Pôžička v ťažkých chvíľach môže pomôcť dvojnásobne

Požičanie si peňazí nieje niečo negatívne, čo by malo byť odcudzované a zatracované. Ak sa totiž človek dostane do ťažkej situácie a rodina, či štát nedokáže pomôcť, musí hľadať alternatívu respektíve útočisko niekde celkom inde. Nebanková spoločnosť tak môže pomôcť klientom, ktorí nemajú iné východisko.

Pôžička v ťažkých chvíľach

Vysoké nedoplatky za energie a 15 dňová lehota

Vysoké nedoplatky napríklad za plyn, s ktorým si skromná rodina vykuruje byt, či dom môže spôsobiť okamžitú finančnú krízu. Pokiaľ nepomôže rodina alebo priatelia, tak prichádza do úvahy jediná racionálna voľba. Kedže väčšinou na zaplatenie nedoplatkov majú spotrebitelia v priemere 15 dní bez pokút a penálov, tak vziať si pôžičku je nutnosť. Výhodnejšia pôžička z banky je ale pre skromnú rodinu nedohľadne, kedže bonita žiadateľov by nepostačovala a získanie úveru a tak prichádza na rad nebanková pôžička, ktorá môže tento tŕň z päty skromnej rodiny vytrhnúť.

Náhla strata zamestnania, no šeky chodia ďalej

Rovnako nepríjemná situácia môže nastať aj stratou zamestnania. Keď vypadne hlavný príjem do rozpočtu rodiny, dokáže to spôsobiť veľké škody. Šeky za nájom, energie, TV a iné si chodia veselo do poštovej schránky akoby sa nič nestalo. A pokiaľ aj v tomto prípade nepomôže najbližšia rodina, či priatelia, do úvahy prichádza jedine nebanková pôžička. V banke ako čerstvo nezamestnaný by z nás žiaľ nikto nepochodil.

Poruchy domácich spotrebičov

Všetko má svoju životnosť. Pračka, chladnička alebo televízor. Pozná to každý z nás. Práve v situácii keď to človek najmenej očakáva sa vám pokazí dôležitý domáci spotrebič. Poruchy v domácnosti však môžu byť aj oveľa vážnejšie a finančne nákladnejšie. Poruchy na elektrických rozvodoch, vytopenie počas povodní, strhnutá strecha víchricou a množstvo ďalších nečakaných situácii môže skromnej rodine alebo dôchodcom spôsobiť finančný kolaps. Aj v tomto prípade pomôže buď rodina s priateľmi alebo nebankovka.

Na záver

Dôvody vypísané v tomto článku nie sú jediné relevantné dôvody kedy musí klient siahnuť po nebankovej pôžičke, ktorá je dostupná aj pre tých menej majetnejších s nižším príjmom. Samozrejme život prináša oveľa viac negatívnych situácii kedy sa nebanková pôžička hodí, pretože bez nej by sa človek dostal do bezvýchodiskovej situácie.

 

Tento článok si môžete prečítať aj v českom jazyku na českej verzii finančného portálu Ammado.

Finančný magazín

Príde pôžička Zonky na Slovensko už na jeseň tohto roku?

Podarilo sa nám dostať k informácii, že P2P platforma Zonky sa chystá na jeseň v roku 2019 expandovať na ďalšie Európske trhy. Podľa vyhlásení z minulosti bolo v hre aj Slovensko. Budú si môcť slovenskí spotrebitelia požičiavať za bankový úrok prostredníctvom zdieľanej ekonomiky? Len nedávno sme...
Celý článok

Pôžička bez úroku 33 miliónov pre Banskobystrický kraj

Vláda SR odklepla bezúročnú pôžičku pre Banskobystrický samosprávny kraj na opravu ciest druhej a tretej triedy. Kraj môže pôžičku čerpať v období rokov 2019 až 2021. Vyhol sa tak komerčnému zadlženiu, keďže si župa plánovala zobrať pôžičky z banky. 33 miliónov EUR pribudne do pokladnice...
Celý článok