Pôžička na Vianoce môže pomôcť ale aj uškodiť

Ak zvažujete možnosť požičať si na Vianoce, pozorne si prečítajte náš dnešný článok. Poradíme vám ako predísť chybám, na ktoré môžete neskôr doplatiť.

Pôžička na Vianoce

Pôžička na Vianoce je na Slovensku bežnou súčasťou spotrebiteľov. Ak chce prežiť rodina štedré sviatky, tak náklady s tým spojené musí utiahnuť zo svojej peňaženky alebo si jednoducho požičia. Veľa slovenských spotrebiteľov však vôbec netuší aké pasce na nich čakajú.

Pozor na ponuky, ktoré si pýtajú zálohy dopredu. Žiadnu pôžičku vám neposkytnú a vy koniec koncov prídete nielen o možnosť požičať si, ale aj o vlastné finančné zdroje. Relevantná spoločnosť nebude nikdy pýtať od klienta žiadne zálohy dopredu.

Google vie, čo ľudia majú radi a preto by ste sa pri výbere pôžičky mali spoliehať vždy na 10 prvých stránok, ktoré vám Google na kľúčové slovo "pozicka" vyhľadá. Budete mať istotu, že medzi nimi nenájdete nič nekalé. Pozor však na reklamy umiestnené vo vyhľadávači . Tie by ste do výsledkov nezapočítavať nemali, pretože môžu niesť potencionálne riziko tak, ako sme písali v našej rubrike s názvom podvodníci.

Vsaďte na istotu a požiadajte si o pôžičku u nás. Ammado je spoľahlivý partner už šesť rokov a to dáva jednoznačne klientovi oveľa viac ako nejaká neznáma nová pôžička. Konzervatizmus je v tomto prípade na mieste. Preto by ste sa mali obrátiť vždy na finančnú inštitúciu, ktorá má svoju históriu a vyhýbať sa takým, ktoré absolútne nepoznáte.

Sledujte sociálne siete. Pri výbere spoľahlivej pôžičky môžete použiť aj Facebook. Finančná spoločnosť, ktorá nemá svojich fanúšikov, môže byť rizikovejšia. Napríklad na sociálnej sieti Facebook má Ammado viac ako 5000 aktívnych fanúšikov, a práve takýto ukazovateľ jednoznačne dokazuje, že ide o serióznu spoločnosť.

Predčasné splatenie pôžičky a odstúpenie od zmluvy musí byť bezplatný štandard každej relevantnej spoločnosti. Skutočne férová spoločnosť svojich klientov nešikanuje a nesnaží sa ich vlastniť. Aj toto je jeden z ukazovateľov, ktorý vám veľa napovie o tom, od koho si vlastne požičiavate.