Mariana Kočnera zatkla polícia! Sú za tým fiktívne pôžičky pre Markízu

Aktuálne: V stredu zatkla Národná Kriminálna Agentúra známeho slovenského podnikateľa Mariána Kočnera. Podľa informácií z internetu môžu dôvody súvisieť aj s falošnými zmenkami za údajné pôžičky pre Markízu.

Zadržaný je aj Pavol Rusko

NAKA už stihla zadržať aj bývalého majiteľa televízie Markíza. Oboch kontroverzných podnikateľov obvinili a teraz sa vykonávajú procesné úkony. Pravdepodobne dospeli vyšetrovatelia k záveru, že údajné pôžičky pre Markízu boli len fraškou a obvinení tak chceli podvodným úmyslom vytiahnuť od televízie Markíza milióny EUR.

Pôžičky pre Markízu nikdy neexistovali?

Na základe toho, že boli obvinené osoby sa môžeme domnievať, že Pavol Rusko nikdy žiadne pôžičky týkajúce sa tohto prípadu neposkytol.

Pôžičky na zmenku – čistý obchod

Požičať komukoľvek na zmenku (pôžička na zmenku) nie je samo o sebe nelegálne. V praxi sa takáto pôžička vyskytuje bežne. Niektoré firmy ale aj fyzické osoby často využívajú zmenkový zákon nakoľko nebol novelizovaný od čias Československej republiky a tak je v ňom dosť priestoru na využitie jeho flexibility. Zmenkový zákon spadá do kategórie medzinárodných zákonov.

 

 

Pôžička Ammado

Získajte skutočne výhodnú pôžičku bez zmenky a poplatkov!

3200 EUR len za 59 mesačne!

Chcem pôžičku

Finančný magazín

Príde pôžička Zonky na Slovensko už na jeseň tohto roku?

Podarilo sa nám dostať k informácii, že P2P platforma Zonky sa chystá na jeseň v roku 2019 expandovať na ďalšie Európske trhy. Podľa vyhlásení z minulosti bolo v hre aj Slovensko. Budú si môcť slovenskí spotrebitelia požičiavať za bankový úrok prostredníctvom zdieľanej ekonomiky? Len nedávno sme...
Celý článok

Pôžička bez úroku 33 miliónov pre Banskobystrický kraj

Vláda SR odklepla bezúročnú pôžičku pre Banskobystrický samosprávny kraj na opravu ciest druhej a tretej triedy. Kraj môže pôžičku čerpať v období rokov 2019 až 2021. Vyhol sa tak komerčnému zadlženiu, keďže si župa plánovala zobrať pôžičky z banky. 33 miliónov EUR pribudne do pokladnice...
Celý článok