Pôžička, na ktorú sa vám poskladajú obyčajní ľudia je dobrou investíciou

21. storočie prinieslo okrem vymožeností ako zdielané bývanie alebo zdielaný taxík aj novinku v požičiavaní. Ak vás už omrzeli úroky na vašich terminovaných vkladoch, zvážte investíciu do P2P pôžičiek. Na Slovensku ich totiž funguje mnoho.

Pôžička, na ktorú sa vám poskladajú obyčajní ľudia je dobrou investíciou

Rovný s rovným aneb ľudia ľudom

Presne toto znamená označenie P2P. Na jednej strane sú tí, ktorí si potrebujú požičať a na strane druhej drobní investori, ktorí sa na pôžičky skladajú. Namiesto toho aby výnosy zhrabla banka tak môže takmer všetko pripadnúť investorom. Výhodou je, že aj ten kto pôžičku čerpá, ju môže dostať lacnejšie oproti iným nebankovým subjektom.

Zdielaná pôžička

Toto označenie vystihuje to, o čo v skutočnosti ide. Každý jeden človek sa môže stať drobným investorom a zdielať tak svoje peniaze za odplatu. Platforma, ktorá sa stará o prevádzku takéhoto pôžičkového trhoviska dohliada na bezpečnosť a zabezpečuje celý právny servis. Na oplátku si berie symbolickú províziu, ktorá sa započíta do konečného úroku dlžníkovi. Ak teda máte peniaze navyše alebo jednoducho chcete aby sa vám lepšie zhodnocovali, investujte do P2P projektov.

Investícia nemusí byť veľká

Ak patríte do skupiny opatrných investorov tak nemusíte mať obavy. Investovaná suma môže byť v desiatkach EUR. Samozrejme vždy záleží na platforme, no z pravidla majú možnosť investori investovať aj symbolické sumy.


Pôžička P2P a jej výhody

Ak uvažujete o tom, že by ste si zobrali pôžičku od P2P platformy, máme pre vás dobrú správu. Pôžičky P2P sa schvaľujú oveľa jednoduchšie, pretože nemajú prístup do bankových registrov. Máte preto oveľa väčšiu pravdepodobnosť, že danú pôžičku získate.

Požiadať o P2P pôžičku

P2P


Na Slovensku patria medzi najviac známe tieto P2P platformy:


 

ŽIADOSŤ O PÔŽIČKU
Vyplňte nezáväznú žiadosť a získajte peniaze do 15 minút

► POŽIADAŤ