Pôžičky cez kalkulačku - Vypočítajte si najvýhodnejšiu pôžičku

Vypočítať si celkovú výšku nákladov na pôžičku nieje také jednoduché ako sa na prvý pohľad môže zdať. Nezáleží totiž len na jednom údaje. Ak si chce byť žiadateľ 100% istý, koľko za pôžičku zaplatí celkovo, musí poznať viac údajov. Predstavíme vám, ako si sami dokážete vykalkulovať skutočnú cenu pôžičiek.

Pôžičky kalkulačka

Kalkulujte až vo finále

Najlepším spôsobom je zadanie nezáväznej žiadosti, pretože až v samotnom návrhu zmluvy o spotrebiteľskom úvere má možnosť klient odhaliť výšku úrokovej sadzby ako aj poplatky spojené s pôžičkou. Na to, aby ste si vedeli vypočítať skutočnú výšku sumy, ktorú na koniec za pôžičku zaplatíte vám rôzne online kalkulačky stačiť nebudú.

Prečo (nie)je online kalkulačka na pôžičku vierohodná

Častokrát sa stáva, že na internetovej adrese finančnej spoločnosti nájdete rôzne online kalkulačky na výpočet úrokových sadzieb. Nechceme tvrdiť, že všetky sú len akýmsi marketingovým ťahom, to by sme všetkých hádzali do jedného vreca, no nájdu sa aj také, ktoré nezahrňujú v sebe náležité poplatky, vďaka ktorým porastie cena pôžičky vysoko nahor. Kedže vysoká konkurencia tlačí spoločnosti k tomu aby sa snažili prilákať zákazníka, využívajú všetky zákonom povolené formy prezentácie cien pôžičky a niekedy aj na hrane samotného zákona.

Kalkulačka z dokumentov

Znovu sa vráťme k tomu, čo sme písali v úvodnom odstavci. Pre skutočný a relevantný výsledok úrokovej sadzby za pôžičku je najlepším spôsobom nechať si ponuku predložiť a to či už elektronicky, telefonicky alebo písomnou formou. Dôležité pritom je, aká je konečná cena pôžičky, ktorú si žiadateľ vypočíta jednoducho a to vynásobeným výšky splátky s počtom mesiacov (dĺžky splatnosti.) a následným odpočítaným poskytnutej sumy (t.j. toho, čo vám finančná spoločnosť pošle na bankový účet..

Výška splátky X doba splatnosti - poskytnutá čiastka = konečná suma za pôžičku.

Postup pre vypočítanie ceny za pôžičku

  1. Na internetovej stránke si vyplňte online žiadosť
  2. Počkajte na kontaktovanie
  3. Vyžiadajte si presnú výšku splátky
  4. Výšku splátky vynásobte splatnosťou

Poznámka: To kalkulovaného výpočtu niesu zahrnuté dodatočné náklady, ktoré môžu vzniknú na základe poplatkov za upomienky a pod.

Ako to funguje na Ammado

Každý návštevník portálu Ammado má možnosť vybrať si finančný produkt podľa vlastnej potreby. Následne si môže vyplniť prezentovanú, nezáväznú žiadosť a odoslať ju veriteľovi na analyzačný proces. Následne je kontaktovaný a je mu predostrená ponuka pôžičky aj s celkovou cenou a výškou splátky. Keďže ide o nezáväznú žiadosť, tak návštevník nieje viazaný k žiadnemu úkonu a je výslovne len na ňom, či na finančnú ponuku zareaguje pozitívne alebo negatívne. Samozrejmosťou je, že bude poznať všetky dôležité údaje ako úrokovú sadzbu a pod.