Stane sa z Ruska kajúcnik? (Podvod s pôžičkami pre Markízu)

Pavol Rusko môže potopiť svojho niekdajšieho rivala a v súčasnosti (údajného) spolupáchateľa Mariána Kočnera z údajných podvodných pôžičiek pre Markízu. Na Slovensku sa inštitút kajúcnika využíva často. Pomstí sa mu za minulosť?


Podvod s pôžičkami pre Markízu

Na Pavla Ruska sa v poslednom čase rúti jedno trestné stíhanie za druhým (kauza Maják). Aby neobišiel s vysokým trestom, môže polícii pomôcť s „veľkou rybou“. Slovenský trestný zákon pozná tzv. inštitút kajúcnika, ktorý môže využiť každý obvinený ak svojou pomocou dokáže napomôcť k odhaleniu závažného zločinu. Pavol Rusko má teraz možnosť stáť sa takýmto kajúcnikom.


Pripomeňme že obaja menovaní sú obvinení z toho, že mali sfalšovať zmenky za údajné pôžičky pre televíziu Markíza. Ide o dosť vysoký paragraf kde spodná hranica je 10 rokov. Ak by Rusko spolupracoval s políciou, mohla by sa mu táto hranica výrazne znížiť.
 

Ak sa podarí polícii nazbierať dostatok priamych dôkazov o trestnej činnosti obvinených, potom prichádza na rad otázka, čo bude pre Ruska výhodnejšie. Niekdajší minister hospodárstva musí kalkulovať dopredu aby sa vyhol niekoľkoročnému väzeniu.


Do nekonečna sa vyhrávať nedá

Táto zásada platí pre každého človeka vrátane tých najmocnejších. Život prináša množstvo situácií, ktoré môžu spôsobiť vážne obrovské zmeny. Jednou z takýchto zmien je aj pobyt vo väzení.


Ako sa nakoniec Rusko zachová nám ukáže čas. No v kauze podvodných pôžičiek pre Markízu by mohol byť polícii nápomocný natoľko, že by mohol vyviaznuť aj s maximálnym podmienečným trestom. Vybrať si medzi slobodou a väzením – medzi spoluobvineným a kajúcnikom. To je momentálne rébus, ktorý musí vyriešiť len on sám. Nesmieme zabudnúť, že existuje prezumpcia neviny a samotné obvinenie ešte neznamená, že je obvinený vinným.

 

Zapojte sa do našej ankety a pomôžte Pavlovi Ruskovi rozhodnúť sa, či má spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní a znížiť si tak trest v prípade dokázania viny.

Anketa

Má podľa vás Pavol Rusko spolupracovať s políciou?

Určite ANO 56 51%
Určite NIE 23 21%

Celkový počet hlasov: 109

Pôžička Ammado

Podvod - pôžičky

 

ŽIADOSŤ O PÔŽIČKU
Vyplňte nezáväznú žiadosť a získajte peniaze do 15 minút

► POŽIADAŤ