Stane sa z Cetelemu Hello bank?

Podľa dostupných informácii sa na Slovensko chystá vstúpiť elektronická banka Hello bank. Ako je zrejme tak práve táto banka spadá do skupiny BNP Paribas rovnako ako Cetelem. Podľa aktuálnych informácií z prostredia Cetelemu je vstup Hello bank na Slovenský trh len otázkou niekoľkých mesiacov. Otvorenou otázkou však ostáva, ako to bude s pôžičkami od Cetelemu. Je viac ako pravdepodobné, že spotrebné úvery resp. pôžičky bude ponúkať aj táto banka. Či si klienti budú musieť zvykať na nový názov alebo všetky pôžičkové produkty ostanú po starom nám ukáže až čas. Prínosom však bude väčšia konkurencia na trhu a tým spojené aspoň mierne zníženie poplatkov.

Pôžička Cetelem


Hello bank nie je jediná

Nováčikom na Slovenskom trhu by mala byť aj ďalšia banka s názvom 365. Aj v tomto prípade ide o elektronickú banku sústredením sa na klientov predovšetkým prostredníctvom internetu.


V Čechách sa  Cetelem zlúčil úplne

Ak by sme mali špekulovať, čo sa stane s pôžičkami od Cetelemu, mohli by sme sa pozrieť na príklad z Českej republiky. Rovnaká situácia ako sa rysuje na Slovensku nastala aj tam. K 31.05.2015 bol Cetelem zlúčený s Hello bank a k zmene názvu došlo tak trochu symbolicky presne v deň 20. výročia spoločnosti Cetelem v ČR.


Pôžička sa nezmení

Nech už to bude s Hello bank a Cetelemom akokoľvek, klienti sa prípadnej zmeny báť nemusia. Všetky zmluvné náležitosti ostanú v platnosti a to za rovnakých podmienok ako ich klient prijal v deň podpisu zmluvy o spotrebiteľskom úvere.

Finančný magazín

Príde pôžička Zonky na Slovensko už na jeseň tohto roku?

Podarilo sa nám dostať k informácii, že P2P platforma Zonky sa chystá na jeseň v roku 2019 expandovať na ďalšie Európske trhy. Podľa vyhlásení z minulosti bolo v hre aj Slovensko. Budú si môcť slovenskí spotrebitelia požičiavať za bankový úrok prostredníctvom zdieľanej ekonomiky? Len nedávno sme...
Celý článok

Pôžička bez úroku 33 miliónov pre Banskobystrický kraj

Vláda SR odklepla bezúročnú pôžičku pre Banskobystrický samosprávny kraj na opravu ciest druhej a tretej triedy. Kraj môže pôžičku čerpať v období rokov 2019 až 2021. Vyhol sa tak komerčnému zadlženiu, keďže si župa plánovala zobrať pôžičky z banky. 33 miliónov EUR pribudne do pokladnice...
Celý článok