka nemá obdobu. Po vymámení poplatku za pôžičku pre seba nechá časť údajného poplatku odoslať aj iným poškodeným. Robí to preto aby ich zmiatol a prehodil vinu na druhých.

Propaguje podvodné pôžičky aj v zahraničí

Že ide o multifunkčného podvodníka s dobre premysleným plánom je isté. Svoje finančné služby ponúka aj mimo hraníc Slovenska. Po zadaní e-mailovej adresy do vyhľadávača sa vám zobrazia okrem slovenských aj české a španielske, talianske, poľské a rumunské inzeráty.

Na Slovensku sme hio našli na:
123inzercia.sk
https://www.sme.sk/diskusie/
https://vstupenky-bazar.dobazaru.sk/
https://www.dsl.sk/forum.php
https://fotobazar.sk/inzeraty/

Máte skúsenosť s týmto podvodníkom?

Ammado sa snaží pomôcť poškodenej klientke p. Viere S. , ktorá nás o pomoc požiadala. Snažíme sa tak o tomto podvodníkovi zozbierať všetky informácie aby sme mohli ďalej postupovať pre podanie prípadnej žaloby. Ak poškodili aj vás, prosím napíšte nám na  podvodnici@ammado.sk  alebo vyplňte krátky formulár uverejnení v rubrike pôžičkový podvodníci.