Stane sa z Ruska kajúcnik? (Podvod s pôžičkami pre Markízu)

Pavol Rusko môže potopiť svojho niekdajšieho rivala a v súčasnosti (údajného) spolupáchateľa Mariána Kočnera z údajných podvodných pôžičiek pre Markízu. Na Slovensku sa inštitút kajúcnika využíva často. Pomstí sa mu za minulosť?


Podvod s pôžičkami pre Markízu

Na Pavla Ruska sa v poslednom čase rúti jedno trestné stíhanie za druhým (kauza Maják). Aby neobišiel s vysokým trestom, môže polícii pomôcť s „veľkou rybou“. Slovenský trestný zákon pozná tzv. inštitút kajúcnika, ktorý môže využiť každý obvinený ak svojou pomocou dokáže napomôcť k odhaleniu závažného zločinu. Pavol Rusko má teraz možnosť stáť sa takýmto kajúcnikom.


Pripomeňme že obaja menovaní sú obvinení z toho, že mali sfalšovať zmenky za údajné pôžičky pre televíziu Markíza. Ide o dosť vysoký paragraf kde spodná hranica je 10 rokov. Ak by Rusko spolupracoval s políciou, mohla by sa mu táto hranica výrazne znížiť.
 

Ak sa podarí polícii nazbierať dostatok priamych dôkazov o trestnej činnosti obvinených, potom prichádza na rad otázka, čo bude pre Ruska výhodnejšie. Niekdajší minister hospodárstva musí kalkulovať dopredu aby sa vyhol niekoľkoročnému väzeniu.


Do nekonečna sa vyhrávať nedá

Táto zásada platí pre každého človeka vrátane tých najmocnejších. Život prináša množstvo situácií, ktoré môžu spôsobiť vážne obrovské zmeny. Jednou z takýchto zmien je aj pobyt vo väzení.


Ako sa nakoniec Rusko zachová nám ukáže čas. No v kauze podvodných pôžičiek pre Markízu by mohol byť polícii nápomocný natoľko, že by mohol vyviaznuť aj s maximálnym podmienečným trestom. Vybrať si medzi slobodou a väzením – medzi spoluobvineným a kajúcnikom. To je momentálne rébus, ktorý musí vyriešiť len on sám. Nesmieme zabudnúť, že existuje prezumpcia neviny a samotné obvinenie ešte neznamená, že je obvinený vinným.

 

Zapojte sa do našej ankety a pomôžte Pavlovi Ruskovi rozhodnúť sa, či má spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní a znížiť si tak trest v prípade dokázania viny.

Anketa

Má podľa vás Pavol Rusko spolupracovať s políciou?

Určite ANO 34 76%

Celkový počet hlasov: 45

Pôžička Ammado

Podvod - pôžičky

Finančný magazín

Príde pôžička Zonky na Slovensko už na jeseň tohto roku?

Podarilo sa nám dostať k informácii, že P2P platforma Zonky sa chystá na jeseň v roku 2019 expandovať na ďalšie Európske trhy. Podľa vyhlásení z minulosti bolo v hre aj Slovensko. Budú si môcť slovenskí spotrebitelia požičiavať za bankový úrok prostredníctvom zdieľanej ekonomiky? Len nedávno sme...
Celý článok

Pôžička bez úroku 33 miliónov pre Banskobystrický kraj

Vláda SR odklepla bezúročnú pôžičku pre Banskobystrický samosprávny kraj na opravu ciest druhej a tretej triedy. Kraj môže pôžičku čerpať v období rokov 2019 až 2021. Vyhol sa tak komerčnému zadlženiu, keďže si župa plánovala zobrať pôžičky z banky. 33 miliónov EUR pribudne do pokladnice...
Celý článok