Sledovanie napínavých filmov spôsobuje obezitu

Pokiaľ sledujete násilné a desivé filmy, majte sa na pozore. Sledovanie takýchto napínavých trhákov sa totiž môže pripísať na vašej váhe. podľa štúdie expertov libanonskej americkej univerzity v New Yorku. (Štúdia bola publikovaná v časopise Eating Behavio), sa uvádza, že hlavným dôvodom priberania kilogramov pri pozeraní takýchto filmov spôsobuje stres a napäté nervy, ktoré sa snažíme zladiť s mastnými potravinami.

Sledovanie napínavých filmov spôsobuje obezitu


Vedeckej štúdie sa zúčastnilo 84 účastníkov vo veku 20 až 30 rokov, ktorí sledovali filmy rôznych žánrov. Počas štúdie na dobrovoľníkoch vykonali vedci rôzne merania. Zúčastnený mali ponuku rôznych jedál pred sebou počas sledovania filmu ako napríklad chipsy, sušienky, čokolády, cukríky, jablká, pomarančový džús a iné dobroty, z ktorých si mohli slobodne vybrať podľa svojej chuti. Ukázalo sa, že tí, ktorí sledovali násilné filmy, jedli viac ako tí, ktorí sledovali romantické filmy. Zároveň boli ovplyvnené tiež mastnými a slanými potravinami.

Z publikovanej štúdie vyplýva jednoznačný záver. Sledovanie napínavých a stresujúcich filmov prispieva k pribratiu samotného diváka. Ak sa teda pýtate "ako schudnúť", prepnite si radšej televízny kanál na romantiku alebo dobrú komédiu.

Finančný magazín

Príde pôžička Zonky na Slovensko už na jeseň tohto roku?

Podarilo sa nám dostať k informácii, že P2P platforma Zonky sa chystá na jeseň v roku 2019 expandovať na ďalšie Európske trhy. Podľa vyhlásení z minulosti bolo v hre aj Slovensko. Budú si môcť slovenskí spotrebitelia požičiavať za bankový úrok prostredníctvom zdieľanej ekonomiky? Len nedávno sme...
Celý článok

Pôžička bez úroku 33 miliónov pre Banskobystrický kraj

Vláda SR odklepla bezúročnú pôžičku pre Banskobystrický samosprávny kraj na opravu ciest druhej a tretej triedy. Kraj môže pôžičku čerpať v období rokov 2019 až 2021. Vyhol sa tak komerčnému zadlženiu, keďže si župa plánovala zobrať pôžičky z banky. 33 miliónov EUR pribudne do pokladnice...
Celý článok