Podvod na Lidl! Zneužijú Vašu platobnú kartu

Varujeme všetkých slovenských spotrebiteľov, aby sa nedali nalákať na Novodobú formu podvodu, ktorá sa šíri internetom.


Ani nie pred pár dňami sme vás informovali a upozorňovali na podvod s pôžičkami ide o medzinárodnú skupinu podvodníkov fungujúci na českom a Slovenskom trhu, ktorí nechutným a sofistikovaným spôsobom okrádajú tých, ktorí si potrebujú slušne požičať. Dnes vám prinášame článok, ktorý vám opäť vyrazí dych.

 

Nie pôžičky ale Lidl!

Tentoraz podvodníci zašli priďaleko. Namiesto svojej značky začali zneužívať populárnu značku obchodného potravinového reťazca Lidl.
Na podvodnej stránke sa nachádza obrovské logo tejto spoločnosti ako aj vymyslená súťaž k 15. výročiu tohto obchodného reťazca. Víťaz  môže dostať finančnú poukážku v hodnote 100 € čo samozrejme nie je pravdou. Jadrom podvodu je získať vaše platobné informácie z kreditnej karty alebo z karty debetnej.

Súťaž nie o pôžičku ale 100 EUR!

Samozrejme že súťažné otázky sú primitívne jednoduché a tak každý návštevník webu zvíťazí. Pre výhru však musí dať citlivé informácie, ktoré potom podvodníci následne zneužijú vo svoj prospech.

Podvodníci si zabezpečili aj propagáciu tejto súťaže.

Každý kto chce získať poukážku v hodnote 100 € musí zdieľať ich reklamu a to u 20 priateľov v službe WhatsApp.

Tento podvod sa šíri internetom a sociálnymi sieťami ako rakovina a preto upozorňujeme všetkých návštevníkov nášho webu aby neposielali nikomu tento falošný odkaz ani cez službu WhatsApp ani cez iné sociálne siete.


Ammado finančný portál nemôže vylúčiť ani útok vírusom takzvaným malware. Podvodná stránka môže byť nakazená a k vám do vášho osobného počítača alebo mobilného telefónu sa môže nahrať škodlivý kód, ktorý zneužitie vaše citlivé dáta a odošle ich podvodníkom priamo na server. Preto odporúčame nenavštevovať tento web.

Pôžička ale aj známe firmy sú dobrým lákadlom.

Podvodníci dobre vedia prečo sa ich podvody sústredia poväčšine na známe obchodnej značky alebo finančné služby. Klienti si budujú dôveru a pokiaľ nemajú s dotyčnou značkou zlé skúsenosti veria jej. Podvodník zneužíva práve túto dôveru spotrebiteľa k značke, pretože počíta s tým, že spotrebiteľ uverí každej informácie, ktorú táto značka zverejní. Všimnite si, že už samotný názov podvodnej stránky je spravený tak, že aj Profesionál z odboru počítačov môže byť presvedčený o tom, že stránka patrí spoločnosti Lidl. Adresa podvodu je ale smerovaná cez protokol HTTP a nie cez protokol HTTPS. Rozdiel medzi týmito protokolmi Je v tom, že ten prvý nie je šifrovaný a tak sa dá cesta presmerovať na akúkoľvek inú doménu. Pri protokole HTTPS to nie je možné. Ide o bezpečný a zabezpečený prenos dát.

Zastavme šíriaci podvod!

Iba spoločnými silami dokážeme ochrániť ostatných spotrebiteľov. V dobe internetu si musia ľudia pomáhať medzi sebou. Preto Ammado vyzýva všetkých čitateľov tohto článku aby ho zdiľali. Dajte aj ostatným ľuďom možnosť predísť podvodu.

Pre rýchle zdielanie článku kliknite na tento odkaz

Týka sa to aj nás

Každý jeden podvod na ostatných sa týka aj nás osobne. Možno nie teraz, možno nie takýmto podvodom ale v budúcnosti môže vzniknúť podvod, ktorému naletíme aj my a naletíme mu preto, že nás nebude mať kto varovať.
Pomôžte prosím ostatným a Zastavme podvod spoločne.

Ďakujeme.

Podvodný web sa nachádza na adrese: www.lidl-sk.win/# 

NEODPORÚČAME WEB NÁVŠTÍVIŤ!

 

Pôžička Ammado

Podvod - pôžičky

 

ŽIADOSŤ O PÔŽIČKU
Vyplňte nezáväznú žiadosť a získajte peniaze do 15 minút

► POŽIADAŤ