Mladomanželská pôžička - Ako ju získate?

Od 01.07.2019 sú mladomanželské pôžičky opäť dostupné. Štátny fond rozvoja bývania ich bude schvaľovať až do 50.000 EUR. Účel pôžičky je jasný. Štát vám požičia na rekonštrukciu bývania, či kúpu domu. Pre získanie mladomanželskej pôžičky musíte splniť určité podmienky, ktoré sa dozviete v našom článku.

Mladomanželská pôžička

Základné podmienky pre schválenie pôžičky

Minimálny vek žiadateľov nesmie prekročiť hranicu 35 rokov. Táto podmienka je nevyhnutná pre získanie pôžičky. Ďalšou podmienkou je manželstvo, ktoré musí byť uzatvorené minimálne 12 mesiacov pred podaním žiadosti. Tretou podmienkou je, že váš príjem nesmie byť vyšší ako 1392 EUR (v súčte). Ak spĺňate tieto podmienky, zvážte žiadosť o túto pôžičku.

Deti sú najväčšou výhodou

Pri čerpaní mladomanželskej pôžičky sú deti výhodou. Štát vám totiž odpustí časť istiny a to až 2000 EUR na každé vaše dieťa. Ak ich máte napríklad tri, vrátite až o 6000 EUR menej!

Úroky z mladomanželskej pôžičky

Aj úroková sadzba mladomanželskej pôžičky je výhodná. Ak si požičiate do 15.000 EUR, preplatíte len 1% ročne. Ak si požičiate od 15.000 do 50.000 EUR, preplatíte 2% ročne. Úroková sadzba je pritom garantovaná počas celej doby splácania a tak máte istotu, že sa vaša splátka nezvýši ani o cent.

Ručenie za pôžičku

V prípade ak si z pôžičky kúpite vlastný byt, či dom, budete ručiť touto nehnuteľnosťou. Ak si chcete požičať len na rekonštrukciu bývania, t.j. menšiu sumu do 15.000 EUR, budete si musieť zohnať ručiteľa.

Ako si o pôžičku požiadať

O mladomanželskú pôžičku si každý žiadateľ požiada prostredníctvom mestských úradov, na ktorých rovnako nájdete všetky potrebné žiadosti a formuláre. Mestský úrad, pod ktorý spadáte vám pomôže žiadosť korektne vyplniť a ihneď ako bude kompletná spolu so všetkými náležitosťami, postúpi ju Štátnemu fondu rozvoja bývania.

PRIPRAVUJEME

Finančný portál Ammado pripravuje všetky potrebné žiadosti a formuláre k okamžitému stiahnutiu z nášho webu. Keďže je mladomanželská pôžička stále v legislatívnom procese, všetky formuláre budú dostupné až po samotnom ukončení tohto procesu.

Finančný magazín

Ako zrušiť účet v banke

Ak vás omrzela vaša banka, alebo sklamala a chcete zrušiť bankový účet, predstavíme vám jednoduchý postup ako na to. Dôležité je však vedieť, že bankový účet je v dnešnej dobe na Slovensku veľmi potrebný a to vďaka zákonom, ktoré obmedzujú vyplácanie peňazí v hotovosti v určitých segmentoch. Úplne...
Celý článok

Čo robiť ak vám banka zamietne pôžičku

Čo robiť v situácii keď sa vám vaša banka otočí chrbtom a zamietne vám pôžičku, či úver? Aké máte ako klient ďalšie možnosti k tomu aby banka prehodnotila svoj záver zamietnutia vám prezradíme v dnešnom článku. Ak ste si vo svojej banke požiadali o pôžičku a vaša žiadosť bola zamietnutá, vaším...
Celý článok

Ako a kde zistíte svoje IČO

Žiadate o pôžičku pre živnostníkov a potrebujete zistiť svoje IČO? Prinášame vám najjednoduchší spôsob ako zistíte svoje IČO prostredníctvom internetu. Nemusíte pritom hľadať identifikačnú kartičku vydanú živnostenským registrom. Stačí sa držať nášho návodu a svoje IČO zistíte behom pár...
Celý článok