Sledovanie napínavých filmov spôsobuje obezitu

Pokiaľ sledujete násilné a desivé filmy, majte sa na pozore. Sledovanie takýchto napínavých trhákov sa totiž môže pripísať na vašej váhe. podľa štúdie expertov libanonskej americkej univerzity v New Yorku. (Štúdia bola publikovaná v časopise Eating Behavio), sa uvádza, že hlavným dôvodom priberania kilogramov pri pozeraní takýchto filmov spôsobuje stres a napäté nervy, ktoré sa snažíme zladiť s mastnými potravinami.

Sledovanie napínavých filmov spôsobuje obezitu


Vedeckej štúdie sa zúčastnilo 84 účastníkov vo veku 20 až 30 rokov, ktorí sledovali filmy rôznych žánrov. Počas štúdie na dobrovoľníkoch vykonali vedci rôzne merania. Zúčastnený mali ponuku rôznych jedál pred sebou počas sledovania filmu ako napríklad chipsy, sušienky, čokolády, cukríky, jablká, pomarančový džús a iné dobroty, z ktorých si mohli slobodne vybrať podľa svojej chuti. Ukázalo sa, že tí, ktorí sledovali násilné filmy, jedli viac ako tí, ktorí sledovali romantické filmy. Zároveň boli ovplyvnené tiež mastnými a slanými potravinami.

Z publikovanej štúdie vyplýva jednoznačný záver. Sledovanie napínavých a stresujúcich filmov prispieva k pribratiu samotného diváka. Ak sa teda pýtate "ako schudnúť", prepnite si radšej televízny kanál na romantiku alebo dobrú komédiu.