Kočner platí za svoje nákupy vo väzbe kreditnou kartou!

Peniaze pri sebe mať obvinený Kočner nemôže a tak za svoje nákupy platí väzenskou kreditnou kartou. Jej limit však nesmie prekročiť.

Kreditná karta

Málokto vie, že obvinení a odsúdení platia na Slovensku za svoje nákupy kreditnými kartami. Ide o takzvanú identifikačnú kartičku, ktorá je z plastu a v rovnakých rozmeroch ako klasická kreditná karta. Namiesto čipu však obsahuje čiarový kód s číslom obvineného (odsúdeného) a práve prostredníctvom tohto čiarového kódu si každý svoj nákup pohodlne zaplatia.

Limit väzenskej kreditnej karty

Na svojej kreditnej karte môže mať Kočner peňazí koľko chce. Zákon mu však neumožňuje nakupovať bezhlavo a utrácať za väzenské nákupy tisíce. Musí sa tak uspokojiť s mesačným limitom 615,21 EUR (trojnásobok životného minima). Na týždeň mu tak vychádza 153,80 EUR.

Na nákup raz za týždeň

Kartu s finančným kreditom môže Kočner použiť a svoj nákup iba raz za týždeň. V kantíne však moc veľký výber istotne nemajú a ceny sú tam nekresťansky predražené. Kočner tak musí dobre zvážiť, na čo peniaze utratí, kedže s limitom nepohne.

Načo všetko sa dá kreditná karta využiť?

Okrem nákupov môže Kočner kartou platiť aj telefónne hovory a nákup liekov. Rovnako si môže objednať dennú tlač alebo zaplatiť poplatok za elektrinu pokiaľ má svoj vlastný televízor.

Bezhotovostné transakcie

Obvinení ako aj odsúdení môže svoje finančné prostriedky posielať aj svojím rodinným príslušníkom alebo deťom. K takémuto bezhotovostnému prevodu postačuje vyplniť k tomu určenú písomnú žiadosť.

Výber v hotovosti

Hotovostný výber väzenskou kreditnou kartou je možný iba v jedom jedinom prípade a to iba za podmienky, že obvinení alebo odsúdení je prepustení na slobodu.