Pôžička zadarmo do výplaty sa oplatí len v prípade ak ju stihnete vrátiť

Na Českom trhu ponúkajú niektoré nebankové spoločnosti  „welcome zľavu“ na mikroúvery pred výplatou.  Požičajú vám za 0% úrok a 0 Kč poplatok. Kedy sta tento typ pôžičky oplatí a kedy sa mu radšej vyhnúť?

Pôžička bez poplatku

Keď vám chce niekto požičať zadarmo, tak sa to oplatí. Nič nepreplatíte a zbavíte sa tak svojich ťažkostí výhodne. Takáto predstava bežného klienta môže byť v poriadku ale len v prípade ak je presvedčený, že mini pôžičku dokáže včas vrátiť.

Takzvanú „welcome zľavu“ pre nových klientov v podobe 0% úroku a 0 Kč poplatku zavádzajú niektoré nebankové spoločnosti v Českej republike aby dokázali prilákať nových zákazníkov. Ide o marketingovú stratégiu, keď spoločnosť počíta s budúcim výnosom a je ochotná sa vzdať výnosu prítomného. V Českej republike sa s mini pôžičkami pred výplatou roztrhlo ako keby vrece a tak nebankové spoločnosti nemajú inú možnosť ako zabojovať o svojho klienta aj za cenu, že ihneď nezarobia.

Práve z dôvodu, že ich je tak veľa môže klient čerpať mikroúvery takmer vždy zadarmo. Áno, ale to len v prípade ak stihne pôžičku v čas vrátiť. V prípade omeškania vrátenia dlžnej sumy si účtujú nebankovky svoje poplatky a tak sa nakoniec s pôžičky zadarmo môže stať pôžička, za ktorú si priplatíte.

V zahraničí to ľudia využijú

Práve takéto „pay day“ pôžičky sú v zahraničí rozšírené a populárne a to predovšetkým z dôvodu, že k ním môže prísť klient úplne zdarma. Jednoducho si vždy požičia od inej spoločnosti a tým získava svoju „welcome zľavu“.  Dostupnosť týchto produktov je tam obrovská a tak si vždy klient nájde novú a novú nebankovú spoločnosť, ktorá mu „welcome zľavu“ poskytne.

Ammado.sk vám prináša stručný prehľad pôžičkových spoločností, ktoré ponúkajú na Slovensku tzv. pôžičku pred výplatou.

Pôžička Ammado

Držiteľ certifikátu Bisnode Register solventných firiem

Držiteľ certifikátu Bisnode Register solventných firiem