Mladomanželská pôžička - Ako ju získate?

Od 01.07.2019 sú mladomanželské pôžičky opäť dostupné. Štátny fond rozvoja bývania ich bude schvaľovať až do 50.000 EUR. Účel pôžičky je jasný. Štát vám požičia na rekonštrukciu bývania, či kúpu domu. Pre získanie mladomanželskej pôžičky musíte splniť určité podmienky, ktoré sa dozviete v našom článku.

Mladomanželská pôžička

Základné podmienky pre schválenie pôžičky

Minimálny vek žiadateľov nesmie prekročiť hranicu 35 rokov. Táto podmienka je nevyhnutná pre získanie pôžičky. Ďalšou podmienkou je manželstvo, ktoré musí byť uzatvorené minimálne 12 mesiacov pred podaním žiadosti. Tretou podmienkou je, že váš príjem nesmie byť vyšší ako 1392 EUR (v súčte). Ak spĺňate tieto podmienky, zvážte žiadosť o túto pôžičku.

Deti sú najväčšou výhodou

Pri čerpaní mladomanželskej pôžičky sú deti výhodou. Štát vám totiž odpustí časť istiny a to až 2000 EUR na každé vaše dieťa. Ak ich máte napríklad tri, vrátite až o 6000 EUR menej!

Úroky z mladomanželskej pôžičky

Aj úroková sadzba mladomanželskej pôžičky je výhodná. Ak si požičiate do 15.000 EUR, preplatíte len 1% ročne. Ak si požičiate od 15.000 do 50.000 EUR, preplatíte 2% ročne. Úroková sadzba je pritom garantovaná počas celej doby splácania a tak máte istotu, že sa vaša splátka nezvýši ani o cent.

Ručenie za pôžičku

V prípade ak si z pôžičky kúpite vlastný byt, či dom, budete ručiť touto nehnuteľnosťou. Ak si chcete požičať len na rekonštrukciu bývania, t.j. menšiu sumu do 15.000 EUR, budete si musieť zohnať ručiteľa.

Ako si o pôžičku požiadať

O mladomanželskú pôžičku si každý žiadateľ požiada prostredníctvom mestských úradov, na ktorých rovnako nájdete všetky potrebné žiadosti a formuláre. Mestský úrad, pod ktorý spadáte vám pomôže žiadosť korektne vyplniť a ihneď ako bude kompletná spolu so všetkými náležitosťami, postúpi ju Štátnemu fondu rozvoja bývania.

PRIPRAVUJEME

Finančný portál Ammado pripravuje všetky potrebné žiadosti a formuláre k okamžitému stiahnutiu z nášho webu. Keďže je mladomanželská pôžička stále v legislatívnom procese, všetky formuláre budú dostupné až po samotnom ukončení tohto procesu.

Finančný magazín

Mladomanželská pôžička - Ako ju získate?

Od 01.07.2019 sú mladomanželské pôžičky opäť dostupné. Štátny fond rozvoja bývania ich bude schvaľovať až do 50.000 EUR. Účel pôžičky je jasný. Štát vám požičia na rekonštrukciu bývania, či kúpu domu. Pre získanie mladomanželskej pôžičky musíte splniť určité podmienky, ktoré sa dozviete v našom...
Celý článok

Bezúročná pôžička pre Trnavský kraj

15 miliónov EUR je nová bezúročná pôžička, ktorú schválila vláda župe Trnavského samosprávneho kraja. Župa má 10 rokov na jej splatenie a peniaze použije na úpravu ciest druhej a tretej triedy. Havarijný stav ciest v Trnavskom kraji je už neúnosný. Cesty sú v takom dezolátnom stave, že je nutná...
Celý článok

KENO 10, LOTO, či EURO JACKPOT vás bude stáť viac ak platíte kartou!

Radi skúšate šťastie v lotérii alebo v stávkovaní? Tak práve vám je tento článok určený. Niektoré banky si totiž účtujú špeciálny poplatok za platbu kartou práve pri stávkovaní, hazarde a lotérii. Prečítajte si, ktoré sú to a koľko zaplatíte. Podanie tiketu môže byť lacnejšie ako poplatok Ak...
Celý článok

10 dôvodov kedy je na čase zmeniť banku

 Prinášame vám 10 možných dôvodoch kedy je na zváženie výmena vašej banky. Na Slovensku rovnako ako v celej EU je totiž možné bezplatne si preniesť bankový účet ku konkurencii. Väčšina zákazníkov ani netuší aký je prenos jednoduchý. Stačí si vybrať novú banku, ktorá sa o všetko a bezplatne...
Celý článok