Takto okrádajú zahraniční podvodníci Slovákov!

Na finančný portál Ammado sa obrátila s prosbou o pomoc poškodená Viera S. Dnes vám odkryjeme pozadie jedného z pôžičkových podvodov, ktoré sa na Slovensku v poslednom čase enormne rozšírili.

Szachowski Roman - Michel Audureau - alias podvodník

Z informácii, ktoré sme obdržali sa má jednať o podvodníka s poľskou národnosťou žijúceho vo Francúzku. Používa e-mailovú adresu: szachowski.roman01@gmail.com a telefónne číslo +22967380815 (podľa našich informácii sa však jedná o falošnú identitu) Za týmto profilom sa pravdepodobne ukrýva skutočný páchateľ prípadne spolupáchateľ s Francúzskym menom Michel Audureau. Práve na toto meno totiž musia podvedení posielať peniaze prostredníctvom platby Western Union.

Podvodník, ktorý používa logiku a falošné certifikáty

Sofistykovanosť podvodníka nemá obdobu. Po vymámení poplatku za pôžičku pre seba nechá časť údajného poplatku odoslať aj iným poškodeným. Robí to preto aby ich zmiatol a prehodil vinu na druhých.

Propaguje podvodné pôžičky aj v zahraničí

Že ide o multifunkčného podvodníka s dobre premysleným plánom je isté. Svoje finančné služby ponúka aj mimo hraníc Slovenska. Po zadaní e-mailovej adresy do vyhľadávača sa vám zobrazia okrem slovenských aj české a španielske, talianske, poľské a rumunské inzeráty.

Na Slovensku sme hio našli na:
123inzercia.sk
https://www.sme.sk/diskusie/
https://vstupenky-bazar.dobazaru.sk/
https://www.dsl.sk/forum.php
https://fotobazar.sk/inzeraty/

Máte skúsenosť s týmto podvodníkom?

Ammado sa snaží pomôcť poškodenej klientke p. Viere S. , ktorá nás o pomoc požiadala. Snažíme sa tak o tomto podvodníkovi zozbierať všetky informácie aby sme mohli ďalej postupovať pre podanie prípadnej žaloby. Ak poškodili aj vás, prosím napíšte nám na  podvodnici@ammado.sk  alebo vyplňte krátky formulár uverejnení v rubrike pôžičkový podvodníci.

 

Finančný magazín

Príde pôžička Zonky na Slovensko už na jeseň tohto roku?

Podarilo sa nám dostať k informácii, že P2P platforma Zonky sa chystá na jeseň v roku 2019 expandovať na ďalšie Európske trhy. Podľa vyhlásení z minulosti bolo v hre aj Slovensko. Budú si môcť slovenskí spotrebitelia požičiavať za bankový úrok prostredníctvom zdieľanej ekonomiky? Len nedávno sme...
Celý článok

Pôžička bez úroku 33 miliónov pre Banskobystrický kraj

Vláda SR odklepla bezúročnú pôžičku pre Banskobystrický samosprávny kraj na opravu ciest druhej a tretej triedy. Kraj môže pôžičku čerpať v období rokov 2019 až 2021. Vyhol sa tak komerčnému zadlženiu, keďže si župa plánovala zobrať pôžičky z banky. 33 miliónov EUR pribudne do pokladnice...
Celý článok