Pôžička zadarmo do výplaty sa oplatí len v prípade ak ju stihnete vrátiť

Na Českom trhu ponúkajú niektoré nebankové spoločnosti  „welcome zľavu“ na mikroúvery pred výplatou.  Požičajú vám za 0% úrok a 0 Kč poplatok. Kedy sta tento typ pôžičky oplatí a kedy sa mu radšej vyhnúť?

Pôžička bez poplatku

Keď vám chce niekto požičať zadarmo, tak sa to oplatí. Nič nepreplatíte a zbavíte sa tak svojich ťažkostí výhodne. Takáto predstava bežného klienta môže byť v poriadku ale len v prípade ak je presvedčený, že mini pôžičku dokáže včas vrátiť.

Takzvanú „welcome zľavu“ pre nových klientov v podobe 0% úroku a 0 Kč poplatku zavádzajú niektoré nebankové spoločnosti v Českej republike aby dokázali prilákať nových zákazníkov. Ide o marketingovú stratégiu, keď spoločnosť počíta s budúcim výnosom a je ochotná sa vzdať výnosu prítomného. V Českej republike sa s mini pôžičkami pred výplatou roztrhlo ako keby vrece a tak nebankové spoločnosti nemajú inú možnosť ako zabojovať o svojho klienta aj za cenu, že ihneď nezarobia.

Práve z dôvodu, že ich je tak veľa môže klient čerpať mikroúvery takmer vždy zadarmo. Áno, ale to len v prípade ak stihne pôžičku v čas vrátiť. V prípade omeškania vrátenia dlžnej sumy si účtujú nebankovky svoje poplatky a tak sa nakoniec s pôžičky zadarmo môže stať pôžička, za ktorú si priplatíte.

V zahraničí to ľudia využijú

Práve takéto „pay day“ pôžičky sú v zahraničí rozšírené a populárne a to predovšetkým z dôvodu, že k ním môže prísť klient úplne zdarma. Jednoducho si vždy požičia od inej spoločnosti a tým získava svoju „welcome zľavu“.  Dostupnosť týchto produktov je tam obrovská a tak si vždy klient nájde novú a novú nebankovú spoločnosť, ktorá mu „welcome zľavu“ poskytne.

Ammado.sk vám prináša stručný prehľad pôžičkových spoločností, ktoré ponúkajú na Slovensku tzv. pôžičku pred výplatou.

Pôžička Ammado